بستن
درخواست مشاوره رایگان

همکاران ما برای کمک به شما آماده هستند.

طراحی گرافیک سایت 2020

فهرست مقاله

  یکی از موارد مهم در طراحی سایت مبحث طراحی گرافیک سایت می باشد.

  من میثم خورسند از تیم طراحی سایت وبلینو باشما هستم که یکی از مسائل مهم در طراحی سایت را به شما توضیخ بدم. دراین مقاله قصد دارم یکی از ابزارهای مهم برای جذب مخاطب و تمایل ادامه دادن بیشتر با سایت شما را توضیح بدم

  طراحی گرافیک چیست؟

  طراحی گرافیک سایت

   

  طراحی گرافیک فرآیند ارتباط بصری و حل مسئله از طریق استفاده از تایپ، فضا، تصویر و رنگ است. رشته طراحی گرافیک زیر مجموعه ارتباطات بصری و طراحی ارتباطات در نظر گرفته شده است.

  اما گاهی اوقات اصطلاح طراحی گرافیک می تواند به خاطر اشتراکات فنی پیچیده به جای طراحی ارتباطات و ارتباط بصری استفاده شود.

  شاخه های علم طراحی گرافیک مطابق لیست زیر می باشد:

  • طراحی گرافیک هویت بصری
  • بازاریابی و طراحی گرافیک تبلیغاتی
  • طراحی رابط کاربری گرافیکی
  • طراحی گرافیک انتشار
  • طراحی گرافیک  بسته بندی
  • طراحی گرافیکی حرکت یا همان موشن گرافیک

  طراحی گرافیک سایت

  طراحی گرافیک سایت چیست؟

  برای اینکه بتوانیم مخاطب را پای سایت خود به خوبی نگه داریم لازم است که سایت را با ظرافت لازم از نظر گرافیکی طراحی نماییم. عموما برای طراحی گرافیک سایت ما از نرم افزارهای مثل photoshop , corel و adobe xd استفاده میکنیم.

  در طراحی سایت می توان قسمت طراحی گرافیکی سایت را به دست طراحان گرافیست کار سپرد، که بایستی بین طراح گرافیک سایت و کد نویسی قالب تعامل خوب و کاملی برقرار نمود تا بتوانیم وب سایت کامل و زیبایی داشته باشیم.

  علم چگونگی استفاده از رنگ ها و المان های طراحی گرافیک سایت حوزه ایی جداگانه در طراحی گرفیک می باشد.

  هر قدر هم یک برنامه نویس وب به کار خودش مسلط باشد بایستی یک طراحی گرافیک سایت خوب قبل از اجرای کد نویسی وی انجام شود.

  ترکیب کردن گرافیک با کیفیت و طراحی سایت خوب، برای جذب مشتری و تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان و خریداران یک امر حیاتی می باشد.

  گرافیک وب سایت از جمله مباثی می باشد که امروزه به شدت مورد استقبال کاربران وب سایت قرار گرفته است. طراحی رابط کاربری (UI) علمی است که در این حوزه قرار می گیرد.

  طراحی رابط کاربری به ما کمک میکند تا المان ها و تصاویر سایت به خوبی و با نظم و رنگ و لعاب خوبی به مخاطب نمایش داده شود. و مخاطب را مجاب نماید تا در وب سایت ما بماند. و وب سایت ما بازدید کنندگان بیشتری داشته باشد.

  پس یک وب سایت خوب، وب سایتی است که هم ازنظر گرافیکی هم از نظر تکنیکی یا همان کد نویسی به خوبی اجرا شود.

  طراحی گرافیک سایت

  از جمله پارامتر های مهم در طراحی گرافیک سایت می توان به انتخاب تصاویر و انتخاب رنگ اشاره نمود و در زیر توضیحی مختصر داده شده است.

  انتخاب تصاویر در طراحی گرافیک سایت

  تصاویر انتخاب شده تنها یک ابزار تزئینی نیست و باید یکی از ابزارها برای رسیدن به هدف ما در وب سایت باشد. همچنین تصاویر باید با هویت برند درخواستی یا نوع کاربری وب سایت همخونی داشته باشد.

  و بایستی حواسمان به این باشد که عکس غیر مرتبط در وب سایت امان استفاده نکنیم چون نه تنها تاثیر مثبت در کارمان نمیگذارد بلکه تاثیر منفی در جذب مشتری می گذارد.

  انتخاب رنگ در طراحی گرافیک سایت

  انتخاب رنگ سازمانی در وب سایت یک امر حیاتی محسوب می شود. اگر المان ها یا بهتر بگم رنگ المان ها با رنگ سازمانی وب سایت همخوانی نداشته باشد طراحی گرافیک سایت مشکل خواهد داشت و بعضا مشاهده شده که باعث پرت شدن حواس کاربر می شود.

  نتیجه گیری

  امروزه برای داشتن کسب و کار پر رونق تر لازم است کسب و کار خودمون رو به سمت حوزه آنلاین ببریم . و برای داشتن یک وب سایت خوب لازم است که از نظر طراحی گرافیک سایت ما به بهترین نحو ممکن طراحی شود .

  شما میتوانید برای مشاوره رایگان در خصوص طراحی سایت، سئو و تبلیغات کلیکی گوگل با کارشناسان ما در تماس باشید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نوزده + 5 =