بستن
درخواست مشاوره رایگان

همکاران ما برای کمک به شما آماده هستند.

تولید محتوای سایت با متون هدفمند کلید افزایش رتبه سایت است

فهرست مقاله

  تولید محتوای سایت یکی از قسمت های به ظاهر کم اهمیت اما در واقع از ارکان مهم هر وب سایت است. همانطور که متن، بخش بزرگی از محتوای وب سایت ها را تشکیل می دهد، تمرکز بر تولیدمحتوا هم بسیار مهم است. شما باید روی ساختار متن یا سبک متن پست خود کار کنید. بسیار از مردم فراموش می کنند که هدف از پست یا مقاله خود را بیان کنند.

  اگر هدف را بدرستی بیان نکنید، فرصت های با ارزشی را از دست می دهید. نباید فقط به فکر نوشتن باشید؛ بلکه باید ایده ای از آنچه مخاطبان شما می خواهند بدانند یا انجام دهند، را دنبال کنید. در این مقاله جنبه دیگری از متن که مربوط به تولید محتوای سایت با متون هدفمند است را مورد بررسی قرار می دهیم.

  من مهراد مظاهری کارشناس طراحی وب در تیم طراحی سایت با وبلینو هستم و به شما توصیه می کنم اگر علاقمند به تدوین یک استراتژی محکم برای رتبه سایت خود برپایه تولید محتوای سایت با متون هدفمند هستید، این مقاله ارزشمند را از دست ندهید. همراه ما باشید.

  هدف گذاری متن

  هر متن می تواند سه هدف اصلی داشته باشد: این اهداف جزء اصلی هر متن تولید شده برای وب سایت هستند. تولید محتوای اصولی برای وبسایت می بایست به شیوه ای باشد که هر 3 هدف و یا حداقل یکی از این 3 هدف را تامین نماید.

  به مخاطبان اطلاع رسانی کنید.

  • مخاطبان را متقاعد کنید. شما می خواهید مردم محصولاتتان را بخرند یا به سایت شما بازگشت داشته باشند.
  • متن شما می تواند سرگرم کننده باشد. ممکن است هدف شما سرگرم کردن یا خنداندن مخاطبان باشد.
  • این سه هدف کاملاً متضاد هم نیستند. یک متن می تواند همزمان هم آموزنده باشد هم سرگرم کننده. در واقع، هدف گذاری تولید محتوای سایت می تواند چندگانه و متفاوت باشد.

  اهداف تجاری بلند مدت و هدف گذاری متن

  شرکت و وب سایت شما اهداف کسب و کار بلند مدتی را دنبال می کنند. باید در مورد اهداف خود فکر کنید، همانطور که هدف از پست های وب سایت خود را تعیین می کنید. اگر تولید محتوای سایت شما با اهدافتان مطابقت داشته باشد، سریع تر به مقاصد مد نظرتان می رسید.

  در این مورد مثالی می زنیم. اگر مجله آموزشی وبلینو تیم را مشاهده کنید می بینید که  اکثر مقالات آموزشی مرتبط با طراحی وب هستند بنابراین هدف گذاری متن در تیم طراحی وب با وبلینو آموزش اصول طراحی سایت وردپرس و یا اطلاع رسانی مخاطبان درباره آخرین تغییرات وردپرس است. با این حال مراجعه دوباره کاربران به سایت و اعتماد به برند هم اهمیت زیادی دارد. در نهایت هدف بلند مدت پست ها اطلاع رسانی، کسب اعتماد کافی برای مخاطبان و خرید یکی از محصولات است.

  جستجوی مقصد و هدف متن

  همچنان که در مورد هماهنگ کردن اهداف در تولید محتوای سایت با اهداف کسب و کار فکر می کنید؛ باید اهداف جستجوی مخاطبان را هم در نظر بگیرید. افرادی که بدنبال اطلاعات هستند، صفحات و متونی که فقط آن ها را تشویق به خرید می کنند، دوست ندارند. در واقع، اگر مخاطبان به یکی از صفحات شما بیایند و چیزی بخرند ولی متقاعد نشوند، آن مخاطب را از دست می دهید.

  ساختار لینک سازی و هدف متن

  اگر هدف از تولید محتوای سایت، کسب لینک از سایر سایت ها به پست شما و بهبود رتبه بندی گوگل باشد، باید به شخصیت پست تان دقت کنید. برای جذب لینک از سایر سایت ها، نوشتن پست های آموزنده و سرگرم کننده گزینه خوبی است. پست های متقاعدکننده که پر از استدلال فروشنده است، معمولاً به اندازه پست های کاملاً آموزنده، مخاطب جذب نمی کنند.

  در واقع، طبق تجربه افراد پست های آموزنده و سرگرم کننده را نسبت به یک پست قانع کننده، بیشتر به اشتراک می گذارند.

  نکاتی برای بهبود اهداف سه گانه اصلی متن در تولید محتوای سایت

  از اینجا به بعد، در مورد اهداف سه گانه متن (که در روند تولید محتوای سایت می تواند یک یا همه را داشته باشد.) جزئیات بیشتری صحبت خواهیم کرد. همچنین نکاتی که می توانید هنگام تولید محتوای سایت به عنوان یک متن آموزنده، قانع کننده یا سرگرم کننده رعایت کنید، بررسی خواهیم کرد.

  متون اطلاع رسانی

  در یک متن آموزنده، شما مطلبی را برای مخاطبان توضیح می دهید. شما می خواهید آنها به یک درک بیشتری در مورد یک موضوع برسند؛ یا از اطلاعات شما استفاده کنند.

  برخی نکات مهم برای نوشتن یک متن آموزنده

  برای تصمیم گیری در مورد محتوای دقیق یک متن آموزنده معمولاً به پیش نویش و یا حتی جستجوی پیشرفته نیاز دارید. بنابراین برای مشخص کردن مسأله ای که می خواهید در پست خود به آن پاسخ دهید زمان کافی اختصاص دهید.
  سبک یک متن آموزنده باید روشن و حرفه ای باشد. روی متن خود تمرکز کنید. متن شما باید یک نقش حرفه ای و قابل اعتماد داشته باشد. روی سبک خود کمی فکر کنید و مطمئن شوید که از عقاید شخصی خود در نوشته استفاده نکرده باشید.
  ساختار یک متن آموزنده باید واضح باشد. یک ساختار منطقی می تواند به یک موضوع متفاوت در هر پاراگراف اشاره کند. در نتیجه شما می توانید اطلاعات متن کامل خود را خلاصه کنید.

  متون متقاعد کننده

  تولید محتوای سایت به شکلی که شامل متن اقناعی باشد، متن متقاعد کننده متنی است که خواننده لزوماً نمی خواهد آن را بخواند. هدف متن شما ترغیب مخاطبان، برای انجام کاری است که لزوماً قصد انجام آن را نداشته، مانند خرید محصول شما. به همین دلیل ، نوشتن متن متقاعد کننده خوب بسیار سخت است. می توانید روی متقاعد کردن مخاطبان خود با احساسات یا منطق تمرکز کنید. البته،  شما می توانید یک استراتژی انتخاب کنید که در آن مخاطبان خود را از طریق احساسات و منطق متقاعد کنید.

  برخی نکات برای نوشتن یک متن خوب برای متقاعد کردن خواننده از طریق احساسات

  سعی کنید از کلمات مثبت استفاده کنید. پست خود را شخصی کنید و از دید یک خواننده متن را بنویسید. می توانید با استفاده از کلماتی مثل “شما” مستقیماً به خواننده بپردازید.اگر شما می خواهید مخاطب خود را با استفاده از احساسات متقاعد کنید، داستان های خنده دار و یا داستان هایی که نشان دهنده جذابیت محصول هستند بسیار مفید خواهد بود..
  اگر می خواهید با استفاده از منطق مخاطب را متقاعد کنید، نکات زیر را در نظر بگیرید

  زمان زیادی را برای نوشتن استدلال منطقی خود صرف کنید. اطمینان حاصل کنید که استدلال های خود را بدرستی انجام می دهید و از مثال هایی برای نشان دادن استدلال های خود استفاده کنید.
  برخی نکات برای نوشتن یک متن متقاعد کننده

  سبک تولید محتوای سایت به شکل متقاعدکننده باید برجسته باشد. به این معنی که جملات و پاراگراف های شما باید کوتاه باشند. ساختار متن متقاعدکننده باید استدلال های شما را منعکس کنند. صرف نظر از اینکه متن شما استدلال احساسی دارد یا منطقی باید از پاراگرافهای جداگانه برای استدلالهای خود استفاده می کنید.
  از بسیاری از سرفصل ها استفاده کنید و مهمترین استدلال ها را در عناوین متن خود بکار ببرید.

  متون سرگرم کننده

  هدف اصلی تولید محتوای سایت با استفاده از متون سرگرم کننده این است که مخاطبان را سرگرم کنید. معمولاً این متن ها خنده دار هستند. اگر چه برخی از افراد فقط استعداد خنداندن دارند؛ ولی نوشتن یک متن یا داستان خنده دار می تواند سخت باشد. اگر نویسنده تجربه نداشته باشد نمی تواند چنین متنی بنویسد.

  در متون سرگرم کننده از اغراق و استعاره استفاده کنید. این اولین تلاش برای نوشتن یک متن سرگرم کننده است.
  متون سرگرم کننده معمولاً سبک غیررسمی دارند. این متون شخصی هستند و می توان از کلماتی مثل “من” در آن استفاده کرد.

  اکثر متن ها هر دو هدف را دنبال می کنند. هم سرگرم کننده هستند و هم آموزنده و متقاعد کننده. به عنوان مثال هدف اصلی پست های وبلاگ سرگرم کننده است اما معمولاً اهداف آموزنده و متقاعدکننده را نیز دنبال می کنند.

  نتیجه گیری

  فکر کردن درباره مقصود و هدف گذاری تولید محتوای سایت ، مسأله ای است که قطعاً باید زمان زیادی را برای آن صرف کرد. اهداف بلند مدت تجارت خود و مخاطبانی که از سایت شما بازدید می کنند را در نظر بگیرید. در کنار آن سبک مورد نظر را انتخاب کنید و به نکات آن توجه کنید تا مطمئن شوید ساختار پست شما متناسب با اهدافی است که در نظر گرفته اید.

  امیدواریم از این مقاله تیم طراحی وب با وبلینو استفاده کافی را برده باشید. خوشحال می شویم اگر با نظرات سازنده خود مارا در تولید محتوای آموزشی با کیفیت یاری نمایید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  چهار × سه =