بستن
درخواست مشاوره رایگان

همکاران ما برای کمک به شما آماده هستند.

چگونه با یک افزونه وردپرس از اطلاعات کاربران سایت خروجی بگیریم؟

فهرست مقاله

  مقاله امروز تیم طراحی وب وبلینو درمورد یک افزونه وردپرس بسیار کارآمد است. اگر شما هم یکی از مدیران سایت های پربازدید و پر مخاطب باشید احتمالا برای امور مرتبط با تبلیغان و کمپین های تبلیغاتی ایمیل مارکتینگ خود نیاز به گرفتن خروجی از لیست ایمیل کاربران سایت خود داشته باشید. انجام کارهای این چنینی در حالت کلی نیاز به درک دانشی حداقلی از مفاهیم دیتابیس و پایگاه داده وردپرس دارد.

  اما از آنجاییکه درمورد وردپرس صحبت می کنیم، این کار به راحتی نوشیدن یک لیوان آب امکان پذیر است! برای این کار در وردپرس افزونه های بسیاری وجود دارد و آموزش های بسیاری هم از هرکدام نوشته شده است. اما در این آموزش در تیم طراحی وب با وبلینو قصد داریم تا با یکی از ساده ترین این افزونه های وردپرس آشنا شده و با زبانی ساده تنظیمات آن را نیز برای شما توضیح دهیم.

  من مهراد مظاهری هستم و این یکی دیگر از آموزش های مجله آموزشی وبلینو است. پس با ما همراه باشید.

  چرا باید با استفاده از یک افزونه وردپرس اطلاعات کاربران را برون بری کنیم؟

  پاسخ به این سوال تقریبا روشن است. زیرا ابزار برون ریزی پیش فرض وردپرس شامل حساب کاربری نمی باشد. تنها در حین درون ریزی شما میتوانید اکانت کاربری ایجاد کنید در صورتی که آن کاربران محتوا داشته باشند. به طور کلی هنگام انتقال سایت به صورت کلی به یک وب سایت دیگر، اطلاعات کاربران هم انتقال داده میشوند چون در پایگاه داده ذخیره شده اند.

  اما گاهی نیاز دارید تنها اطلاعات کاربران را به وب سایت دیگری یا پلتفرم CRM یا تویتر و فیسبوک و یا حتی پنل های مدیریت تبلیغات خودتان منتقل کنید. اینجاست که یک افزونه وردپرس مشابه Export User Data به کار شما خواهد آمد و با استفاده از آن به سادگی میتوانید اطلاعات کاربران سایت وردپرسی خود را در قالب فایل CSV به مقصد مورد نظرتان منتقل کنید. در CSV هر رکورد از اطلاعات در یک سطر فایل ذخیره می شود. و در هر سطر هم فیلدها به وسیله کاراکتر کاما از هم جدا می شوند. همچنین این فایل ها با نرم افزارهای گسترده ای مانند excel و Google Sheets اجرا می شود.

  افزونه وردپرس Export User Data شاه کلید برون بری اطلاعات کاربران

  چگونه با یک افزونه وردپرس از اطلاعات کاربران سایت خروجی بگیریم؟

  چگونه با یک افزونه وردپرس از اطلاعات کاربران سایت خروجی بگیریم؟

  افزونه وردپرس Export User Data امکان تهیه خروجی از اطلاعات کاربران در وردپرس با دو فرمت اکسل (Excel) و CSV را فراهم می کند. با کمک افزونه وردپرس Export User Data می توانید همزمان از اطلاعات کاربران در دیتابیس سیستم مدیریت محتوای وردپرس و هم فیلد های استانداردی که از طریق افزونه های دیگر ایجاد کرده اید، خروجی تهیه کنید.

  برای نصب افزونه وردپرس Export User Data می بایست در پیشخوان وردپرس از قسمت افزونه ها > افزودن > بارگذاری افزونه این افزونه را بارگذاری و نصب کنید. پس از نصب و فعالسازی افزونه Export User Data یک زیرمنو با نام Export User Data در بخش کاربران ایجاد می شود. پس از کلیک بر روی آن به صفحه زیر منتقل می شوید.

  افزونه وردپرسی Export User Data شامل این گزینه هاست که هرکدام را به صورت خلاصه به همراه تصاویر توضیح می دهیم:

  • User Meta Fieldsفیلدهای اضافه شده توسط افزونه‌های دیگر سایت مثل «User Pro» که در اینجا می توانید مشخص کنید که کدام یک از آن فیلدها در اطلاعات خروجی وجود داشته باشد.
  • Format: انتخاب دو نوع فرمت اکسل (Excel) یا CSV برای تهیه خروجی از اطلاعات در وردپرس.
  • Stored Options: انتخاب نامی خاص برای گزارش خود. (برای راحتی بیشتر در مدیریت اطلاعات برای ذخیره مجدد، بارگذاری و یا حذف اطلاعات ذخیره شده)
  • Advanced Options: در مقابل این بخش گزینه ای به نام “Show” است که با کلیک بر روی دکمه «Show» در مقابل آن با تنظیمات بیشتری نمایش داده خواهد شد

   

  تنظیمات پیشرفته افزونه وردپرس Export User Data

  چگونه با یک افزونه وردپرس از اطلاعات کاربران سایت خروجی بگیریم؟

  چگونه با یک افزونه وردپرس از اطلاعات کاربران سایت خروجی بگیریم؟

  • Standard User Fields: با انتخاب این گزینه با اضافه شدن فیلدهای استاندارد اضافه شده توسط افزونه های دیگر موافقت می‌کنید.
  • Role: در این بخش می‌توانید تعیین کنید که از اطلاعات کاربران با یک نقش خاص در سایت (مثلا نویسندگان) گزارش تهیه کنید.
  • User Roles: با انتخاب این گزینه تعیین می کنید که از اطلاعات تمامی نقش‌ها در سایت گزارش تهیه شود.
  • Registered: می‌توانید از اطلاعات کاربرانی که از یک تاریخ خاص به بعد ثبت نام کرده‌اند، گزارش تهیه کنید.
  • Limit Range: با تعیین عدد کاربر ابتدایی و تعداد کاربران می‌توانید تنها از یک بخش خاصی از کاربران گزارش تهیه کنید.
  • Updated Since: با تعیین تاریخ در این بخش از کاربرانی که از تاریخ تعیین شده به بعد پروفایلشان آپدیت شده است، گزارش تهیه می‌شود.

  پس از اعمال تنظیمات دلخواه خود بر روی دکمه Run Export کلیک کنید تا فرایند گرفتن خروجی از اطلاعات کاربران شما شروع شود .

  جمع بندی نهایی

  داشتن اطلاعات جامع از کاربران سایت های اجرا شده در بستر وردپرس و لیست کردن کاربران سایت شما همواره جهت فعالیت های تبلیغاتی و یا گزارش های آماری مورد نیاز تمامی مدیران و ادمین های سایت هاست. افزونه های وردپرس می توانند پروسه های تهیه این گزارش هارا برای این مدیران آسان کرده و آنان را در زمینه انجام امور این چنینی تاحدی خودکفا کنند.

  بدین ترتیب برای تهیه گزارش های ساده ای همانند لیست کاربران وردپرس نیازی به دانش فنی و یا متخصصین طراحی سایت نخواهید داشت.

  ما در تیم طراحی وب سایت وبلینو تمام تلاش خود را جهت ارائه آموزش های تخصصی در حوزه طراحی وب و اپلیکیشن به کار بسته ایم تا بتوانیم تولید محتوای درخور نظر و توجه شما را به انجام برسانیم. به همین دلیل خواهشمندیم تا مارا با نظرات ارزشمند خود در این مسیر یاری نمایید.

   

   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  یک × یک =