بستن
درخواست مشاوره رایگان

همکاران ما برای کمک به شما آماده هستند.

بررسی کامل مزایا و معایب وردپرس(بخش 1)

فهرست مقاله
  مزایا و معایب وردپرس

  اگر قصد دارید صاحب یک وب سایت شوید .قطعا در مدت کوتاهی با نام وردپرس (wordpress) مواجه خواهید شد .بستری بسیار ساده که با استفاده از آن می توانید بدون نوشتن کد صاحب وبسایت شوید.امکانات وردپرس بسیار است .مشکلات وردپرس نیز کم نیست. بدیهیست که شما بخواهید با، امکانات وردپرس،مشکلات وردپرس و مزایا و معایب وردپرس بیشتر آشنا شوید . در این مقاله تیم فنی وبلینو به بررسی این موارد می پردازد. و در نهایت مزایا و معایب وردپرس را جمع بندی می کنیم.

  وردپرس یک نرم‌افزار متن باز(open source) است که شما می‌توانید از آن جهت ساخت یک وب سایت زیبا، بلاگ، یا برنامه کاربردی موبایل استفاده نمایید.امکانات وردپرس متنوع است اما ویژگی اصلی وردپرس طراحی سایت بدون نیاز به دانش برنامه نویسی و در محیطی بسیار ساده است. که باعث می شود هر شخصی بتواند وبسایت شخصی خود را به سادگی طراحی کند .همچنین وردپرس دارای قالب های از پیش آماده می باشد که می توان از آن در طراحی ها استفاده کرد.همه ی این امکانات وردپرس بصورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد.

  مزایا و معایب وردپرس

  مزایا و معایب وردپرس را می توان در گروه های مختلف مورد بررسی قرار داد که شامل موارد زیر است:

  • امکانات طراحی
  • مسائل امنیتی
  • سرعت کار
  • هزینه
  • کیفیت

  در ادامه تیم وبلینو به بررسی دقیق مزایا و معایب وردپرس می پردازد.

  مزایا و معایب وردپرس در طراحی

  عملکرد drag and drop

  از امکانات وردپرس در طراحی می توان به امکان کشیدن و رها کردن(drag &drop) اشاره کرد.یعنی کافیست ابزار مورد نیاز را از بخش مخصوصش انتخاب کرده و در مکان مناسب وبسایت رها کنید .بنظر بسیار ساده می آید ! اما باید به مزایا و معایب وردپرس در کنار هم نگاه کرد .یکی از مشکلات وردپرس محدودیت در محل قرار دادن این ابزارک هاست.

  چرا که برای درست قرار گرفتن این ابزارک ها در کنار هم باید یک محدوده ایمن برای هر ابزارک در نظر گرفته شود. که باعث ناتوانی در انجام برخی تغییرات می شود .اما با داشتن اندکی دانش برنامه نویسی و یا آشنایی با ادیتور ها این مشکل به سادگی قابل حل است.و دیگر نمی توان آنرا از مشکلات وردپرس به حساب آورد.

  وجود ادیتور

  در ادامه بررسی مزایا و معایب وردپرس از دیگر امکانات وردپرس می توان به وجود ادیتور(editor) های متنوع برای ایجاد تغییرات در آن اشاره کرد. که امکانات وردپرس را فوق العاده ایبالا برده و بسیاری از مشکلات وردپرس را پوشش میدهد .برای مثال ادیتور هایی مانند المنتور ،wp bakery،divi و غیره که تقریبا شمارا در طراحی بی نیاز از کد می سازد. با استفاده از این ادیتور ها و سایر امکانات وردپرس می توان اکثر سایت های موجود را طراحی کرد.

  در نتیجه در زمینه طراحی می توان گفت وردپرس با کمک ادیتور های قدرتمندی که دارد. تقریبا از کد بی نیاز است .هر چند نحوه ی استفاده از این ابزار در خروجی بسیار اثر گذار است و بسیاری از مشکلات وردپرس ناشی از استفاده نادرست از امکانات وردپرس است . همچنین برای طراحی های خاص و منحصر بفرد استفاده از کد اجتناب ناپذیر است . ولی نمی توان گفت که این ویژگی از مشکلات وردپرس محسوب می شود. چرا که بخش عمده طراحی در محیط بسیار ساده ادیتور انجام میگیرد.

  ادیتور وردپرس

  از مقاله آموزش ادیتور المنتور بازدید نمایید

  قالب های آماده

  در ادامه بررسی مزایا و معایب وردپرس به بررسی یکی دیگر از امکانات وردپرس در طراحی می پردازیم.در طراحی یک سایت با استفاده از برنامه نویسی باید تک تک اجزای سایت از ابتدا طراحی شود . ولی وردپرس دارای تعداد بسیار زیادی قالب های آماده است که بسیاری از آنها رایگان است.در نتیجه تنوع و ایده طراحی بسیار زیاد است .

  قالب های آماده وردپرس

  پلاگین ها

  در این بخش از مزایا و معایب وردپرس به پلاگین ها می پردازیم یکی از امکانات وردپرس وجود پلاگین هاست .با توجه به اینکه همه ی کاربر های آن از یک بستر استفاده می کنند تعداد زیادی افزونه برای بهبود عملکرد آن وجود دارد.که امکانات بی نظیری مانند افزودن فروشگاه آنلاین ،پنل کاربری ،فرم های پیچیده و بسیاری ویژگی دیگر به شما می دهد که برای پیاده سازی آن با کد به زمانی بسیار طولانی نیازمندید.

  البته یکی از مشکلات وردپرس که کاربر ها با آن مواجه می شوند .عملکرد ناقص برخی از این پلاگین هاست که دلیل اصلی آن عدم آشنایی کاربر ها با پلاگین های معتبر و عدم توانایی در بر طرف کردن مشکلات آنها و یا انتخاب قالب های نامناسب است .

  .چرا که انتخاب یک پلاگین مناسب وابسته به المان های بسیاری است .برای مثال به خوبی فارسی سازی شده باشد،با پلاگین های دیگر در عملکرد تضاد نداشته باشد،با قالب سازگار باشد و بسیاری المان دیگر که در نظر گرفتن اینها نیازمند تجربه بالا در طراحی و شناخت خوب نسبت به قالب ها و پلاگین ها و در برخی موارد بررسی برنامه آنهاست.البته یکی از امکانات وردپرس دسترسی به این کد هاست که به بر طرف کردن بسیاری از این مشکلات کمک می کند.

  در نتیجه بررسی مزایا و معایب وردپرس در زمینه طراحی می توان گفت برخی از مشکلات وردپرس که در منابع مختلف مطرح می شوند وجود دارند. ولی به راحتی با استفاده از امکانات وردپرس قابل برطرف کردن هستند و امکانات ورد پرس در مقایسه با ایرادات قابل حل آن بسیار برجسته تر می باشد.

  امنیت وردپرس

  در ادامه بررسی مزایا و معایب وردپرس به بررسی امنیت این نرم افزار می پردازیم .صحبت از امنیت وردپرس که به میان می آید بسیاری این مسئله را پاشنه آشیل این نرم افزار می دانند و می تواند از مشکلات وردپرس باشد چراکه ممکن است دارای تجربه ناخوش آیند از دست دادن سایت و یا از بین رفتن محتوا و یا از دسترس خارج شدن آنرا داشته باشند .ولی آیا وردپرس آنقدر ها که می گویند نا امن و غیر قابل اتکاست؟

  اگر اینگونه است چرا سهم 35% از همه ی وب سایت هارا دارا می باشد؟ واقعیت این است که امنیت یکی از مشکلات وردپرس و هر وب سایت دیگری است .اما دلیل این نا امنی در بسیاری موارد سهل انگاری کاربر است برای مثال شما نمی توانید رمز گاو صندوق خودرا عدد 1 قرار دهید و بعد از سرقت بگویید درب آن بی کیفیت است .در زمینه امنیت همواره توجه صاحب سایت حائز اهمیت است .

  وردپرس یک نرم افزار شناخته شده است که در وبسایت های بسیاری مورد استفاده قرار گرفته در نتیجه با توجه به یکسان بودن این ساختار بررسی شکاف های امنیتی آن، سایت های بسیاری را هدف قرار میدهد . اینکار مثل یاد گرفتن نحوه ی باز کردن قفل یک گاو صندوق معروف یا پر فروش است .اما وردپرس خود بصورت مداوم در حال بررسی و برطرف کردن این مشکلات است و در عین حال امکان اعمال تغییر در ساختار کد خودرا به صاحب سایت می دهد

  در نتیجه با استفاده از این امکانات وردپرس و با تکیه بر دانش تخصصی امنیت می توان این تشابهات در سایت هارا تغییر داد که در نتیجه منجر به منحصر بفرد شدن ساختار سایت شما و ایمن شدن آن در برابر نفوذ می گردد پس این تشابهات دیگر جزء مشکلات وردپرس به حساب نمی آید.

  هرچند همواره امکان مورد حمله قرار گرفتن در هر وبسایتی وجود دارد.برای تقویت ایمنی در مرحله اول می توان از رمز و نام کاربری ایمن استفاده کرد در مرحله بعد باید همواره بروز رسانی هارا مد نظر قرار داد چرا که استفاده از یک افزونه یا قالب کهنه ویا نسخه قدیمی نرم افزار مانند استفاده از یک قفل قدیمی سایت شما را در معرض خطر قرار می دهد .

  استفاده از هاست های ایمن با پشتیبانی قوی ،استفاده از افزونه های امنیت مشابه سوکوری برای بررسی سایت ،ایجاد تغییرات در برخی برنامه ها و محدود کردن دسترسی ها برای جلوگیری از بررسی کد سایت ،و همچنین استفاده از قالب های ایمن برخی از اقدامات امنیتی نسبتا تخصصی هستند .

  جدا از مزایا و معایب وردپرس و برخی مشکلات وردپرس در امنیت باید توجه داشته باشید در بسیاری موارد ایراد امنیتی از وردپرس نیست بلکه پلاگین یا قالب مورد استفاده شما نا معتبر و دارای مشکل امنیتیست.در مرحله ی آخر تغییرات در آدرس ها استفاده از پروتکل های ایمن و سفارشی سازی کد ها باعث ایمنی کامل سایت شما می گردد .

  با این وجود هیچ وبسایتی از امنیت 100% برخوردار نیست و این مسئله جزء مشکلات اینترنت و البته مشکلات وردپرس است. پس تهیه پشتیبانی (backup) از سایت بصورت منظم منجر به بروز کمترین خسارت برای هر نوع وبسایتی می شود.در این قسمت مزایا و معایب وردپرس در زمینه امنیت به پایان می رسد.در ادامه به بررسی سایر امکانات وردپرس می پردازیم.

  از مقاله آموزش افرونه امنیتی سوکوری بازدید فرمایید.

  سرعت در وردپرس

  در این بخش به بررسی مزایا و معایب وردپرس از منظر سرعت انجام کار و نهایی شدن پروژه می پردازیم امروزه اولویت در انجام هرکاری سرعت است .رقابت در کسب و کار های مختلف بسیار بالاست. سلیقه ها بسرعت در حال تغییر است .دسترسی مردم به منابع و طرح های بروز بسیار گسترده است و همواره بدنبال جدید ترین ها هستند .پس سرعت یک المان مهم در انجام کار است.سرعت می تواند سرعت در انجام و یا سرعت در اعمال تغییر باشد . در بررسی مزایا و معایب وردپرس به بررسی این مهم در دوبخش می پردازیم.

  سرعت وردپرس در ساخت سایت

  با توجه به کاربری ساده وردپرس و وجود افزونه های آماده قدرتمند در کنار قالب های متنوع و بروز در کنار سایر امکانات وردپرس آماده سازی یک وب سایت وردپرس بیش از دو هفته زمان نمی برد در صورتی که ساخت یک سایت فروشگاهی به تنهایی به یک تا دو ماه زمان نیاز دارد! همچنین بسیاری ویژگی های از پیش آماده مانند ارائه پنل ،برنامه درسی،امکان فروش محصولات فایلی و آموزشی سایتی با امکانات بی نظیر در کمترین زمان در اختیار شما می گذارد.

  سرعت وردپرس در تغییر سایت

  با توجه به تغییر لحظه ای در ترند های طراحی ممکن است نیاز به تغییر ظاهر سایت در کمترین زمان باشد . در سایت هایی که برنامه نویسی شده اند اعمال تغییرات در هر بخش نیاز به زمانی در حدود زمان طراحی سایت از ابتدا دارد. ولی در سایت های ورد پرسی این کار به سادگی و در کمترین زمان صورت می گیرد.

  در این بخش بررسی مزایا و معایب وردپرس در زمینه سرعت در عمل به پایان رسید.دیدیم که مشکلات وردپرس در این زمینه بسیار کم است.در ادامه به مقایسه هزینه های سایت ها می پردازیم.

  هزینه سایت های وردپرسی

  در طراحی سایت هزینه فاکتوری مهم است استفاده از قالب سفارشی و اختصاصی امتیازاتی از قبیل منحصر بفرد بودن خاص منظوره بودن و بسیاری امکانات دیگر را در اختیار می گذارد .اما با توجه به زمان بالایی که از طراح می گیرد باید مبلغ نسبتا بالایی هزینه شود که برای کسب و کار هایی در مقیاس متوسط و یا نوپا توصیه نمی شود .برای یک قالب اختصاصی باید حدود 6 تا 7 برابر بیشتر از یک سایت وردپرسی هزینه شود .علاوه بر این زمان بیشتری نیز صرف خواهد شد.

  کیفیت سایت های وردپرسی

  باتوجه به توضیحات ارائه شده می توان گفت که طراحی سایت با وردپرس از نظری کیفیت با توجه به امکانات ورد پرس با سایت های برنامه نویسی شده قابل رقابت است .هر چند مشکلات وردپرس را نمی توان انکار کرد ولی در برخی موارد هیچ تفاوتی از نظر کیفی میان این دو نوع وبسایت وجود ندارد.برای بررسی این مسئله می توانید به نمونه کار های قالب آماده وبلینو مراجعه کنید.

  وبلینو پیشگام در طراحی سایت های وردپرس

  در پایان می توان گفت خوب یا بد بودن یک سایت وردپرسی با دانش فنی ،تجربه،آگاهی و تسلط تیم طراحی ارتباط مستقیم دارد متخصصین وبلینو با ده سال سابقه در طراحی با وردپرس و برنامه نویسی خاص منظوره ی این نرم افزار و همچنین بررسی مداوم آخرین ترند های طراحی و قالب های جدید و با کیفیت به منظور بالا بردن قابلیت اتکا همواره آماده خدمت رسانی در زمینه ارائه خدمات طراحی سایت به شماست.

  ویژگی های تیم وبلینو در طراحی سایت وردپرسی:

  • تسلط به ادیتور های موجود و آشنایی کامل با انواع آنها
  • آشنایی با قالب های مختلف برای کاربرد های شرکتی،فروشگاهی و…
  • آشنایی با پلاگین های معتبر و مناسب برای کاربرد های متنوع
  • تسلط بر اصول امنیت وب و بکاپ گیری هفتگی از همه ی وب سایت ها
  • تیم با تجربه با سرعت عمل بالا در طراحی تحویل و تغییر سایت
  • یکسال پشتیبانی رایگان
  • قیمت مناسب باکیفیت بالا

  هنوز تصمیم نگرفته اید؟

  وبلینو علاوه بر ارائه خدمات طراحی قالب آماده در زمینه طراحی قالب اختصاصی و طراحی رابط کاربری نیز فعالیت دارد برای آگاهی از خدمات ما در این زمینه از صفحه طراحی قالب اختصاصی بازدید کنید.

  بیشتر بخوانید:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هفده − یک =