درخواست مشاوره رایگان

طراحی رابط کاربری چیست؟

فرض کنید که شما محصولی را خریداری کرده‌اید و قصد استفاده از آن را دارید، برای نگه‌داشتن محصول مهم‌ترین ویژگی برای شما، کارآمد و قابل استفاده بودن آن محصول است یعنی محصول به‌گونه‌ای طراحی شده باشد که شما به راحتی بتوانید از آن استفاده کنید.
در رابطه با ساخت سایت، اپلیکیشن، و…. هم رابط کاربری همان معنای کارآمد و قابل استفاده بودن را برای شما دارد. برای درک بیشتر این مفهوم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

مفهوم رابط کاربری و علت محبوبیت آن برای کاربران

مفهوم رابط کاربری از کلمه‌ی user interface گرفته شده که در واقع وقتی شما وارد صفحه‌ی یک وبسایت می‌شوید  با آن روبه‌رو هستید. رابط کاربری تعامل بین شما (کاربر) با سیستمی که از آن استفاده می‌کنید را فراهم کرده و به شما کمک می‌کند تا اقدامات و مراحلی که در یک سایت،… یا هر سیستمی که با آن روبه‌رو هستید را به آسانی انجام دهید.
بهبود و بهینه‌تر کردن رابط کاربری یکی از چالش‌های مهم در دنیای دیجیتال و کامپیوتر است. شرکت‌های متعددی در زمینه‌ی طراحی رابط کاربری فعالیت می‌کنند که یکی از این شرکت‌ها، شرکت وبلینو است که از افراد  متخصص در این زمینه استفاده کرده و آماده‌ خدمت رسانی به شما عزیزان است.
نکته: در طراحی رابط کاربری مهم‌ترین وظیفه، طراحی المان‌هایی است که برای کاربر کارآمد و قابل استفاده باشد به عبارتی کاربر آن را بپسندد.
مهم‌ترین قسمت یک نرم‌افزار، برنامه، سیستم، طراحی رابط کاربری برای آن است. شرکت‌هایی که وظیفه‌ طراحی رابط کاربری را بر عهده دارند باید نیازهای کاربر در استفاده از برنامه‌ها را درک کنند و سعی کنند این نیازها را تا حد مطلوبی رفع کنند.
نکته: اگر یک برنامه یا سایت از رابط کاربری خوبی برخوردار نباشد کاربر و مخاطب از آن استفاده نمی‌کند و پروژه‌ی شما با شکست روبه‌رو خواهد شد.

طراحی رابط کاربری خوب باید ویژگی‌هایی زیر داشته باشد.

رابط کاربری دارای هدف و نظم مشخص است به‌طوری که کاربر به آسانی آن را تشخیص می‌دهد. در رابط کاربری المان‌های مرتبط در کنار هم وجود دارند و همه چیز مشخص است و کاربر به آسانی متوجه می‌شود که چه اقداماتی باید انجام دهد.

یکی از چالش‌های مهم در رابط‌های کاربری، ساده بودن آن است. طراحی رابط کاربری باید به‌گونه‌ای باشد که کاربر و مخاطب برای انجام اقدامات و فرآیندها از یک مسیر ساده پیروی کنند این اصل در آپدیت برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها و حتی ویندوزها هم رعایت می‌شود و شما در هر آپدیت جدیدی می‌توانید نسبت به قبل، خیلی آسان‌تر از سیستم مورد نظر استفاده کنید.

یکی از ویژگی‌های رابط کاربری در دید کاربر قرار گرفتن است یعنی کاربر به راحتی اقدامات و اطلاعاتی که لازم است بداند را باید خیلی سریع تشخیص داده و ببیند و در رابط کاربری اطلاعات اضافی و غیر ضرروی هیچ جایی ندارد.

رابط کاربری از قابلیت انعطاف و منعطف بودن برخوردار است. در واقع احتمال اشکال و خطا در رابط کاربری باید پایین باشد به‌طوری که اگر باگی هم وجود داشت کاربر هنگام استفاده از نرم‌افزار و یا سایت شما با همه‌ی بخش‌ها ارتباط خوبی برقرار کند.

در طراحی رابط کاربری باید عناصر و المان‌ها با یکدیگر تعامل داشته و هر المانی در جای لازم و مخصوص خود قرار بگیرد تا شکل منظم و صحیحی در نظر کاربر ایجاد کند به این منظور از رنگ‌ها و بافت‌های خاص استفاده می‌شود تا میزان اهمیت هر بخش برای کاربر مشخص شود.

رابط کاربری باعث ایجاد حس امنیت برای مشتری خواهد شد

استفاده از فونت مناسب در رابط کاربری تاثیر بسیار زیادی بر مخاطب دارد

در طراحی رابط کاربری شرکت‌ها باید نمونه‌های مشابه را بررسی کنند تا رابط کاربری با ویژگی‌های بهتر به کاربران عرضه کنند.

یک رابط کاربری خوب به کاربران خود قدرت می‌دهد و به آن‌ها ترفندهایی را آموزش می‌دهد که پس از یادگیری شما را بیشتر دوست ‌داشته باشند.

در طراحی رابط کاربری بخش‌های مختلفی وجود دارد که شامل موارد زیر می شود

در طراحی ui یکی از موارد مهم استفاده از کنتراست رنگی و یا تضاد رنگی می‌باشد. شرکتی که طراحی ui سیستم شما را بر عهده دارد باید این ویژگی را در نظر گرفته و از رنگ‌های متمایز برای کاربران استفاده کند.

رعایت سلسه مراتب در طراحی ui اهمیت زیادی دارد و باید ترتیب عناوین و تیترها، سرفصل‌ها رعایت شود تا تاثیر مثبتی بر مخاطب داشته باشد.

نهایت استفاده‌ی صحیح از فضای سفید که به فضای منفی هم شناخته می‌شود. ایجاد فضای سفید باعث ایجاد زیبایی و حس تنفس برای کاربر خواهد بود و کاربر نباید احساس خفگی پیدا کند.

رعایت تنوع با استفاده از رنگ‌ها، عکس‌ها و… در طراحی رابط کاربری ui اهمیت بسیار زیادی دارد.

رابط کاربری در سایت باید به صورت خلاصه اهداف سایت را در دسترس کاربر قرار دهد.

یک رابط کاربری خوب باید از ویژگی ریسپانسیو بودن برخوردار باشد و با عوض شدن دستگاه، صفحه‌ی نمایشگر به درستی اندازه‌ی خود را تنظیم کند.

یک رابط کاربری باید به‌گونه‌ای طراحی و ساخته شده باشد که هر گروه سنی بتواند با سایت یا سیستم شما ارتباط برقرار کند.

طراحی رابط کاربری باید طوری باشد که هر فردی با هر دانش و سطح سوادی بدون اشکال و سختی بتواند با سیستم شما کار کند.

نکته: در رابط کاربری دکمه‌های موجود در انواع فیلدها به کنترل‌های ورودی شناخته می‌شوند. بخش‌های ناوبری هم شامل؛ آیکن‌های جستجو و اسلاید،…. هستند. قسمت‌های پیام و آگاه سازی کاربر را هم بخش‌های اطلاعاتی نامیده می‌شوند.

6 فایده‌ی مهم در طراحی رابط کاربری

استفاده از تکنولوژی و دیجیتال برای کاربر آسان شده و احساس خوبی نسبت به استفاده از سیستم شما پیدا می‌کند.

امکان خطا و اشکالات کاربر در استفاده از سیستم شما کاهش پیدا می‌کند.

کاربر نسبت به استفاده‌ی دوباره از محصول و خدمت شما مشتاق‌تر می‌شود.

نرخ فروش و درآمد زایی شما افزایش پیدا می‌کند.

هزینه‌های مربوط به پشتیبانی در سیستم کاهش پیدا کرده و مناسب‌تر می‌شود.

کاربر محصول، سایت،... شما را به دیگران معرفی خواهد کرد.

اگر در فکر توسعه و گسترش محصول و خدمات خود هستید رابط کاربری تاثیر بسزایی در کاهش هزینه‌های شما دارد.

در ادامه شما را با انوع رابط کاربری و ویژگی‌های منحصر به فرد آن‌ها در سیستم‌های مختلف آشنا می‌کنیم.

طراحی UX چیست؟

طراحی ux از واژه‌ی user experience گرفته شده است که به مجموعه احساست و رفتار کاربر هنگامی که از محصول و یا سیستم شما استفاده می‌کند اطلاق می‌شود. ما در این‌جا با مفهوم تجربه کاربری هم روبه‌رو هستیم که شامل؛ مجموعه تجربه‌های با ارزش عملی، و تجربی انسان از کامپیوتر می‌باشد و کاربر با قسمت‌های مختلف سیستم ارتباط برقرار کرده ودر عین سادگی نهایت استفاده را از سیستم می‌برد.
اگر برای درک بهتر این موضوع بخواهیم مثال بزنیم؛ تیم وبلینو بهترین ux را برای سایت خود در نظر گرفته و زمانی که کاربر وارد سایت می‌شود در بهینه‌ترین زمان ممکن از خدمات تیم وبلینو نهایت استفاده را کرده و ارتباط و تعامل خوبی با سایت برقرار می‌کند.

استراتژی محتوا داشته باشد و اجازه ندهد که منابع و بودجه‌ شما از بین ‌برود.

باید مشتری و کاربر خود را بشناسد و رفتارها و علایق آن‌ها را بررسی کند

قابلیت توسعه و گسترش خدمت و یا محصول را داشته باشد

باید رقبای خود را تحلیل و بررسی کند

اهمیت نقش استراتژی محتوا ux در کسب‌وکار

باعث موفقیت بیزینس و کسب‌وکار شما می‌شود

کاربر نتیجه و احساس خوبی را در استفاده از محصول شما بدست می‌آورد

قابلیت‌ها و ویژگی‌های بیزینس شما برای کاربر و مشتری مشخص می‌شود

می‌توانید طبق برنامه به اهداف بیزینسی خود برسید و برنامه‌ریزی مالی کسب‌وکارتان را مدیریت کنید.

ویژگی‌ها و تاثیرات مثبت طراحی رابط کاربری

نهایت تاثیرگذاری بیزینس شما بر کاربر و مشتری

تاثیر بسیار شایانی در رساندن کاربر به هدفش انجام می‌دهد

در جلب رضایت مشتری بسیار موثر است

قابل استفاده و تاثیرگذار در محصولات و خدمات بیزینس شما

باعث تعامل کاربر با سیستم و بیزینس شما می‌شود و...

المان‌‌های تاثیرگذار در طراحی تجربه کاربریux

رابط کاربری باید برای مشتری کارآمد و امن، و کاربرد پذیر باشد.

رابط کاربری باید دسته‌بندی منظم و پیوسته‌ای داشته باشد تا کاربر هنگام جستجوی اطلاعات به راحتی مسیر را طی کند.

یکی از المان‌های مهم در رابط کاربری ایجاد تعامل با کاربر و یا طراحی تعامل با او می‌باشد. به این منظور باید تمامی راه‌هایی که کاربر با محصول و یا خدمت ما ارتباط برقرار می‌کند بررسی و مشخص شود و برای ایجاد این تعامل می‌توانید از تیم وبلینو کمک بگیرید.

استفاده از طراحی رابط کاربری برای کسب‌و‌کار من چه فایده‌ای دارد؟

استفاده از رابط‌های کاربری ui/ux برای کسب‌وکار شما بسیار مهم است. امروزه همه‌ی کسب‌وکارها از سایت و اپلیکیشن برای توسعه‌ بیزینس خود استفاده می‌کنند در واقع رابط کاربری یک پل ارتباطی و یک مسیر تعاملی بین شما و مشتریان محسوب می‌شود. اگر سایت شما رابط کاربری خوبی نداشته باشد کاربر و مشتری سایت یا اپلیکیشن شما را ترک می‌کند و ممکن است جذب رقیب بیزینسی شما بشود که حتما می‌دانید که “از دست دادن مشتری به معنای مرگ بیزینس و سرمایه‌ی شماست”.
سایت شما اگر رابط کاربری مناسبی نداشته باشد در واقع شما تمام زحمت و اعتباری که برای جذب مشتری انجام داده‌اید را یک شبه از دست خواهید داد و مشتری خود را دو دستی تقدیم رقیب خود می‌کنید.
استفاده از رابط کاربری مزیت‌های خوبی را برای بیزینس شما دارد

مهم‌ترین هدف در استفاده از رابط‌های کاربری در بیزینس انتقال پیام شما بدون پیچیدگی به کاربر و مشتری است پس پیام و هدف خود را بدون پیچاندن در عین سادگی می‌توانید به مشتری منتقل کرده و از گیج شدن او جلوگیری کنید.

باعث سادگی و در عین حال حرفه‌ای بودن وبسایت شما می‌شود. همه‌ی ما دوست‌داریم از سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی استفاده کنیم که کار با آن راحت و ساده باشد.

استفاده از رابط کاربری مناسب باعث شناخت بیزینس و برند شما می‌شود و یک ذهنیت خوب می‌توانید برای مشتریان از برند خود به ارمغان بیاورید.

شما با استفاده از رابط کاربری در دراز مدت بر منابع مالی خود می‌توانید مدیریت کنید و تا حد زیادی از اتلاف هزینه‌ها جلوگیری کنید.

در بیزینس و کسب‌وکار خود با رابط کاربری، دقیق‌تر می‌توانید اهداف و زمان تحقق آن را پیش‌بینی کنید.

رابط کاربری نقش مهمی در معنادار کردن دکمه‌های  CTA یا فراخان و افزایش کلیک  مشتریان بر روی آن‌ها می‌شود.

شما می‌توانید با رابط کاربری، کاربران خود را به مشتریان وفادار تبدیل کنید و اعتماد آن‌ها به برند خود را جلب کنید.

انتقال دهان به دهان نام برند شما توسط کاربران یک مزیت مهم برای بیزینس شما محسوب می‌شود. در این روش شما بدون اینکه هزینه‌ای برای تبلیغ محصول خود پرداخت کرده باشید، تعداد مشتریان محصول و خدمات شما، افزایش قابل توجهی پیدا می‌کنند.

این روش هر چند قدیمی و سنتی است اما هنوز هم یکی از ایده‌آل‌ترین روش‌های جذب مشتری و افزایش فروش برای بیزینس‌ها محسوب می‌شود.

طراحی رابط کاربری اپلیکیشن چیست؟

بیزینس‌ها و کسب‌وکارهایی که می‌خواهند به صورت حرفه‌ای به مشتری و کاربران خود خدمت رسانی داشته باشد از طراحی ui اپلیکیشن استفاده می‌کنند. طراحی ui اپلیکیشن‌ با در نظر گرفتن و بررسی نیازهای کاربر اعمال می‌شود و یک امتیاز مثبت برای حرفه و کسب‌وکار شما محسوب خواهد شد.

19 ویژگی مهمی که در طراحی رابط کاربری اپلیکیشن از آن برخوردار است

در این‌جا ویژگی‌هایی که برای تشخیص ui خوب به کار می‌رود را با شما بررسی می‌کنیم این ویژگی‌ها شامل:

استفاده از اپلیکیشن برای کاربر ساده باشد و از ارائه اطلاعات اضافی و زیادی به کاربر خودداری کند تا دوباره کاربر مایل به استفاده‌ی از آن باشد.

شلوغی و بی‌نظمی در اپلیکیشن‌های همراه برای مشتریان غیر قابل تحمل و ناخوشایند اشت پس باید محتوایی که در اپلیکیشن وجود دارد ساده و کوتاه باشد و المان‌های اضافی هم از صفحه حذف شود.

استفاده از صفحات سرچ که به صفحات آشنا نیز معروف‌اند برای کاربر بسیار جذاب است.

یک ui خوب قابلیت focus و زوم روی یک فیلد خاص را برای کاربر فراهم کرده و کاربر با دقت و تمرکز بیشتری اقدامات لازم را در اپلیکیشن انجام می‌دهد.

بعد از پر کردن فرم و اطلاعات، ui باید قابلیت اعتبار سنجی داشته باشد یعنی پس از پر کردن اطلاعات توسط کاربر، بلافاصله اعتبار سنجی از کاربر به عمل آورده و اشکالات موجود را کاربر ادیت بزند.

نیازهای کاربر را در نظر گرفته و آن را حدس بزند مثلا؛ برای راهنمایی بیشتر کاربر از عکس راهنما و متن‌هایی که برای نمونه‌ انجام فرآیندی به کار می‌روند استفاده کند.

از کلمات عام و رایج استفاده کند تا مخاطب در فهم کلمات و اصطلاحات گیج نشود.

اپلیکیشن از قابلیت شخصی‌سازی برخوردار باشد، کاربران با انجام تنظیمات شخصی‌سازی احساس خوبی پیدا کرده و استفاده از این امکانات باعث جذابیت اپلیکیشن برای مشتری می‌شود.

یک ui خوب باعث حجم مناسب و پایین اپلیکیشن در گوشی‌های کاربران می‌شود.

یک ui خوب توانایی دارد که طرح‌های گرافیکی را در کنار انیمیشن به‌طور متناسب و هماهنگ قرار دهد

به هم‌ریختگی و شلوغی در طراحی نداشته باشد و از ارسال اطلاعات و آیکون‌های اضافی که باعث گمراه و پیچیده شده اپلیکیشن می‌شود خودداری کند.

یک ui خوب برای اینکه کاربر در طی یک فرآیند طولانی به هدف خاص خود برسد باید این فرآیندها را به قسمت‌های کوچک‌تر تقسیم و شماره‌بندی کند.

یک ui خوب در راه‌اندازی اپلیکیشن کوتاه‌ترین فرم ثبت‌نام و پر کردن اطلاعات را در اختیار کاربر قرار می‌دهد، زیرا کاربران حوصله‌ی پر کردن فرم‌های طولانی را ندارند.

پر کردن اطلاعات مربوط به آدرس برای کاربر یکی از سخت‌ترین قسمت‌های یک فرم است یک uiخوب از ابزارهای کمکی برای سهولت کاربر در هنگام وارد کردن آدرس استفاده می‌کند.

در یک اپلیکیشن که از ui خوب برخوردار است باید زبان کیبورد با نوع ورودی کاربر هماهنگ باشد یعنی کاربر برای وارد کردن شماره‌ی خود، کیبورد مخصوص شماره را ببیند و برای وارد کردن ایمیل نیز @, .com را در کیبورد خود مشاهده کند.

برای اینکه کاربر را در جریان میزان اهمیت یک قسمت و آیکن قرار دهد از جلوه‌های بصری مثل؛ فونت‌های خاص و رنگ‌های منحصر به فرد، کوچک و بزرگ کردن آیکن‌ها استفاده کند.

طراحی اپلیکیشن از ثبات برخوردار باشد یعنی تمامی آیکن‌ها؛ برچسب‌ها، در جای ثابت و مخصوص قرار بگیرند.

داشتن بخش‌هایی برای تماس و ارسال پیام و استفاده از پشتیبانی

یک رابط کاربری مناسب در اپلیکیشن‌ها از ویژگی‌هایی مثل رجیستری، امکان دسترسی به قسمت‌های مختلف اپلیکیشن برای کاربران، و هماهنگی بین بخش‌های مختلف برخوردار است.

تمام آیکن‌های طراحی شده باید منحصر به فرد و کاربرپسند باشد به گونه‌ای که کاربر با دیدن اپلیکیشن‌، نام بیزینس شما را به یاد آورد.

بررسی علت جذابیت‌های رابط کاربری اندروید برای کاربران

برای گسترش بیزینس و معرفی محصولات خود می‌توانید از طراحی ui اندروید استفاده کنید. این رابط کاربری، کارایی و ویژگی‌هایی دارد

طراحی ui اندروید به گونه‌ای است که استفاده‌ی آن برای کاربر کارآمد و نتیجه بخش است.

برای پیشبرد عملیات و اقدامات به طور مکرر از کاربر اجازه نمی‌گیرد ولی کاربر امکان کنسل کردن عملیات را دارد.

از عکس برای درک بیشتر عملیات به کاربر استفاده می‌کند.

کاربران در هر زمانی که خواستند می‌توانند از آیتم و آیکن‌های مورد نظر استفاده کنند.

طراحی کاربری اندروید بسیار بهینه است و از سرعت اجرایی بالایی برخوردار است. طراحی یک ui خوب باعث می‌شود زمان راه‌اندازی اپلیکیشن طولانی نشود.

کاربران دوست ‌ندارند از برنامه‌هایی که مصرف باتری بالایی دارند استفاده کنند. اپلیکیشن طراحی شده اگر از رابط کاربری خوبی برخوردار باشد مصرف باتری آن نیز بهینه و پایین است.

طراحی آن به گونه‌ای است که فقط آن چیزی که کاربر احتیاج دارد را می‌بیند.

امکان اختلال و قطع ارتباط کاربر با ui وجود ندارد

امکان اختلال و قطع ارتباط کاربر با ui وجود ندارد

نحوه‌ی طراحی رابط کاربری در آن به گونه‌ای است که اطلاعات کاربر ذخیره شده و از بین نمی‌رود و علاوه‌برآن نگهداری از این اطلاعات بسیار امن و مطمئن نیز است.

کاربر را راهنمایی می‌کند اما انتخاب تصمیم با خود کاربر است.

هر عملیات و اقدامی در اپلیکیشن باید سریع انجام شود اگر زمان اجرای آن طولانی شود حتما باید پیغامی مبنی‌بر، لطفا صبر کنید و…. به کاربر نشان داده شود یعنی سرعت تعامل با کاربر بالا باشد.

ui طراحی شده در اپلیکیشن باید به گونه‌ای باشد که کاربر پس از باز کردن اپلیکیشن، دیتا و داده‌هایی که آخرین بار از آن استفاده کرده را ببیند تا اگر مایل بود دوباره از آن استفاده کرده و دیتاها را پیگیری کند.

طراحی رابط کاربری سایت

امروزه استفاده از متدهای طراحی برای ایجاد یک سایت زیبا و رضایت‌بخش برای کاربران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. طراحی سایت کسب‌وکار شما باید به گونه‌ای باشد که مخاطب را درگیر خود کرده و تاثیر مثبتی بر او داشته باشد

  • شناخته شدن بیزینس و کسب‌وکار شما(برندینگ)
  • صرفه‌جویی هزینه‌های مالی و بودجه‌های تعیین شده

  • افزایش ترافیک سایت شما

آیا رابط کاربری ui/ux با هم فرق دارد؟ از کدام برای بیزینس استفاده کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله قطعا باهم فرق دارند ولی مکمل یکدیگر هستند. استفاده از هر دو، در بیزینس و صفحه‌ی سایت، اپلیکیشن،… شما کاملا ضروری است.
شرکت‌های زیادی هستند که ممکن است به شما بگویند تخصص کافی در زمینه‌ی طراحی و گرافیک دارند تا اعتماد شما را جلب کنند اما به‌طور صریح می‌خواهیم به شما بگوییم “گول این شرکت‌ها را نخورید که سرمایه و اعتبار شما را به باد خواهند داد”.
ما برای شما یک پیشنهاد بهتر و مطمئن‌تر داریم، شما می‌توانید از متخصصین تیم وبلینو که تجربه وتخصص کافی در زمینه‌ی رابط‌های کاربری دارند برای بیزینس‌های خود استفاده کنید. تیم وبلینو با تشکیل اتاق فکرهای موثر، ایده‌ها و تخصص کافی در رابط‌های کاربری سیستم شما به کار می‌برند و شما صاحب بهترین کسب‌وکار اینترنتی خواهید شد.

راه‌اندازی کسب‌وکارهای اینترنتی و ارائه‌ی محصولات در سایت، بدون استفاده از رابط کاربری مناسب، امکان پذیر نیست. اجازه ندهید بیزینسی که مدت‌های طولانی برای آن زحمت کشیدید با استفاده از رابط کاربری ناکارآمد، اعتبار و سرمایه‌ای که جمع کردید را از بین ببرد. شما می‌توانید از متخصصین تیم وبلینو در حوزه‌ی رابط‌های کاربری استفاده کنید و مطمئن باشید وبلینو بهترین تصمیمی است که می‌توانید برای کسب‌وکار خود داشته باشید.

داستان شکل گیری وبلینو تیم به ابتدای دهه 90 شمسی بازمیگردد. وبلینو تیم در آن زمان تحت عنوان گروه نرم افزاری وبلینو با ارائه خدمات توسعه نرم افزار های سازمانی توانست نرم افزار های ارزنده ای در حوزه های اداری پدید آورد. فضای کسب و کار آنلاین و تجاربی که در برنامه نویسی نرم افزار اندوختیم باعث شد که پس از متی در حوزه طراحی وبسایت و وب اپلیکیشن فعالیت خود را ادامه دهیم.

اطلاعات تماس با وبلینو

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به وبلینو می باشد.