بستن
درخواست مشاوره رایگان

همکاران ما برای کمک به شما آماده هستند.

هزینه طراحی سایت وابسته به چیست؟

فهرست مقاله

  اگر تازه وارد بازار طراحی سایت شده باشد یا قصد دارید استارتاپ و کسب و کار جدید خود را به صورت آنلاین راه اندازی کنید ،  مطمئنا با ارائه  قیمت های متنوعی جهت  طراحی سایت یا ارائه خدمات آن مواجه می شوید .قطعا شما بر مبنای توانایی مالی و شرایط کاری خود ، قصد دارید مبلغ مشخصی برای هزینه طراحی سایت ، در نظر بگیرید . ممکن است یک

   

  سایت ساده و با هزینه ای پایین برای فعالیت شما کافی باشد  و نیاز به  صرف هزینه های بالاتر نداشته  باشید  و یا بسته  به  گستردگی کسب و کار خود نیاز به  یک سایت حرفه ای و اختصاصی داشته  باشید و هزینه  برایتان چندان مهم نباشد و فقط به دنبال کیفیت سایت باشید .

  متاسفانه  در بازار موجود هیچ استانداردی برای قیمت گذاری جهت ارائه خدمات طراحی سایت وجود ندارد و شما بعد از اتمام کار . پرداخت هزینه و مقایسه شرکت های مختلف طراحی سایت و حتی نسبت به درجه کیفیتی که تحویل شما َشده، متوجه می شوید که آیا هزینه ی بالایی از شما دریافت شده  یا خوش شانس بوده اید و با قیمت مناسب بازار سایت خود را راه اندازی کرده اید .

   

   

  عوامل موثر در هزینه طراحی سایت

  هر شرکت طراحی سایت با توجه به عملکرد خود و استراتژی های منحصر به فردی که در ارائه خدمات  دارد و همچنین میزان کیفیتی که  ارائه میدهد ، قیمت طراحی انواع  سایت را تعیین می کند . برای سایت های مختلف از جمله  خبری ، فروشگاهی ، آموزشی  و … برحسب میزان کاری که روی آنها انجام می شود ، تعیین هزینه می شود .

  عوامل موثر در هزینه  طراحی سایت موارد متعددی هستند که  در این مقاله از تیم طراحی سایت و اپلیکیشن وبلینو به آنها  می پردازیم.

  چطور می توان هزینه طراحی یک وب سایت را برآورد کرد ؟

  اینکه چطور می توان هزینه طراحی سایت را برآورد کرد تا بتوانیم زمان مراجعه به شرکت های برنامه نویسی و مشکل تنوع قیمت گذاری ، تصمیم درست بگیریم ، شما باید یک سری اطلاعات اولیه در زمینه  طراحی انواع  سایت داشته باشید .

  در مرحله اول باید بدانید که  دو نوع سیستم مدیریت محتوا یا CMS وجود دارد که نتیجه آن ساخت سایت با قالب آماده وردپرسی یا برنامه نویسی اختصاصی سایت  است .  درواقع اینکه شما از سایت مورد نظر خود چه امکاناتی را انتظار داشته باشید تاثیر بسزایی در قیمت گذاری آن دارد .

  یک سری از امکانات سایت به صورت پایه ای وجود دارند و به عنوان امکانات اولیه  در طراحی تمام سایت ها باید ارائه شود و برخی امکانات  با درخواست مشتری به  سایت اضافه  می شوند و کاملا به  صورت اختصاصی برای هر مشتری و متناسب با درخواست او انجام می شود .

  در ادامه  این مقاله  از تیم طراحی سایت وبلینو ، به  امکانات عمومی و اختصاصی در ایجاد یک وب سایت و عوامل موثر بر طراحی سایت می پردازیم.

  معرفی عوامل موثر در هزینه طراحی سایت

  • داینامیک یا استاتیک بودن سایت

  مطمئنا هزینه طراحی سایت با نوع سایت ارتباط مستقیم دارد . استاتیک یا دینامیک بودن سایت یکی از اصول جذابیت آن  است .  سایت های داینامیک علاوه بر اینکه دارای قابلیت ها و امکانات بیشتر و کیفیت بالاتری برای کاربران است همچنین گزینه مناسبی برای تبلیغات و برندینگ است ، هزینه طراحی آن کمتر از سایت های استاتیک است . سایت های استاتیک معمولا برای معرفی خدمات یک مجموعه مناسب هستند .

  هزینه طراحی سایت های داینامیک به کیفیت سایت و رضایت کاربران بستگی دارد . درصد بالایی از سایت های موجود داینامیک هستند

  معمولا همه سایت هایی که تا به حال طراحی شده اند یا داینامیک هستند و یا در غیر این صورت استاتیک می باشند. معمولا سایت های داینامیک به خاطر قابلیت های بسیار بیشتری که دارند، دارای طرفداران بسیار بیشتری می باشند. با توجه به اینکه استفاده از سایت های داینامیک برای کاربران بسیار جذاب تر از سایت های استاتیک می باشد، اغلب افراد تمایل دارند سایت مد نظر خود را به صورت داینامیک طراحی کنند. هزینه طراحی سایت داینامیک معمولا نسبت به هزینه طراحی سایت استاتیک کمتر می باشد.

  تیم طراحی سایت وبلینو با سالها تجربه در زمینه خدمات طراحی سایت ، مفتخر است که با ارائه این مقاله در جهت بهبود روند طراحی سایت گامی موثر بردارد.

   

  خدمات طراحی سایت

  با توجه به اینکه سایت های داینامیک کیفیت بالاتری دارند و می توان استفاده های به مراتب بیشتری از آنها برای تبلیغات و برندینگ داشت، اغلب افراد از شرکت های طراحی سایت درخواست ساخت سایت به صورت داینامیک را دارند. هزینه طراحی سایت داینامیک بستگی به کیفیت سایت و رضایت مشتریان دارد. معمولا سایت های داینامیک قابلیت مانور بیشتری داشته، زیرا طراح سایت و کاربر می توانند عملکرد بسیار بهتر و پر رنگ تری را بر روی سایت مد نظر داشته باشند. این موضوع بر روی محبوبیت سایت های داینامیک تاثیر گذار بوده است. سایت های استاتیک معمولا برای معرفی خدمات یک مجموعه مناسب بوده، این در حالی است که استفاده های بسیار زیادی از سایت های داینامیک می شود.

   

  استفاده از cms در طراحی سایت

  استفاده از عناصر گرافیکی در طراحی سایت

  سابقه و اعتبار شرکت طراحی سایت

  تعداد زبان های سایت

  انتخاب قالب سایت

  بهینه سازی یا سئو سایت

  طراحی سایت یا قالب آماده یا با CMS اختصاصی

  CMS  یک سیستم مدیرت محتواست که  انواع  محتویات  یک سایت  را نگهداری و سازماندهی می کند ،  برخی از CMS ها مثل ورد پرس و جوملا به  صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دارد  و مزایای متنوعی از جمله استفاده  آسان ، رابط کاربری ساده ، عدم  نیاز به  داشتن دانش فنی گسترده ، عدم  نیاز به یادگیری کامل دانش برنامه نویسی ، در اختیار داشتن انواع متعدد و متنوعی از افزونه ها با کارکردهای فوق العاده  و .. را برای کاربران فراهم میکند .

  نوع دوم از CMS ها به  صورت اختصاصی هستند و کاملا به درخواست مشتری و توسط یک شرکت برنامه نویسی با استفاده  از تکنولوژی های روز در این زمینه ف طراحی می شوند . هزینه  طراحی سایت با استفاده  از قالب های آماده  ارزان تر تمام می شود ولی طراحی ختصاصی سایت نیز مزایاس خاص خودش را دارد . پس در ابتدا باید تصمیم بگیرید  که  از کدام روش برای ایجاد وب سایت مورد نظرتان استفاده کنید .

  تعیین نوع وب سایت

  در بخش های قبلی مقاله اشاره  شد که هزینه طراحی سایت به عوامل متعددی بستگی دارد . اینکه شما در چه زمینه ای فعالیت تجاری دارید یا کسب و کار و استارت آپ شما در چه حوزه ای راه اندازی شده ، باید متناسب با آن نوع وب سایت خود را انتخاب کنید .

  انواعی از وب سایت ها وجود دارند از جمله : وب سایت های خدماتی ، شرکتی ، موزیک ، خبری ، آموزشی ، بازی آنلاین ،فروشگاهی  و … که  میتوانید کتناب با فعالیتتان یکی از آنها را انتخاب کنید .

  امکانات عمومی در انواع وب سایت ها

  • UI و UX

  UI  به معنای رابط کاربری است  و شامل تمام  مواردی است  کهکاربر در طراحی ظاهری وب سایت می بیند و برای او جذاب است  مثل طراحی گرافیکی ف تصایر با کیفیت ، محتوای انیمیشنی وویدئویی و .. میشود .

  UX  به معنای تجربه کاربری است  و در واقع  شامل احساساتی هست که  کاربر  در استفاده  از سایت شما تجربه  میکند از جمله : نحوه دسترسی به  سایت ، دسترسی آسان به تمام بخش های  سایت و نحوه  کار با آنها است . هر چقدر دسترسی به  امکانات سایت برای کاربر ساده  تر باشد  و او را دچار ابهام و سردرگمی نکند ، سایت شما از UX  بالاتری برخوردار است و سبب افزایش رتبه  سایت شما دارد .  این دو مورد باید در سطح بالایی در وب سایت شما در نظر گرفته شوند . این دو  از امکاناتی هست  امتیاز سئو یا بهینه سازی سایت  شما را بالا می برند  .

  عوامل موثر در هزینه طراحی سایت

  • ریسپانسیو بودن سایت

  یکی از موارد مهم در تعیین هزینه طراحی سایت ، ریسپانسیو بودن آن است . با پیشرفت امروز تکنولوژی در دنیای اینترنت ، کاربران از طریق دستگاه های مختلفی مثل موبایل ، تبلت، کامپیوتر و .. به  اینترنت دسترسی دارند و به هر طریقی در گوگل وب گردی می کنند . یکی از امتیازاتی که  یک سایت خوب میتواند داشته باشد ایناستت که در  صفحه نمایشگر های مختلف با اندازه های مختلف قابل نمایش باشد و برای بازدید بخش های مختلف سایت توسط کاربر ، صفحه مرتبا اسکرول بخورد ، این مسئله  برای کاربر زمان بر و خسته کننده  است و ممکن است بعد از زمان کوتاهی سایت  شما را ترک کند . ریسپانسیو بودن یک سایت  رتبه  سئوی سایت شما را به میزان زیادی افزایش می دهد .

  • سازگاری سایت با مرورگرهای مختلف

  یکی از امکاناتی که در طراحی وب سایت های مختلف عمومیت دارد اینمورد است که  سایت با انواع  مرورگرها هماهنگی داشته  باشد  و در تمام آنها بدون مشکل نمایش داده  شود  . با استفاده  از یکسری متدها در کدنویسی سایت  می توان این قابلیت را در سایت ایجاد کرد که باید توسط یک شرکت طراحی سایت انجام شود.

  امکانات اختصاصی در انواع وب سایت ها

  • بازدهی و سرعت سایت 

  یکی از علت های بالارفتن هزینه طراحی سایت  این مزیت است که شما سایتی با سرعت لود بالا داشته باشید. یکی از مهم ترین عواملی که  در بالابردن امتیاز سئو سایت موثر است ، سرعت بالای لود سایت است . طراحی یک سایت با سرعت بالا به عوامل زیادی بستگی دارد و متدهای خاصی دارد که باید توسط یک تیم برنامه نویسی در همان ابتدای طراحی سایت اعمال شود و سرعت بارگذاری اطلاعات سایت در اولویت کار قرار گیرد .

  عوامل موثر در هزینه طراحی سایت

  •  پنل مدیریتی قدرتمند

  یکی دیگر از امکاناتی که در برآورد هزینه طراحی سایت مهم است ، در اختیار داشتن یک پنل مدیریتی قدرتمند در سایت است . تیم های برنامه نویسی  برای ایجاد یک پنل مدیریتی قدرتمند وکاربردی با آپشن های ویژه ، باید کاملا اختصاصی روی سایت مورد نظر شما کار کنند .

  تیم طراحی وب سایت و اپلیکیشن وبلینو با سالها تجربه در حوزه خدمات طراحی سایت و ارائه پروژه های موفق طراحی سایت های وردپرسی و اختصاصی ، آماده  همکاری با شما دوستان عزیز می باشد .

   

   

  وبلینو تیم  با ارائه خدماتی از جمله : طراحی وب سایت های وردپرسی و اختصاصی و نرم افزارهای موبایل ، طراحی رابط کاربری UI و UX ، ارائه خدمات هاست و سرور  و پشتیبانی از تبلیغات گوگل ادزورد مفتخر است  که در این زمینه موفق عمل کرده است .

  میتوانید توضیحات بیشتر در رابطه با انواع خدمات تیم  وبلینو را در صفحه اصلی در بخش خدمات مشاهده کنید ، همچنین  با دیدن نمونه کار های ما و ارائه نظرات خود مارا در بهبود هر چه بیشتر خدمات طراحی سایت یاری کنید .. امید است مقاله فوق مورد رضایت  شما قرار گرفته باشد .

   

  بیشتر بخوانید …

   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  17 − دوازده =