بستن
درخواست مشاوره رایگان

همکاران ما برای کمک به شما آماده هستند.

اشتباهات طراحی صفحه تماس با ما 2021

فهرست مقاله

  علاوه بر صفحه اصلی یک سایت ، یکی از صفحات بسیار مهم در طراحی یک وب سایت ، “صفحه تماس با ما ” است که جهت بررسی نرخ تبدیل یا conversion rate باید به آن توجه کرد .

  این صفحه کانال ارتباطی اصلی میان مدیر سایت با مخاطبین است و به عنوان یک صفحه پربازدید در سایت ، برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری گزینه مناسبی است ، از این جهت دقت در طراحی آن از اهمیت زیادی برخوردار است .

  خیلی از افراد بدون اینکه متوجه باشند  در طراحی این صفحه دچار مشکلاتی می شوند که  بطور مستقیم  بر نرخ تبدیل تاثیر منفی دارد . برای بررسی این  اشتباهات و ارائه راه حل های مناسب برای رفع آنها ، در ادامه این مقاله  از تیم طراحی سایت و اپلیکیشن وبلینو با ما همراه باشید .

  اشتباهات طراحی صفحه تماس با ما

  اشتباهات طراحی صفحه تماس با ما و تاثیر منفی آن بر نرخ تبدیل

  همان طور که در ابتدای مقاله ذکر شد ، اشتباهات رایجی در طراحی صفحه تماس با ما وجود دارد که با کاهش ارتباط بین مدیر سایت و کاربران ، بر نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری تاثیر منفی دارد . از جمله این اشتباهات عبارتند از :

  1. سایت به کلی صفحه تماس ندارد
  2. دسترسی به صفحه تماس سخت است
  3. فیلدهای غیرضروری در طراحی فرم تماس
  4. از نوع درخواست های ارسالی برای بهبود صفحه تماس با ما استفاده کنید
  5. فرم تماس به تنهایی کارایی لازم را ندارد
  6. استفاده از روش های آنتی اسپم
  7. کاربران از ارسال پیام خود مطمئن شوند
  8. فرم هایی که کار نمی کنند

  تیم طراحی سایت وبلینو با سالها تجربه در زمینه خدمات طراحی سایت ، مفتخر است که با ارائه این مقاله در جهت بهبود روند طراحی سایت گامی موثر بردارد.

  خدمات طراحی سایت

  • سایت به کلی صفحه تماس ندارد

  اشتباه بزرگی که ممکن است اتفاق بیفتد و در واقع نادیده گرفتن اصول طراحی سایت است این مورد است که سایت شما صفحه تماس با ما نداشته باشد . این مورد معمولا در طراحی وب سایت های شخصی دیده می شود .

  بعضی به جای طراحی صفحه تماس با ما در سایت ، از آیکون شبکه های اجتماعی فقط در بخش بالایی سایت استفاده می کنند که البته روش خوبی برای نمایش حضور فعال شما در شبکه های اجتماعی است .

  ولی مسئله اینجاست که ریزش بازدیدکنندگان با این روش افزایش پیدا میکند چون ممکن است  بسیاری از افراد در این شبکه ها عضو نباشند و از پیگیری محتوای سایت شما صرف نظر کنند .

  راه حل این مورد همان طراحی صفحه تماس با ما است . حتی اگر شما صفحه اصلی سایت را با بهترین و جذاب ترین گرافیک طراحی کرده باشید، نداشتن یک صفحه تماس در سایت شما  از تعداد کاربران و مشتریان بالقوه می کاهد .

  • دسترسی به صفحه تماس سخت است

  اینکه کاربران به صفحه تماس با ما به سادگی دسترسی داشته باشند یا برای استفاده از فرم مربوط به آن دچار مشکل نشوند نقش بسیار مهمی برای نگه داشتن کاربر در سایت دارد .

  معمولا اگر کاربر صفحه تماس با ما را در منوی هدر صفحه اصلی نبیند و در بخش فوتر به دنبال آن بگردد کاربر را دچار سردرگمی می کند. بهتر است همیشه  لینک این صفحه در منوی ناوبری در هدر سایت و در معرض دید کاربر باشد . این مورد درواقع به  طراحی نامناسب رابط کاربری برمیگردد .

  اشتباهات طراحی صفحه تماس با ما

  • وجود فیلدهای غیرضروری در طراحی فرم تماس

  اینکه شما بتوانید  صفحه تماس با ما را حرفه ای ، کارآمد و در عین حال ساده طراحی کنید ، درواقع هنر شما برای جذب کاربر و از آن مهم تر ماندن کاربر در سایت شما را نشان می دهد . حرفه ای شدن در طراحی صفحه تماس با ما نیاز به تمرین و تجربه  دارد .

  در طراحی صفحه تماس با ما باید حتی المکان از فرم های ساده استفاده کنید و در به کاربردن فیلدهای ورد اطلاعات زیاده روی نکنید که  کاربر را از ادامه فرآیند ارتباطی خسته کند .

  تنها کافی است تعداد مختصری از فیلدها را برای ورود اطلاعاتی که به آنها نیاز دارید در فرم  صفحه تماس با ما قرار دهید و دقت کنید که  توضیحات لازم برای هر فیلد را برای کاربر لحاظ کنید .

  فرم تماس را با توجه به  هدف سایت و مخاطب مورد نظر و اطلاعات کارآمد مورد نیازتان طراحی کنید  . نه فرم را آنقدر مختصر در نظر بگیرید که کاربر عدم کارایی آن را حس کند و نه آنقدر طولانی که وقت زیادی از کاربر بگیرد  .

  اگر فرم بیش از 2 دقیقه برای پر کردن زمان ببرد، احتمالاً سوالات بی موردی را در فرم گنجانده اید. به طور معمول اضافه شدن هر فیلد اضافی به یک فرم میتواند شانس تکمیل آن توسط مشتری را تا ۱۰ درصد کاهش دهد.

  • استفاده از نوع درخواست های ارسالی برای بهبود صفحه تماس با ما

  اینکه شما نوع درخواست های ارسالی کاربران را مورد بررسی قرار دهید ارتباطی به طراحی صفحه تماس با ما ندارد .

  شما با آنالیز درخواست های ثبت شده ی کاربران و بازخوردی که از استفاده بازدیدکنندگان از فرم فعلی این صفحه میگیرید ، میتوانید دیزاین بهتری برای فرم صفحه تماس با ما طراحی کنید  و تغییرات دلخواه  را برای افزایش کارایی فرم و رضایت بیشتر مشتری اعمال کنید .

  تنها پاسخ دادن به دیدگاه مشتریان برای شما کافی نیست بلکه تحلیل کردن نظرات پر تکرار کاربران میتواند شما را از مشکلات احتمالی وب سایتتان آگاه کند پس همیشه  آمار  پیام های ارسالی کاربران را داشته باشید .

  اشتباهات طراحی سایت صفحه تماس با ما

  • قرار دادن فقط یک راه ارتباطی برای کاربران سایت

  اینکه شما راه ارتباطی سایت با کاربران را فقط از طریق فرم تماس در صفحه تماس با ما مهیا کنید کارایی لازم  را ندارد. فرم ها همیشه  راحت ترین راه ارتباطی برای کاربر نیستند.

  زمانی که یک کاربر قصد ایجاد ارتباط با شما را دارد مطمئنا برای امری مهم این کار را انجام میدهد ، بنابراین باید دسترسی های بیشتری در اختیار کاربر قرار دهید تا به سادگی بتواند با شما در ارتباط باشد و دچار سردرگمی نشود .

  بهترین کانال ارتباطی شما با مشتری ، برقراری تماس تلفنی است و اگر تمایل ندارید شماره تلفن ، آدرس شرکت یا آدرس های الکترونیکی خود را در سایت قرار دهید میتوانید حداقل از  آیکن های شبکه اجتماعی استفاده کنید .

  •  استفاده از روش های آنتی اسپم

  دریافت پیام های اسپم و بی هدف و غیرمرتبط با فعالیت سایت شما اتفاق آزاردهنده ای است . استفاده از کپچا در طراحی فرم تماس در صفحه تماس با ما سبب کاهش پیام های اسپم میشود .

  در واقع  با قرار دان چند فیلد اجباری و استفاده از سوالات ساده و کپچای آسان در صفحه تماس با ما از ارسال پیام های نامناسب  برای سایت شما جلوگیری میکند.

  اشتباهات طراحی صفحه تماس با ما

   

  • عدم اطمینان مخاطب از ارسال پیام خود

  تنها پر کردن یک فرم و ارسال آن توسط کاربر در صفحه تماس با ما تضمینی برای پاسخگویی نیست ، ممکن است بارها برای خود شما پیش آمده باشد که  فرم هایی را در سایت های مختلف تکمیل و ارسال کرده  باشید ولی پاسخی دریافت نکرده باشید .

  وجود چنین مسئله ای تعبیری از مدیریت ضعیف سایت ایجاد می کند و سبب عدم اطمینان کاربران به سایت شما و در نتیجه ریزش مخاطبین سایت می شود .

  شما میتوانید  فرم موجود در صفحه تماس با ما را به  ایمیل خود وصل کنید  یا شخصی را مسئول  بررسی منظم آنها کنید .

  برای احترام گذاشتن به کاربران می توانید پس از ارسال پیام توسط آنها، متنی را روی صفحه با این عنوان که “پیام شما را دریافت کردیم و در اسرع وقت آن را پاسخ خواهیم داد” بر روی صفحه نمایش دهید.

  • فرم های نمایشی و بدون کارکرد

  گاهی به علت نقص فنی یا مسائل دیگر ممکن است بخش هایی از سایت از کار بیافتند ولی نباید آنها را به همان صورت رها کنید . بخش های مختلف یک  فرم تماس ممکن است به اشکال مختلفی کاربرد خود را از دست بدهند  از دکمه های ارسال گرفته تا فیلدهای مربوط به تایید ارسال  و تکرار پیغام های خطا و ..که  در اکثر موارد به  طراح  سایت مرتبط نیست .

   

  اما ایجاد چنین مشکلات به  ظاهر کوچکی ، آسیب جدی به  اعتبار سایت شما وارد میکند و شما باید برحسب حجم پیام های دریافتی یا برنامه ریزی کار خود ، به  طور ماهانه فرم های موجود در سایتتان را چک کنید  و در صورت ایجاد مشکل در فرم  به کاربر اطلاع  رسانی کنید و جهت رفع آن اقدام کنید .

   ارتقائ و بهینه سازی منظم صفحه تماس

  درصورتی که  تمام موارد ذکر شده را رعایت کردید و ظاهرا یک کار بی نقص را اجرا کردید ولی همیشه  سعی کنید برای ارتقاء صفحه تماس با ما و فرم های سایت بروز باشید تا قبل از ایجاد مشکلات احتمالی به موقع  دست به کار شوید .

   

   

  تیم طراحی وب سایت و اپلیکیشن وبلینو با سالها تجربه در حوزه خدمات طراحی سایت و ارائه پروژه های موفق ، آماده  همکاری با شما دوستان عزیز می باشد .

  وبلینو تیم  با ارائه خدماتی از جمله : طراحی وب سایت های وردپرسی و اختصاصی و نرم افزارهای موبایل ، طراحی رابط کاربری UI و UX ، ارائه خدمات هاست و سرور  و پشتیبانی از تبلیغات گوگل ادزورد مفتخر است  که در این زمینه موفق عمل کرده است .

  میتوانید توضیحات بیشتر در رابطه با انواع خدمات تیم  وبلینو را در صفحه اصلی در بخش خدمات مشاهده کنید ، همچنین  با دیدن نمونه کار های ما و ارائه نظرات خود مارا در بهبود هر چه بیشتر خدمات طراحی سایت یاری کنید .. امید است مقاله فوق مورد رضایت  شما قرار گرفته باشد .

   

  بیشتر بخوانید …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  9 − 3 =