بستن
درخواست مشاوره رایگان

همکاران ما برای کمک به شما آماده هستند.

خدمات بهینه سازی سایت و سئو در 2021

فهرست مقاله

  خدمات بهینه سازی سایت یا همان خدمات سئو همگی به یک معنی است و حتما باید توسط یک شرکت سئو کار به صورت تخصصی انجام شود. در واقع بهینه سازی سایت و خدمات سئو کمک میکند تا وب سایت مورد نظر شما در موتورجستجوی گوگل جایگاه بالایی پیدا کند.

  امروزه تعداد زیادی شرکت ها نیاز دارند که پس از ان که کلمات کلیدی ان ها در جایگاه های بالای موتور های جستجو قرار گرفت ان جایگاه را حفظ کند. تیم طراحی سایت وبلینو به شما کمک میکند تا نتایج جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارتان در صفحه اول قرار گرفته و بتوانید مشتریان زیادی را در رابطه با کسب و کارتان جذب کنید.

  خدمات بهینه سازی سایت

  در این مقاله تیم طراحی وبلینو سعی دارد تا شما را با خدمات بهینه سازی سایت و خدمات سئو اشنا کند.

  خدمات سئو چیست؟

  سئو (SEO) مخفف کلمه Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی سایت برای موتور جست و جوی گوگل می باشد. 

  منظور از خدمات سئو این است که در داخل وب سایت یا خارج از ان فعالیت هایی انجام گیرد تا وب سایت مورد نظر شما در صفحات نخست موتور های جستجو مانند موتورجستجوی گوگل قرار بگیرید و جایگاه مورد نظر حفظ شود.

  پس از کسب جایگاه در صفحات نخست باید فرایند حفظ جایگاه شروع شود . این مرحله بسیار حائز اهمیت است و باید مدام کلماتی که توسط کاربران بیشتر مورد جستجو قرار میگیرد را شناسایی کنیم و محتوای خود را متناسب با جستجوی کاربران بهینه سازی کنیم.

  علاوه بر این ها باید برای تجارت هایی که لوکیشن مشخصی دارند خدمات سئو محلی (بخشی از خدمات بهینه سازی سایت) هم تعریف شود. به عنوان مثال برای یک فروشگاهی که در محله جنت اباد تهران واقع شده است بسیار حائز اهمیت است که اطلاعات ان هنگام جستجوی عباراتی مانند فروشگاه در جنت اباد یا برترین فروشگاه های تهران نمایش داده شود.

  seo

  خدمات بهینه سازی سایت یا همان خدمات سئو به طور کلی در 5 دسته قرار میگیرد که هر یک از ان ها را برایتان شرح خواهیم داد:

  • سئو تکنیکال
  • لینک سازی
  • بازاریابی محتوا
  • لوکال سئو
  • انالیز و مشاوره

  سئو تکنیکال

  سئو تکنیکال وظیفه دارد تا در وب سایت، سایتی را اماده کند تا در مرحله ی اول برای ربات های موتور جستجو به اسانی قابل فهم و بررسی باشد و در مرحله دوم سایتی که ساختار درست و صحیحی داشته باشد تا کاربر از حضور و کارکردن با بخش های مختلف ان لذت ببرند.

   

  از دیگر وظایف سئو تکنیکال :

  • بهینه سازی سرعت سایت
  • طراحی و کد نویسی نسخه AMP
  • بهینه سازی تگ ها و کد های HTML
  • سلامت کلی سایت
  • پیاده سازی نسخه موبایل سایت

   

  لینک سازی در سئو

  لینک سازی در سئو

  دلیل اهمیت بک لینک و لینک سازی در سئو این است که این روش کمک میکند تا ربات های گوگل صفحات جدیدی را بیابند. درست است که الگوریتم های گوگل توسط انسان ها طراحی شده اند ولی نرم افزار آن مثل یک انسان فکر و رفتار نمیکند!
  این اولین اصلی است که ما در خدمات بهینه سازی سایت آنرا در نظر میگیریم.

  در واقع بک لینک ها وظیفه بررسی اعتبار توسط گوگل هستند. برای گوگل بسیار اهمیت دارد تا کاربران بهترین نتایج را برای جستجوی خود به دست بیاورند و تمایل دارد تا کاربران را به سمت وب سایت های معروف هدایت کند. به این دلیل که وب سایت های معروف دارای اعتبار هستند و میتوان به ان ها با خیال اسوده اطمینان کرد.

  دلیل اینکه گوگل سعی دارد تا بهترین نتایج را برای جستجو نمایش بدهد این است که در این صورت ارزش بک لینک ها بیشتر مشخص میشود و تاثیر مستقیمی بر روی بالا بردن اعتبار سایت مورد نظر شما دارد.

  بنابر این با انجام این کار یعنی هدایت کاربران به وب سایت شما هم موجب معروف شدن سایت شما نزد کاربران میشود وهم موجب افزایش ترافیک سایت شما میشود چرا که گوگل به سایت هایی که ترافیکی ندارند اعتماد نمیکند.

  ایجاد یک بک لینک خوب موجب افزایش اعتبار دامنه وهاست وب سایت شما میشود و رتبه و جایگاه خوبی در نتایج جستجوی موتور های جستجوی مختلف از جمله گوگل خواهید یافت.

  بازاریابی محتوا در سئو

  اگر بخواهیم به طور مختصر ارتباط بین سئو و بازاریابی محتوا را بیان کنیم اینگونه است که سئو تقاضا را ایجاد میکند و بازاریابی محتوا به این تقاضا پاسخ میدهد. به عبارتی سئو و بازاریابی محتوا علت و معلول یکدیگر هستند.

  در واقع سئو یعنی کلمات کلیدی و بازاریابی محتوا یعنی استفاده از این کلمات کلیدی.

   

  برخی از ویژگی های بازاریابی محتوا در سئو:

  • شناسایی و بررسی کلمات کلیدی مهم
  • تدوین ساختار محتوایی سایت
  • برنامه زمانی و استانداردهای تهیه محتوا
  • تهیه محتوایی که با استانداردهای سئو متناسب باشد.
  • مدیریت عنوان و توضیحات مناسب برای سئو
  • تدوین استراتژی لینک سازی داخلی سایت
  • بررسی وضعیت فعلی سایت و آنالیز رقبا
  • حذف لینک های مخرب و جلوگیری از جریمه شدن توسط گوگل

   

  لوکال سئو

  local seo

  شما میتوانید با استفاده از تکنیک های لوکال سئو خدمات کسب و کار خودتان را به صورت محلی و یا در جامعه اماری مشخص تبلیغ کنید و یه صورت هدفمند فعالیت خودتان را دنبال کنید.

  اصلا چرا باید یک استراتژی لوکال سئو داشته باشیم؟

  • بیشتر کاربران از تکنیک لوکال سئو برای جست و جوی نیاز های خود استفاده میکنند.
  • لوکال سئو میتواند بازار هدف گسترده تری را تحت پوشش قرار بدهد.
  • در لوکال سئو نرخ تبدیل کاربر به مشتری و افزایش سرمایه بیشتر و بالاتر است.
  • اکثر خدماتی که برای لوکال سئو در گوگل قرارگرفته شده است رایگان میباشد.
  • همواره تکنیک لوکال سئو بر روی بازاریابی تاکید دارد.

  آنالیز و مشاوره در سئو

  اکثر مجموعه ها خدمات بهینه سازی سایت و خدمات سئو را خودشان مدیریت و کنترل میکنند. معمولا در همچنین شرایطی تولید محتوا، سئو تکنیکال و لینک سازی را کارکنانی که در ان مجموعه فعالیت دارند انجام میدهند.

  بنابراین این مجموعه ها و شرکت ها برای کنترل سئو سایت و انتخاب یک روش مناسب به یک مشاوره متخصص که قبلا در حوزه مشابه فعالیت کرده اند، نیاز دارند. مشاوران سئو به طور مستقیم این فرایند ها را انجام نمیدهند ولی راهکار ها و و استراتژی های مناسب را در اختیار شما قرار میدهد.

  اصول سئو چیست؟

  برای اینکه محتوای سایت شما مخاطب داشته باشد و بتواند در موتورهای جستجوی گوگل به نتایج خوبی برسد باید با اصول سئو اشنا شوید زیرا سایتی که برای موتورهای جستجوی گوگل بهینه سازی نشده باشد هیچ مخاطبی در جستجوی روزانه کاربران در گوگل پیدا نخواهد کرد.

  با در نظر گرفتن اصول سئو و توجه به ان شما میتوانید جایگاه وب سایت خود را در نتایج موتورهای جست و جوی گوگل ارتقا دهید و همچنین در نتیجه افزایش کاربر فروش بیشتری هم داشته باشید.

  برخلاف اینکه گوگل مدام الگوریتم های خود را بروز رسانی میکند و الگوریتم های ان همیشه در حال تغییر و ارتقا میباشد، اصول سئو تقریبا اصول ثابتی دارد که استفاده و توجه به ان ها رتبه و جایگاه سایت مورد نظر شما را بالا میبرد.

  متخصصان و کارشناسان سئو ضمن رعایت و توجه به اصول سئو به صورت مستمر تغییرات گوگل را بررسی میکنند و سعی دارند تا برای داشتن جایگاه و رتبه بالا از نتایج به دست امده خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.

  قوانین سئو

  اصول سئو

  بهترین نرم افزار برای بهینه سازی متن در سئو افزونه یوست (yoast) میباشد:

  انتخاب کلمه کلیدی:

  اولین قدم در قوانین سئو انتخاب کلمه کلیدی است. کلمه کلیدی به گوگل نشان میدهد که موضوع اصلی مقاله شما چیست.

  انتخاب عنوان در قوانین سئو:

  مهم ترین قسمت در قوانین سئو انتخاب عنوان برای متن است. همواره باید در انتخاب عنوان به این نکته توجه کنید که طول عنوان شما حداقل 45 کاراکتر باشد تا گوگل به اسانی موضوع مقاله شما را متوجه شود. نکته مهم این است که حنما کلمات کلیدی باید در عنوان شما وجود داشته باشد.

  انتخاب تصویر شاخص:

  تصویر شاخص با تصاویر داخل متن مقاله ی شما باید متفاوت باشد. این تصویر در واقع تصویر SEO سایت است.

  تعداد کلمات متن در قوانین سئو:

  گوگل به متون طولانی علاقه مند است و معمولا مقاله های طولانی را ایندکس میکند. معمولا باید تعداد کل کلمات متن مقاله ی شما 2000 کلمه باشد.

   انتخاب نامک (URL):

  شما حتما باید برای مقاله ی خود یک نامک کوتاه و خوانا استفاده کنید و در ان کلمات کلیدی موجود باشد. بهتر است نامک کوتاه و با خط فاصله همراه باشد.

  تقسیم بندی سئو از لحاظ روش کاری

  تقسیم بندی سئو

  تقسیم بندی سئو از لحاظ روش کاری به سه دسته زیر میباشد:

  سئو کلاه سیاه

  سئو کلاه سیاه یکی از انواع بهینه سازی سایت میباشد که در ان برای مدت محدودی با استفاده از روش ها ی غیر اصولی و غیر قانونی رتبه و جایگاه سایت شما ارتقا می یابد. سئو کلاه سیاه با شکستن قوانین موتور های جستجوی مختلف ازجمله گوگل باعث بهبود رتبه سایت شما میشود به عبارتی سئو کلاه سیاه موتور های جستجو را فریب می دهد.

  استفاده از روش سئو کلاه سیاه معمولا توسط سئو کار های بی سابقه و بی تجربه انجام میشود و در مدت کوتاهی و به سرعت جایگاه سایت شما در موتورهای جستجو بالا میرود اما هیچ تضمینی وجود ندارد که گوگل متوجه این موضوع نشده و سایت شما را جریمه نکند.

  برخی اقدامات سئو کلاه سیاه:

  • سئو منفی بر علیه رقبای شما
  • بهینه سازی بیش ار حد وب سایت (Over Optimization)
  • فرآیند لینک سازی اسپم
  • تکرار بیش از حد کلمه کلیدی (Keyword Stuffing)
  • تکنیک کلوکینگ (Cloaking)

  سئو کلاه سفید

  سئو کلاه سفید برخلاف سئو کلاه سیاه از قوانین گوگل پیروی کرده و برطبق استاندارد های گوگل باعث به دست اوردن جایگاه و رتبه بالای سایت در موتورهای جست و جوی گوگل میشود.

  درست است که کسب جایگاه و رتبه بالا در سئو کلاه سفید زمان بر است اما نتیجه پایدار و دائمی دارد و همچنین میدانید که نتایجی که توسط سئو کلاه سیاه به دست می اید قطعا توسط موتور جستجوی گوگل شناسایی میشود و سایت متخلف جریمه سنگینی خواهد شد.

  در تیم وبلینو به صورت کامل برای بالابردن رتبه و جایگاه سایت شما در موتورهای جست و جوی مختلف از جمله گوگل از سئو کلاه سفید استفاده می کنیم.

  سئو کلاه خاکستری

  سئو کلاه خاکستری در راستای سئو کلاه سیاه عمل میکند با این تفاوت که توسط گوگل قابل شناسایی نیست و بدون جریمه شدن سایت توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو، رتبه و جایگاه آن افزایش خواهد یافت. با سئو کلاه خاکستری میتوانید در مدت زمان کوتاهی جایگاه و رتبه سایت مورد نظر خود را بالاتر ببرید ولی حتما باید اصول ان به درستی رعایت شود.

  اهداف خدمات بهینه سازی سایت و سئو چیست؟

  خدمات بهینه سازی سایت به منظور افزایش کیفیت سایت شما و در نتیجه مخاطب پسند تر شدن سایت شما انجام میشود؛
  شاید برای شخصی سوال باشد که چرا خدمات بهینه سازی سایت یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید برای سایتتان انجام دهید؟ پاسخ این سوال را باهم بررسی میکنیم:

  یکی از برترین اهداف خدمات بهینه سازی سایت و خدمات سئو افزایش درامد میباشد. در واقع اکثر کسب و کارهای اینترنتی و انلاین برای افزایش درامد خود باید سایت های خود را بهینه سازی کنند. میتوانید به کمک سئو وب سایت های خود را در نتایج جستجوی کاربران بهبود ببخشید و رتبه بالاتری را در نتایج کسب کنید.

  درنتیجه با بالاتر بردن جایگاه خود نسبت به رقیبانتان میتوانید کاربران زیادی را به سمت وب سایت خود هدایت کنید. اهداف مورد انتظار از خدمات بهینه سازی سایت و اهداف سئو را به طور خلاصه در زیر برایتان ذکر کرده ایم:

  • بالا رفتن بازید و ترافیک وب سایت
  • ساخت برند اینترنتی و گسترش نام برند
  • افزایش درامد و فروش محصولات
  • افزایش و بهبود رتبه وب سایت

  سئوکار حرفه ای چه کسی است؟

  سئوکار

  در بحث خدمات بهینه سازی سایت و بخصوص مبحث سئو، تجربه بسیار مهم است؛

  یک سئو کار حرفه ای باید سابقه طولانی کار داشته باشد؛ یا شخصی که برای خدمات بهینه سازی سایت خودتان در نظر گرفته اید، باید سابقه ی روشن و ملموسی در این زمینه داشته باشد؛

  همچنین یک سئو کار با سابقه، الزاما سئو کار خوبی نیست! باید به نتایجی که قبل تر، چه در قسمت خدمات بهینه سازی سایت و چه در بخش سئو، ارائه داده است نگاهی بیاندازید.

  زیرا صرف سابقه کار برای اینکه فردی بتواند یک استراتژی سئوی بچیند کافی نیست! شما برای چیدن استراتژی سئو باید بتوانید استراتژی تولید محتوا، استراتژی حضور در شبکه های اجتماعی، استراتژی تبلیغات و استراتژی لینک سازی یک سایت را به صورت کاملا درست برنامه ریزی کنید.

  طراحی استراتژی سئو به یک تجربه طولانی نیازمند است چرا که سئو کارانی که تجربه کمی در این حوزه دارند نمیتوانند یک استراتژی درست و صحیح برای سئو سایت شما بچینند.

  تیم طراحی سایت و سئو وبلینو چه خدماتی ارائه میدهد؟

  تمام خدمات زیر در زمینه سئو در تیم طراحی سایت و سئو وبلینو قابل انجام است:

  • تعیین استراتژی سئوی سایت
  • مشاوره و راهنمایی در زمینه ی بهینه سازی سایت
  • انجام کلیه خدمات مربوط به سئو
  • انجام کلیه خدمات بهینه سازی سایت
  • آنالیز اختصاصی سئوی سایت مورد نظر شما
  • بهبود جایگاه سایت در موتور جستجو های گوگل و افزایش رتبه وب سایت
  • افزایش ورودی وب سایت شما در موتورهای جست و جوی گوگل
  • افزایش نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری و افزایش سرمایه
  • افزایش نرخ کلیک در موتورهای جستجوی گوگل
  • از بین بردن مشکلات ساختاری سایت از نظر سئو
  • پشتیبانی از سایت های سئو شده

  خدمات سئو چیست؟

  منظور از خدمات سئو این است که در داخل وب سایت یا خارج از ان فعالیت هایی انجام گیرد تا وب سایت مورد نظر شما در صفحات نخست موتور های جستجو مانند موتورجستجوی گوگل قرار بگیرید و جایگاه مورد نظر حفظ شود.

  اصول سئو چیست؟

  برای اینکه محتوای سایت شما مخاطب داشته باشد و بتواند در موتورهای جستجوی گوگل به نتایج خوبی برسد باید با اصول سئو اشنا شوید. اصول سئو تقریبا اصول ثابتی دارد که استفاده و توجه به ان ها رتبه و جایگاه سایت مورد نظر شما را بالا میبرد.

  هدف از خدمات بهینه سازی سایت چیست؟

  بطور خلاصه هدف از ارائه خدمات بهینه سازی سایت این است که سایت شما بتواند هم از نظر کاربر و هم از نظر گوگل (سئو) یک وبسایت بهینه و مفید باشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1 × چهار =