بستن
درخواست مشاوره رایگان

همکاران ما برای کمک به شما آماده هستند.

5 المان اصلی در طراحی سایت مدرن برای افزایش کاربر

فهرست مقاله

  در طراحی سایت مدرن کلمه مدرن یک کلمه ی نسبی است.برخی ممکن است سایتی که در سال 2010 طراحی شده را مدرن بدانند در حالی که عده ای طراحی سایت 2019 را هم قدیمی و از مد افتاده می دانند.

  در این مقاله تیم طراحی سایت وبلینو به بررسی طراحی سایت مدرن می پردازد. و بررسی می کند که چه المان هایی یک طراحی را مدرن می کند و باعث جذب آنها می شود.

  چیزی که ما می دانیم یک طراحی مدرن  فاقد مخلفات است. هرچه سایت ساده تر و شیک تر طراحی شده باشد مدرن تر است.

  طراحی سایت مدرن

  اثر طراحی سایت مدرن بر تجربه کاربر از سایت شما

  نوع نگرش کاربرها به سایت شما و تجربه آنها در استفاده از سایت شما می تواند سکوی پرتاب شما باشد و یا شمارا کاملا زمین بزند.اما تجربه کاربر (UX) به چه معناست؟بطور کلی تجربه کاربر یعنی احساسی که کاربر نسبت به سایت شما دارد بخصوص در زمینه راحتی کار و رضایت از عملکرد آ«

  طراحی سایت می تواند تجربه کاربر را به چند طریق تحت تاثیر قرار دهد:

  • چشم کاربر را به پایین برگه هدایت می کند: سایتی که خوب طراحی شده،کاربر را وادار می کند که چرخ موس را بجرخاند و تمام صفحه را وارسی کند.پس محتوای سایت خودرا به بخش های کوچکتر تقسیم کنید تا کاربر برای دیدن ادامه مطلب وادار به اسکرول کردن شود.
  • توجه کاربر را جلب می کند: اتفاقی که در بالای صفحه می افتد می تواند کل تجربه کاربر را بسازد. برای یک بازدید کننده تنها 0.05 ثانیه طول می کشد تا تصمیم بگیرد در سایت شما بماند و یا برود. در نتیجه تصویر اولیه ای که در ذهن خود می سازید بسیار اهمیت دارد و باید توجه آنها را جلب کنید.
  • عملکرد را بهبود می بخشد: اینکه سایت شما چطور عمل می کند و چقدر کارآمد است. معیار بسیار مهمی در تجربه کار بر است یک طراحی سایت مناسب می تواند اینکار رابخوبی برای شما انجام دهد.
  • حرفه ای و قابل اعتماد بنظر می آیید: 94% از کاربران به طراحی سایت قدیمی اعتماد نمی کنند. چرا که گمان می کنند مدت هاست رها شده و فقط قرار است پول را بگیرد و هیچ ارزشی برای کاربر قائل نیست.

  5 المان اصلی طراحی سایت مدرن و مناسب

  در ادامه به بررسی به بررسی اجزای کلیدی در طراحی یک سایت مدرن می پردازیم.

  طراحی سایت مدرن با طیف رنگ جذاب اما محدود

  شاید این عنوان ناپخته و خام بنظر بیاید. ولی رنگ بندی و طیف رنگ بسیار مهم است.خصوصا در طراحی سایت مدرن. استفاده از طیف رنگ صحیح در طراحی وب سایت یک هماهنگی و اتحاد برای سایت شما ایجاد می کند.

  سایت هایی که دارای رنگ اصلی و رنگ ثانویه هستند، بیشمار گزینه جدید برای طراحی سایت خود دارند. چه در صفحه اصلی چه در لندینگ ها و یا سایر بخش های سایت.

  توجه داشته باشید تعداد رنگ هایی که استفاده می کنید بسیار مهم است. استفاده از رنگ های زیاد در طراحی سایت مدرن معمول نیست. و اگر این رنگ ها خیلی زیاد باشد تمرکز کاربر را از بین می برد.

  استفاده از رنگ های متنوع در طراحی سایت می تواند جذاب باشد ولی طراحی سایت مدرن تنوع در رنگ ندارد و معمولا سادگی خودرا دارد با این حال همه ی سایت ها نیاز به طراحی مدرن ندارند. و بستگی به مخاطب دارد.

  برای مثال طراحی سایت مهد کودک ، اسباب بازی فروشی و مخاطبان مشابه باید سرشار از رنگ ها باشد در حالی که یک لباس فروشی یا فروشگاه موسیقی ویا موبایل فروشی طرح مدرن می پذیرد و یک شرکت از طراحی سایت شرکتی و رسمی تر استفاده می کند.

  با این حال بطور کلی ساده نگه داشتن طراحی سایت باعث افزایش تمرکز می شود. و برای همین است که تنوع رنگ در سایت های مدرن در کمترین حد خود است.

  اگر تصور می کنید که طراحی سایت تکراری و کسل کننده شده است کافی است دیگر پرده های رنگ های خودرا استفاده کنید خواهید دید که طراحی شما بسیار جذاب تر می شود.

  طراحی سایت مدرن پر از خالیست!!!

  فضا های خالی در این نوع طراحی بسیار دیده می شود و اگر بخوبی استفاده شود سایت را بسیار جذاب می کند. این فضای خالی لزوما برنگ سفید نیست و می توانید از رنگ های مختلف استفاده کنید.

  این فضای خالی در واقع نقش بافر یا واسط را بین بخش ها ایفا می کند. و به نوعی فضای تنفس ایجاد می کنیم. اگر سایت شلوغ باشد چشم کاربر مدام از اصل موضوع پرت می شود.بطور کلی استفاده ار فضای خالی نظم خاصی به سایت شما می دهد.و کار کردن با آنرا ساده می کند.

  تصاویر ریسپانسیو در طراحی سایت مدرن

  همانطور که قبلا هم گفتیم طراحی سایت باید نگاه را مجذوب خود کند. و هیچ چیز مانند یک تصویر با کیفیت جذاب اینکار را ربای شما انجام نمی دهد. در برخی موارد طراح سایت تصاویر را از سایت های معتبر خریداری می کند.

  المان های call to action

  ابتدا  مفهوم call to action  را بیان می کنیم که آنرا CTA نیز مینامیم. به دکمه هایی که کاربر را به عملی که مورد نظر ماست هدایت می کند CTA  می گوییم برای مثال تصور کنید شما تمایل دارید کاربر با شما تماس بگیرد. در نتیجه دکمه تماس با ما دکمه CTA شما می شود.

  تبدیل کردن کاربر ها به مشتری یا خریدار بصورت عمده با استفاده از همین دکمه ها صورت می گیرد.در طراحی سایت مدرن از دکمه های زیبا با ترکیب رنگی سایت استفاده می شود .

  بهینه سازی سرعت و سئو

  بطور کلی در طراحی سایت توجه به سرعت و سئو بسیار مهم است طراحی سایت مدرن نیز از این مقوله مستثنی نیست.در نتیجه همواره باید توجه خاصی به افزایش سرعت سایت بهینه بودن کد ها و همچنین سئو فنی یا تکنیکال سایت داشت. چرا که زیبا ترین سایت ها اگر سر وقت لود نشوند دیده نمی شوند.

  در این مقاله به بررسی ویژگی های سایت های مدرن پرداختیم تا بتوانید وب سایت خودرا از نظر زیبایی شناختی و مدرن بودن طراحی ارزیابی کنید. حال وقت آن رسیده تا تصمیم بگیرید طراحی سایت خودرا چگونه انجام  دهید.

  طراحی سایت مدرن با وبلینو

  زیبایی در سادگی است و ساده کار کردن بسیار سخت است. برای اینکه یک طراحی سایت مدرن و ساده و جذاب داشته باشید. باید از افراد متخصص کمک بگیرید. متخصصین طراحی سایت وبلینو آماده خدمت رسانی به شما در این زمینه هستند.

  فراموش نکنید برای داشتن یک وب سایت حرفه ای باید از طراح سایت حرفه ای کمک بگیرید

  برای مشاهده طراحی های مدرن به صفحه نمونه کار های وبلینو مراجعه کنید.

  اگر هنوز تصمیم نگرفته اید برای کسب اطلاعات و مشاوره با ما تماس بگیرید.

  بیشتر بخوانید

   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  12 − یازده =