بستن
درخواست مشاوره رایگان

همکاران ما برای کمک به شما آماده هستند.

ساخت کال تو اکشن تماس در وردپرس بدون کدنویسی

فهرست مقاله

  ساخت کال تو اکشن تماس در وردپرس کار ساده ای است. برای ساخت کال تو اکشن نیاز به کد نویسی و کارهای پیچیده فنی وجود ندارد اگر می خواهید به راحتی ساخت کال تو اکشن تماس در وردپرس را بیاموزید تنها کافیست تا انتهای این آموزش نسبتا کوتاه تیم طراحی وب با وبلینو همراه ما باشید.

  دکمه ها یک روش عالی برای بالابردن قابلیت ها می باشند و در هدایت توجه کاربر به عمل مورد نظر بسیار عالی هستند. به عنوان مثال می توانید برای انتقال کاربران به یک صفحه معاملاتی مانند صفحه قیمت گذاری، صفحه محصول، صفحه خدمات و یا برای تبلیغ پیشنهادات ویژه، محصولات جدید یا پیوند های وابسته به دیگر وب سایت ها از دکمه های تماس استفاده کنید.

  من مهراد مظاهری کارشناس طراحی وب در تیم طراحی وب سایت وبلینو، در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید به راحتی دکمه ها را در وردپرس بدون کد نویسی اضافه کنید.

  آموزش ساخت کال تو اکشن تماس در وردپرس

  در این آموزش روش های مختلفی برای ساخت کال تو اکشن تماس را در پست ها و صفحات وبلاگ وردپرس با هم بررسی خواهیم کرد. می توانید راه حلی را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای شما باشد.

  ساخت کال تو اکشن تماس با استفاده از ویرایشگر پیش فرض

  افزودن دکمه ها در صفحه ها و پست ها، ویژگی جدیدی است که در WordPress 5.0 به همراه ویرایشگر جدید بلوک وردپرس به نام Gutenberg معرفی شده است.  این روش برای اکثر کاربران ساده تر توصیه می شود. در ویرایشگر جدید وردپرس از بلوک دکمه داخلی استفاده می شود و اگر از ویرایشگر قدیمی استفاده می کنید می توانید به قسمت بعدی بروید.

  ابتدا یک پست جدید وردپرس ایجاد کنید یا به بخش ویرایش پست موجود بروید تا ادامه اضافه کردن دکمه تماس را مورد بررسی قرار دهیم.

  حال در صفحه ویرایش پست از بخش عناصر طرح دکمه + را کلیک کنید تا یک بلاک جدید اضافه شود تا دکمه را مشاهده کنید.

  ساخت کال تو اکشن تماس در وردپرس بدون کدنویسی

  به راحتی می توانید با کلیک بر روی افزودن متن، متن دکمه خود را وارد کنید.

  ساخت کال تو اکشن تماس در وردپرس بدون کدنویسی

  بعد از آن باید آدرس صفحه ای که می خواهید در آن پیوند برقرار کنید در زیر دکمه وارد کنید و در نهایت بر روی دکمه Apply کلیک کنید.

  در مرحله بعد شما می توانید سبک دکمه خود را از بین سه طرح کلی، رنگ متن و دکمه را از رنگ های پیش فرض و یا از بخش رنگ سفارشی انتخاب نمایید.ساخت کال تو اکشن تماس در وردپرس بدون کدنویسی

  بعد از اعمال تغییرات مورد نظر خود می توانید پست خود را منتشر یا از طریق دکمه پیش نمایش، پیش نمایش زنده آن را مشاهده کنید.

  ساخت کال تو اکشن تماس در وردپرس بدون کدنویسی

  ساخت کال تو اکشن تماس در ویرایشگر کلاسیک

  اگرچه ویرایشگرگوتنبرگ سریعتر و آسان تر است ، اما بسیاری از کاربران هنوز ویرایشگر قدیمی کلاسیک وردپرس را ترجیح می دهند. اگر یکی از آنها هستید، پس برای ساخت کال تو اکشن تماس در سایت وردپرس خود باید یک راه حل جایگزین پیدا کنید.

  عمدتاً سه روش برای افزودن دکمه ها در ویرایشگر کلاسیک وردپرس وجود دارد:

  • دکمه را در وردپرس با کد HTML / CSS اضافه کنید.
  • دکمه را در WordPress با افزونه کد کوتاه دکمه WordPress اضافه کنید.
  • بدون استفاده از کد کوتاه دکمه را در WordPress اضافه کنید.

  از میان سه گزینه بالا اولین روش، روش کدنویسی است. در این روش شما نیاز به نوشتن کد HTML / CSS برای اضافه کردن دکمه در هر جایی از وب سایت خود دارید.

  اما روش دوم بیشتر استفاده می شود. به این دلیل است که اکثر افزونه های دکمه WordPress کدهایی برای اضافه کردن دکمه ها ارائه می دهند.

  اما روش سوم از همه بهتر است!! زیرا به شما امکان می دهد دکمه ها را به راحتی در پست ها و صفحات خود اضافه کنید بدون اینکه کد کوتاه را به خاطر داشته باشید.

  بیایید نگاهی بیاندازیم که چگونه دکمه ها را در WordPress بدون استفاده از کد کوتاه اضافه کنیم:

  اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Forget About Shortcode Buttons است. پس از فعال کردن افزونه، یک پست جدید ایجاد کنید یا یک پست موجود را ویرایش کنید.

  ساخت کال تو اکشن تماس در وردپرس بدون کدنویسی

  در ویرایشگر، یک دکمه جدید با عنوان Insert Button مشاهده خواهید کرد.

  ساخت کال تو اکشن تماس در وردپرس بدون کدنویسی

  برای قرار دادن یک دکمه جدید بر روی آن کلیک نمایید در پاپ آپ باز شده برای شما، می توانید به طراحی دکمه خود بپردازید.

  شما در همین صفحه امکان قرار دادن متن و لینک برای آدرس دهی به دکمه را دارید و می توانید پیش نمایش در کادر مشاهده کنید.

  در مرحله بعد می توانید با دادن برچسب به لینک خود امکان باز شدن آن را در تب جدید فراهم کنید. همچین در همین مرحله می توانید با مراجعه به تب Icon، برای دکمه نماد انتخاب کنید اگر بر روی برگه Icon کلیک کنید، قادر خواهید بود آیکون هایی را که می توانید قبل یا بعد از متن در دکمه های خود اضافه کنید، مشاهده نمایید.

  ساخت کال تو اکشن تماس با افزودن دکمه کلیک به تماس در وردپرس

  دکمه کلیک به تماس نوع خاصی از دکمه تماس است که به کاربران شما اجازه می دهد فقط با یک ضربه با تیم شما تماس تلفنی برقرار کنند.

  با استفاده از دکمه های تماس، بازدید کنندگان سایت شما می توانند بلافاصله با تیم شما صحبت کنند و اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورند.

  بیایید نگاهی به نحوه ساخت کال تو اکشن تماس در وردپرس با یک افزونه وردپرس معروف به صورت مرحله به مرحله بیاندازیم:

  اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه WP Call Button است:

  ساخت کال تو اکشن تماس در وردپرس بدون کدنویسی

  پس از فعال سازی، برای پیکربندی تنظیمات افزونه و طراحی دکمه کلیک به تماس، باید به تنظیمات / صفحه WP Call Button مراجعه کنید.

  ساخت کال تو اکشن تماس در وردپرس بدون کدنویسی

  در ابتدا، تنظیمات Sticky Call Button را مشاهده خواهید کرد. دکمه تماس چسبنده یک ویژگی بهینه سازی شده است که هنگام مرور سایت شما، دکمه تماس را به همراه کاربران جابجا می کند و می توانید با فعال کردن وضعیت دکمه تماس شروع کنید.

  سپس باید شماره تماس تجاری خود را به همراه کد کشور وارد کنید سپس موقعیت دکمه، رنگ و مکانی را برای نمایش دکمه تماس چسبنده انتخاب کنید.

  به طور پیش فرض، دکمه تماس در همه صفحات و در همه دستگاه ها نشان داده می شود. البته می توانید آن را در صفحات خاص مخفی کنید و یا فقط در دستگاه های تلفن همراه نشان دهید.

  پس از بررسی همه گزینه ها، می توانید بر روی دکمه ذخیره تغییرات در پایین کلیک کنید. و به وب سایت خود مراجعه کرده و دکمه تماس چسبنده را مشاهده کنید.

  گذشته از دکمه های تماس چسبنده، می توانید با استفاده از این افزونه دکمه های تماس ایستا را نیز در صفحات وردپرس، پست ها و نوارهای جانبی خود اضافه کنید.

  اگر از ویرایشگر جدید WordPress استفاده می کنید، می توانید با استفاده از بلوک دکمه WP Call Button، به راحتی دکمه تماس را در صفحات خود اضافه کنید.

  برای این کار یک پست جدید ایجاد کنید یا یک پست قدیمی را ویرایش کنید و بلوک دکمه تماس WP را در ویرایشگر صفحه خود اضافه کنید.

  جمع بندی

  در این مقاله قصد نداشتیم تا درباره مزیت های دکمه CTA یا کال تو اکشن صحبت کنیم لذا فرض را بر آشنایی شما با این مفهوم قرار دادیم. اما اگر دوست دارید از کاربردهای کال تو اکشن تماس و آموزش های متنوعی در حوزه طراحی وبسایت اطلاع یابید می توانید از مجله آموزشی وبلینو دیدن نمایید.

  امیدوارم مقاله بالا مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  3 × یک =