بستن
درخواست مشاوره رایگان

همکاران ما برای کمک به شما آماده هستند.

قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت 2020

فهرست مقاله

  قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت

  در این مقاله سعی داریم شما رو با میزان قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت آشنا کنیم و اهمیت اون رو در جذاب تر کردن نوشته های سایت برای کاربران ، روشن تر کنیم .

  صفحات وب ابزارهاب بسیار قدرتمند و فرصت منحصربه فردی برای جذب مشتری هستند. ارائه یک متن با کیفیت ، جذاب ، گیرا و موثر ، به  زمان و مهارت کافی و رعایت اصول نگارشی نیاز داره .

  نوشته هایی که شما در سایتتون استفاده میکنید  باید در درجه اول نیاز مخاطب و دریافت امتیاز از موتورهای جستجو رو هدف قرار بده که یک کپی رایتینگ حرفه ای این ارزش گذاری رو روی محتوای شما انجام میده. قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت و دیگر ابزارهای راه اندازی  کسب و کار و تبلیغات و بازاریابی ، اصلا قابل چشم پوشی نیست  .

  در ادامه  مقاله ” قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت “این مفهوم رو به  طور گسترده مورد بررسی قرار میدیم .

  با وبلینو همراه  باشید .

  کپی رایتینگ چیست ؟

  برای اینکه از قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت و ابزارهای دیگر شروع یک کسب و کار ، ابتدا باید با مفهوم  کپی رایتینگ و کپی رایتر آشنا بشید.

  نوشتن مطالب تبلیغاتی در یک وب سایت همیشه فرآیند مهمی بوده که به اصطلاح کپی رایتینگ یا تبلیغ نویسی گفته میشه ، در هر حوزه ای از کسب و کارها مسئولیت متون تبلیغاتی مثل بروشور ، بیلبورد ، وب سایت ، ایمیل ، تبلیغات ، کاتالوگ و …به عهده شخصی به نام کپی رایتر هست .

   

   

  کپی رایتینگ یک صنعت پولساز در سراسر دنیاست  و هدف اصلی اون ترغیب خواننده برای اقدام به انجام هدف اون تبلیغات هست .

  کپی رایتینگ در واقع نوعی از تویسندگی برای یک هدف تجاری هست که بازی با کلمات به نحوی که تاثیر گذار باشد ، هنر این حرفه است . آگاهی مخاطب رو نسبت به امتیازی که از محصول یا خدمت مورد ارائه دریافت میکنه ،  افزایش میده .

  ایجاد یک تصویر ذهنی از برآورده شدن نیازها برای مخاطب  مسیری  هست که کپی رایتینگ طی میکنه تا مشتری رو ترغیب  و متقاعد کنه اقدام مورد انتظار در جهت هدف تجاری ما رو انجام بده .

  برای درک بهتر قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت و کانال های دیگر ایجاد کسب و کار تعاریف حذاب تری وجود داره .

  کوین هوگان از پیشتازان صنعت تبلیغات، می‌گوید:

  باید کاری کنید تا مخاطب، خود را در حال استفاده از محصولتان ببیند.

  تنها در این صورت برنده می‌شوید.

   پس دقت کنید  به دلیل شباهت تلفظ ، کپی رایتینگ نباید با حق کپی رایت اشتباه گرفته شود.

  جذابیت یک محتوا از عنوان اون شروع میشه ، در اصل کپی رایتینگ نوشتن یک متن جذاب هست که مخاطب رو متقاعد کنه تا چیزی که به اون دعوت میشه رو بپذیره و با اشتیاق اقدام کنه .

  عناوین ، ویدئوها ، بروشورها ،وب سایت ها ، بنر ها و … نمونه هایی از کپی رایتینگ هستند ، به این متون  ” کپی  ” گفته میشه . به  شخصی که در ازای نوشتن کپی ، پول دریافت میکنه ” کپی رایتر  ” گفته میشه  .کپی رایتینگ استراتژی های خاص خودش رو داره  که در ادامه به همراه نمونه های موفقی از اون بهتون معرفی میشه .

  تعریف عملی کپی رایتینگ از بروش بندینگر ، تعریف کاملتری هست :

  کپی رایتینگ هنر و علم نوشتن جهت تبلیغ یک محصول، کسب‌وکار، شخص یا ایده است. همچنین کپی رایتینگ به معنای انتخاب، ویرایش، درست کردن و ساختن کلمات است به گونه‌ای که خواننده را متقاعد کند اقدام ویژه‌ای اتخاذ نماید.

  همانطور که مشاهده می‌کنید عبارت «هنر فروشندگی» فقط به فروش نهایی محصول اشاره نمی‌کند. هدف نهایی کپی رایتنگ همیشه فروش محصول نیست بلکه هدف آن متقاعد کردن خواننده برای اتخاذ یک اقدام خاص است.

  و این «اقدام» می‌تواند اشتراک در یک خبرنامه، تماس با شماره تلفنِ موجود در صفحه نمایش، کلیک برروی یک لینک، ارسال یک ایمیل به دوستان و غیره باشد. از هریک از این اقدامات می‌توان برای توسعه فروش استفاده کرد.

  در واقع کپی رایتینگ با فرآیند گسترش یک کسب و کار یا فروش محصول و خدمات یا ایجاد برندینگ در ارتباط هست و  در عمل نوعی باراریابی ایجاد میکنه.

  شما میتونید به عنوان یک کپی رایتر مستقل  یا در یک موسسه یا تیم  بازاریابی مشغول به فعالیت بشید .

  قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت

  وجود پتانسیل های زیاد و حوزه های گسترده  برای تبلیغات قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت و توسعه کسب و کار و نشون میده .

  از جمله قالب هایی که کپی رایتینگربا اونها به توسعه فروش محصول و خدمات کمک میکنه عبارتند از :

  • تبلیغات
  • وب‌سایت‌ها
  • بروشورها
  • فیلمنامه‌های ویدیویی
  • ایمیل‌ها
  • پست‌های وبلاگ
  • صفحات فرود یا لندینگ پیچ‌ها
  • نمایش‌ها
  • عناوین
  • شرح محصولات
  • Lead magnets (جلب مشتری راغب)
  • مقالات سفید

  کپی رایتر کیست ؟

  قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت و توسعه بازاریابی برای کسب و کارها  با وجود شخصی به نام کپی رایتر یا تبلیغ نویس ایجاد میشه .کپی رایتری یکی از پولسازترین شغل ها در زیر شاخه های تولید محتواست که  بعضی افراد رو یک شبه به میلیونها دلار ثروت رسونده .

  کپی رایتر به کسی می‌گویند که با تکیه بر دانش روان شناسی و شناخت اصول ادبی و نوشتاری و مفاهیم بازاریابی برای ترغیب مردم به خرید یا استفاده از یک محصول یا خدمات محتوا و شعار ترغیبی می‌نویسد.

  همان طور که در بخش های قبلی ذکر شد ، جذابیت یک محتوا در کپی رایتینگ از عنوان اون محتوا شروع میشه و مخاطب رو تشویق میکنه که  ادامه  مطلب رو دنبال کنه .

  قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت

   

  مهارت در این مسئله یک کار کاملا تجربی هست که با شناخت نیاز مخاطب بدست میاد و از چند ماه تا چند سال زمان نیاز داره تا به سطح قابل قبولی از کپی رایتینگ برسید طوری که بتونید فقط با نوشتن یک تیتر درخور ، فروش یک محصول رو افزایش بدید . این تجربه با آزمون و خطا بدست میاد و قطعا یک الگو برای همه کسب و کارها نتیجه یکسان نداره .

  نکاتی در عنوان نویسی کپی رایتینگ

  قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت و حوزه های دیگر در درجه اول ، در انتخاب تیتر تبلیغ نهفته هست . تمام سعی یک کپی رایتر ،  علاوه بر ارائه یک عنوان خاص و چشمگیر که برای مدت طولانی در ذهن مخاطب نقش ببنده ، ایجاد اعتماد در مخاطب نسبت به محصول یا خدمات مورد نظر هست .

  نکات بسیار ریزی  وجود  داره که اگر اونهارو به عنوان یک کپی رایتر رعایت نکنید ، ممکنه تمام تلاش های شما برای جذب مخاطب نتیجه عکس بده  که در زیر به تعدادی از اونها اشاره میکنیم .

  شما میتونید  با رعایت موارد زیر قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت و حوزه های دیگر رو افزایش بدید .

  • تیتر کوتاه انتخاب کنید
  •  یک تیتر محاوره انتخاب کنید نه کلاسیک و ادبی
  •  هنر طنز رو در تیتر خود به کار ببرید
  • در تیتر خود به مخاطب وعده بدهید
  • در تیتر از قیمت صحبت کنید
  • در تیتر چیزی را تضمین کنید
  • حس انتخاب دوم هم به مخاطب بدهید
  • در تیتر از تخفیف صحبت کنید
  • در تیتر از صرفه جویی و پس انداز صحبت کنید
  • حس تعلق رو به مشتری منتقل کنید
  • از نمادهایی مثل + ، / ، # و سه نقطه … استفاده کنید
  • یک تیتر هیجانی انتخاب کنید
  •  در تیتر از فروش محصول صحبت کنید
  • مژده بدهید
  • از تیترهای سوالی استفاده کنید
  • در تیتر به اتفاقات روزمره اشاره کنید
  • از ضرب المثل ها و شخصیت  قصه ها در تیتر استفاده کنید
  • در تیتر از عدد و رقم و آمار استفاده کنید
  • در تیتر از حالت اضطرار هم استفاده کنید

   

  قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت

   

  از میان موارد ذکر شده ، سه نکته اساسی رو باید الزاما رعایت کنید .

  1. انتخاب تیتر کوتاه طوری که در نگاه اول مخاطب رو درگیر کنه
  2. جذاب و جالب توجه باشه
  3. جنبه اطلاع رسانی برای یک موضوع کلیدی داشته باشه طوری که مخاطب رو برای دنبال کردن ترغیب کنه

  نیازی نیست که یک کپی رایتر مستقیما در فروش یک محصول یا خدمت تاثیر گذار باشه بلکه با انتخاب یک تیتر قابل توجه  و تاثیر بر ذهن مخاطب میتونه تعداد بازدیدکنندگان رو افزایش بده که در نتیجه آمار فروش محصول بطور ناخوداگاه افزایش پیدا میکنه .

  دو واژه مهم در کپی رایتینگ

  اسلوگان : شعار تبلیغاتی ای که اساس فعالیت یک کمپین تبلیغاتی هست و دقیقا کمپین برای تعریف و ارائه این شعارِ هدف پایه گذاری می شود.

  تگ لاین : شعار های تبلیغاتی ثابت هر برند که همواره در زیر لوگو قرار می‌گیرند و مزیت رقابتی برند را بیان می‌کند.

  استراتژی های کپی رایتینگ

  یک کپی رایتر  برای به کارگیری قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت و تبلیغات در کسب و کار ، باید با قوانین سئو و تولید محتوا در شبکه های اجتماعی آشنا باشه . استراتژی هایی که در کپی رایتینگ  برای جلب توجه مخاطبین باید رعایت کنید عبارتند از  :

   

  قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت

   

  • عواطف و احساسات مخاطب رو هدف بگیرید 

  قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت   و تبلیغات در کسب و کار ، نشانه رفتن احساسات مخاطب هست  و نکته ای که همه ما  از اون اطلاع داریم  این هست که  عواطف و احساسان افراد در تصمیم گیری اون ها در مسائل مختلف نقشی اساسی داره .

  بیشتر مشتریان در امر خرید تحت تاثیر احساسات  خودشون هستند ، در تمام اشکال تبلیغ باید متن کپی ای که انتخاب میکنید تاثیر روانی روی مخاطب شما بزاره .

  • بر مزایا و امتیازات محصول و خدمات مورد تبلیغ تاکید کنید نه بر ویژگی های اونها 

  ویژگی های یک محصول یا خدمت مورد ارائه معمولا برای مخاطب امری واضح است و مخاطب شما میدونه که به  دنبال چه چیزی هست ،  بنابراین باید بر مزایای متفاوتی که محصول یا خدمت مورد تبلیغات شما برای اونها ایجاد میکنه و رفاه مخاطب رو بیشتر میکنه ، تاکید کنید.

  در واقع شما باید تلاش کنید تا فرد رو متقاعد کنید که بهترین گزینه  رو برای انتخاب پیش رو داره .

  • تخصصی عمل کنید 

  کپی رایتینگ باید تا حد امکام تخصصی عمل کنه و اگر متنی یا محتوای شعاری برای جلب مخاطب منتشر میکنید ، باید قابل اثبات باشه .

  • خودتان را تبلیغ نکنید 

  یکی از قواعد کپی رایتینگ که  برخلاف تصور شما اعتبار  کپی رو افزایش میده ، این هست که  به جای تمرکز بر روی خودتان یا کسب و کار مورد تبلیغ ، بر نیاز مشتریان و جلب رضایت اونها تاکید کنید  .

  این همون چیزی هست که مخاطب در ازای صرف هزینه  به دنبال اون هست . متاسفانه این اشتباه  بسیاری از کسب و کارهاست که گاهی نتیجه عکس از ابزار قدرتمندی مثل کپی رایت میگیرند .

  قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت

  • مختصر باشید 

  قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت و تبلیغات  در نمایش کوتاهی  با یک تیتر  خودش رو نشون میده .در ارائه متن کپی گزافه گویی نکنید و فقط یک مزیت کلید و نیاز اصلی مخاطب رو هدف گذاری کنید .

  • محاوره بیان کنید 

  زبان محاوره  علاوه بر ایجاد فضای صمیمی با مخاطب ، ناخوداگاه سبب جلب اعتماد و درک ساده تر شخص  از مزیت معرفی شده  توسط شما میشه.

  • زنجیره جذب ایجاد کنید

  در کپی رایتینگ علاوه بر اینکه نیاز هست از عبارات محاوره  برای جلب مخاطب استفاده کنید  باید این روند جذب را در کل محتوا حفظ کنید و مخاطب را زنجیروار به  دنبال کردن متن ترغیب کنید اگر نه مخاطب در نظر اول از پیگیری صرف نظر میکنه .

  شوگرمن این شکل از جذب مخاطب رو ” سرسره لغزنده ” نامید و تاکید داشت یک کپی  باید به قدری جذاب  ، قدرتمند و متقاعد کننده باشد  که  مخاطب رو تا انتها به دنبال خودش بکشونه .

   

  • ساده بنویسید

  درصد بالایی از مخاطبین شما عام هستند پس در کپی رایتینگ از اصطلاحات تخصصی و پیچیده استفاده نکنید  تا در کنار بیان محاوره و ایجاد زنجیره جذب ف کلاک  شما مخاطب پسند و گیرا باشه و درصد بالایی از مخاطبین رو پوشش بده .

  • ایجاد حس تعلق در مخاطب

  حس تعلق یکی از نیازهای اساسی در افراد هست و ختی در دنیای فروش و تبلیغات افراد مایلند عضویت در یک گروه  را داشته باشند و احساس تعلق به  یک جامعه بزرگتر رو تجربه کنند .  سعی کنید در متن کپی خودتون این حس تعلق رو به  مخاطب منتقل کنید .

  • از حس مشارکت مخاطب استفاده کنید 

  علاوه  بر ایجاد جس تعلق در افراد ، با گنجاندن ” عضویت ” و ” ارسال دیدگاه ”  یا ” فرم ثبت نام ” در وب سایت یا مطالب فروشتون ، افراد رو در فرآیند فروش و ارائه محصول مشارکت بدید و احساس خوشایند رضایتمندی رو در مخاطب ایجاد کنید .

  • از رسانه اهای اجتماعب کمک بگیرید

  با نمایش شبکه های اجتماعی  و تشویق مخاطب  به عضویت در اونها ، حس تعلق رو در افراد تقویت کنید .

  • ارزش محصولتان را نمایش دهید 

  مشتریان همیشه به  دنبال این هستند که در ازای هزینه ای که صرف میکنند ارزش خریداری کنند و یک معامله آگاهانه انجام بدن پس باید در فرآیند کپی رایتینگ حتما ارزش خدمات و محصولات مورد ارائه تون رو ثابت کنید .

  اینجا قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت و تبلیغات کسب و کار شما دو طرفه عمل میکنه یعنی هم ارزش محصول و خدمت شما رو شرح میده و هم به مشتری کمک میکنه با دیدن امتیازات شما و درک تفاوت شما با دیگران ، راحت تر تصمیم بگیره .

  • با استدلال صحبت کنید

  ارائه دلیل برای مشتری ، یکی از روش های مناسب برای متقاعد کردن مخاطب برای خرید هست . با ارائه دلایل قوی به مشتری ، راحت تر میتونید اون رو به  سمت محصول یا خدمتتون جذب کنید و یک خرید بصرفه و خوشایند رو به مشتری القا کنید .

  نمونه هایی از کپی رایتینگ

  قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت و توسعه کسب و کارها با استفاده  از پتانسیل های موجود برای تبلیغات شکل میگیره . کپی رایتینگ یک مهارت هست که اون رو به یک نوع بازاریابی تبدیل کرده ، در ادامه نمونه هایی از کپی رایتینگ رو ارائه میدیم .

  • کپی رایتینگ در صفحات محصول

  در یک وب سایت ، اولین صفحه ای که  مخاطب رو مجذوب میکنه قطعا صفحه فروش محصول هست که بزرگترین پتانسیل رو برای تبلیغ نویسی داره . اولین کار پردرآمد یک کپی رایتر تمرکز روی همین صفحه هست . این صفحه جایگاه نمایش قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت هست .

  قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت

  هرچه صفحه محصول طولانی تر باشه و توضیحات بیشتری در مورد محصول به  مخاطب داده بشه و معرفی موثر تری از محصول داشته باشیم ، احتمال خرید رو بالاتر میبریم و بهتره بیش تر از یک صفحه رو به یک محصول اختصاص بدیم .

  عناوین و اولین و آخرین سطرهای صفحه بیشترین توجه مخاطب رو به خودش جلب میکنه ، از این قسمت ها بیشترین استفاده  رئ بکنید و از رنگ ها و فونت های مناسب کمک بگیرید . انتخاب گرافیک مناسب در این صفحه ، پیام شما رو سریع تر به مخاطب منتقل میکنه .

  • کپی رایتینگ در شبکه های اجتماعی و بنرهای تبلیغاتی

  شبکه های اجتماعی همیشه پر بازدید بوده و به عنوان یک کانال برای بازاریابی فرصت منحصربه فردی هست . استفاده از کلمات پرقدرت و توجه به نیاز افراد  در این شبکه ها بازخورد بسیار بالایی داره .

  • تبلیغات کاغذی

  قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت یا تبلیغات کاغذی  یمسان نیست .هنر تبلیغ نویسی یا کپی رایتینگ ، هنر بازی با کلمات هست و اگر یک کپی رایتر با تجربه و حرفه ای بخواد هنرش رو با کاعذ هم عرضه کنه از طرف جامعه هدف بازخورد بالایی خواهد داشت . مجلات ،کاتالوگ محصولات ، بروشورهای چاپی ، تقویم های تبلیغاتی و … نمونه هایی از کپی رایتینگ کاعذی هستند .

   

  • کپی رایتینگ در مقاله 

  یکی از معمول ترین تبلیغات در یک سایت ، کپی رایتینگ در مقالات اون سایت هست  که این کار رو معمولا مسئولان تولید محتوا انجام میدن . اگر صاحب سایت بحث کپی رایت رو  جدی بگیره و از بازخورد بالای اون آگاه باشه ، برای طراحی مقالات از یک کپی رایتر حرفه ای کمک میگیره .

  •  کپی رایتینگ در ایمیل 

  قطعا ایمیل های ارسالی برای شما هدف مشخصی دارند ، از فروش محصول گرفته  تا ترغیب شما به خواندن یک مقاله و …متن ایمیل های ارسالی توسط یک تبلیغ نویس طراحی میشه. برای مشاهده این نوع از کپی رایتینگ میتونید سری به باکس ایمیل خودتون بزنید .

  قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت

  • کپی رایتینگ در صفحات درباره ما در یک سایت 

  این بخش ها هم در نمایش قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت ، پتانسیل بالایی داره . اکثر متن های یک کپی رایتینگ برای ارتقاء فروش ، معرفی خدمات و برندسازی و … طراحی میشن . این بخش ها جایگاه خوبی برای جذب مخاطب هستند .

  • نوشتن اسلوگان و شعارهای کوتاه و …

  نوشتن اسلوگان ، شعارهای کوتاه و تاثیرگذار ، استفاده از ضرب المثل ها و قطعات ادبی مختصر ، استفاده  از متون طنز گیرا ،نوشتن تگ لاین و  .. که توانایی انتقال یک مفهوم یا ویژگی یک محصول یا خدمت رو در یک عبارت مختصر دارن ،بازخورد بالایی خواهد داشت .

  یکی از اسلوگان های معروف فضای کسب و کار کشور، متن معروف شرکت امرسان است: زیبا، جادار مطمئن! در این متن کوتاه، به بهترین شکل ممکن 3 مورد از ویژگی های محصول این برند به مخاطب یادآوری میشود.

  دکمه های به کار رفته  در صفحات یک سایت ، مرکز توجه مخاطب هست و پتانسیل مناسبی برای اجرای کپی رایتینگ داره ، مثلا به جای متن ” ثبت نام ” روی یک دکمه میتونیم اصطلاحاتی مثل : ” تخفیف ویژه ” ، ” بازدید جشنواره ” ، “مشاهده قیمت ها ” ، ” برنده شو ” و …کنار اون استفاده کرد . این اصطلاحات ساده  نرخ تبدیل مخاطبان سایت رو به خریدار چند برابر افزایش میده .

  قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت

  علاوه  بر این موارد ، تبلیغات متن ها در یم ویدئو کلیپ یا یک فایل صوتی ، تبلیغات کپی  بصورت چاپ روی لباس و ظروف ،تبلیغات نوتیفیکیشن روی گوشی های همراه ، نوشتن متون کپی روی بسته بندی محصول  هم نمونه های دیگری هستند .

  به دنبال طراحی سایت و راه اندازی یک کسب و کار هستید ؟

   

  تیم وبلینو فعال در طراحی وب سایت و ساخت نرم افزار موبایل ، طراجی رابط کاربری ( UI / UX) ، و ارائه خدمات سرور و هاست ، سعی در ارائه مقالات آموزشی جذاب و کاربردی هم  برای مخاطب خود دارد .

  ازین جهت به  شما دوستان پیشنهاد میکند نمونه هایی از کپی رایت هایی که برای شما جالب و تاثیرگذار بوده ، در بخش نظرات یا در ایمیل ارسال کنید.  

  در این مقاله سعی کردیم  مفهوم کپی رایتینگ رو به درستی برای شما شرح  بدیم  و قدرت کپی رایتینگ در طراحی وب سایت و حوزه های مختلف کسب و کا رو بیان کنیم .. امیدواریم برای شما جالب و کاربردی باشد . منتظر مقالات بعدی وبلینو باشید .

  بیشتر بخوانید …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  پنج × 4 =