بستن
درخواست مشاوره رایگان

همکاران ما برای کمک به شما آماده هستند.

سئوی وبسایت را با شبکه های اجتماعی 2020 بالا بکشید

فهرست مقاله

  تابه حال فکر کردید که شبکه های اجتماعی چقدر میتوانند برای کسب و کار آنلاین شما مفید باشند؟

  نقش و اهمیت شبکه های اجتماعی امروزه بر هیچکس پوشیده نیست و تقریبا تمام افرادی که حتی با اینترنت به دنبال تفریح هستند هم دست کم عضویت در شبکه های اجتماعی را برای خود دارند .

  چطور سئوی وبسایت را با شبکه های اجتماعی بالا بکشید
  چطور سئوی وبسایت را با شبکه های اجتماعی بالا بکشید

  شبکه های اجتماعی یا به اختصار SMO  دقیقا  زمانی که  سایت  شما در سئو پیشرفتی نداشته به کمک شما می آید . شما  با استفاده  از این  ابزار  میتوانید به  سرعت  تاثیرگذار شوید و در صفحات ابتدایی گوگل مانورد دهید .

  اگر از کاربران تیم طراحی وب با وبلینو باشید می دانید که وبلینو تیم به اهمیت کاربرد شبکه های اجتماعی  بر افزایش بازدید سایت تاکید دارد .

  ساده ترین تعریفی که میتوان  از این ابزار جهانی ارائه داد  بحث بهینه سازی شبکه های اجتماعی است ک SMO  نامیده  می شود . SMO مخفف اصطلاح Social media optimization است .

  SMO تاثیر مستقیمی بر محبوبیت سایت شما دارد . زمانی که  شما محتوایی را در سایت یا حساب کاربری خود قرار می دهید  و از سمت کاربران و بازدید کنندگان  سایت بازخورد دریافت می کنید به این مفهوم است که  محتوای شما تاثیر گذار بوده  است .

  در چنین شرایطی گوگل اهمیت ویژه ای به سایت شما میدهد . این که SMO  چطور این کیمیاگری را انجام میدهد  بحث قابل توجهی است که  در ادامه  این  مقاله  از تیم وبلینو  ارائه  می شود .

  SMO  چگونه بر محبوبیت سایت تاثیر مثبت می گذارد ؟

  یکی از روش های جدید و بسیار موثر در بهینه سازی شبکه های اجتماعی SMO هست  که به شما برای حجم  بالاتر فروش کمک می کند .

  روش SMO برای اولین بار در سال 2006 مطرح شد. مهم ترین هدف در بهینه سازی شبکه های اجتماعی جذب مخاطبین است که با انتشار یک محتوای خوب ایجاد می شود. استفاده از روش SMO می تواند کمک شایانی به تبلیغات و معرفی برند شما داشته باشد.

  شبکه های اجتماعی با دونوع حساب کاربری تجاری و شخصی قابلیت استفاده دارند . هرکدام  از این حساب های کاربری تاثیر ویژه خود را بر سایت  شما  دارند.

  چطور سئوی وبسایت را با شبکه های اجتماعی بالا بکشید
  چطور سئوی وبسایت را با شبکه های اجتماعی بالا بکشید

  قطعا در هر دو نوع حساب کاربری باید محتوای ویژه فعالیت شما قرار گیرد و هر کدام  به طور جداگانه امتیاز سایت شما را از نظر سئو بالا میبرند .

  یکس از قابلیت های فوق العاده گوگل این است که می تواند فعالیت  یک سایت را در شبکه های اجتماعی به خوبی بررسی کند .

  تمامی محتوایی که شما وارد سایت میکنید اعم از محتوای متنی ، تصاویر و ویدئو ها  و آمار تعداد دنبال کنندگان واقعی  سایت در شبکه های اجتماعی برای گوگل قابل شناسایی هستند و بر مبنای این موارد سایت شما را ارزش گذاری می کند .

  به  طور کلی منظور از Social media optimization ، اشتراک گذاری انواع محتوای مرتبط با فعالیت مورد نظر شما  در حساب کاربری شخصی است .

  شبکه های اجتماعی زمانی تاثیر واقعی خود را دارند که مطالب و محصولاتی که در آن به اشتراک گذاشته می شود  به اندازه ای برای کاربران جذابیت داشته باشد که به اشتراک گذاری آنها در حساب کاربری شخصی خوداقدام کند .

  واکنش کاربران به مطالب ارائه شده توسط شما  با میزان  لایک هایی که بازخورد می شوند سنجیده می شود .اینکه مطالب شما چقدر لایک شود ، چه تعداد کامنت بگیرید  و مطلب شما چقدر به اشتراک گذاشته شود .

  بیشترین تاثیر را Facebook و Google+  برای این بازخوردها دارند که  در ادامه  شرح خواهیم  داد .

  دکمه های اشتراک گذاری سریع  در شبکه های اجتماعی چقدر تاثیر گذار هستند ؟

  استفاده  از دکمه هایی مثل گوگل پلاس، فیس بوک و توییتر  در افزایش رتبه سئو سایت شما بسیار تاثیرگذار هستند .

  چطور سئوی وبسایت را با شبکه های اجتماعی بالا بکشید
  چطور سئوی وبسایت را با شبکه های اجتماعی بالا بکشید

  میزان استفاده  از این نوع دکمه ها در شبکه های اجتماعی در خارج از ایران مرسوم تر است ، با این حال اگر تعداد کمی از مطالب شما هم  با این  ابزارها به اشتراک گذاشته شوند میتوانند نتایج رضایت بخشی داشته باشند .

  میزان تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئوی سایت

  شبکه های اجتماعی متنوعی مشغول به فعالیت هستند و استفاده  از هر کدام بازخوردهای متفاوتی دارد که  در نتیجه  بر سئوی سایت هم  تاثیرات  متفاوتی دارند .

  در ادامه  این مقاله  از وبلینو تیم  به توضیح موارد زیر می پردازیم :

  • تاثیر +Google بر سئو سایت
  • تاثیر  Facebook بر سئو سایت
  • تاثیر  Twitter بر سئو سایت
  • تاثیر  Linkedin بر سئو سایت
  • تاثیر  Instagram بر سئو سایت
  • تاثیر  Telegram بر سئو سایت
  چطور سئوی وبسایت را با شبکه های اجتماعی بالا بکشید
  چطور سئوی وبسایت را با شبکه های اجتماعی بالا بکشید

  تاثیر +Google بر سئو سایت

  با شهرتی که  گوگل پلاس در حال حاضر کسب کرده ، کاملا واضح است که ابزار قدرتمندی برای افزایش امتیاز سئو سایت  هست  طوری که شما می توانید  بعد از گذشت 24 ساعت تاثیر آن را روی رتبه سایت خود لمس کنید .

  در چندین سال گذشته گوگل پلاس تأثیر بسیار خوبی روی سئو ی سایت می گذاشت به طوری که با گذشت کمتر از یک روز شما نتیجه ی تأثیر آن را روی رتبه سایتتان مشاهده می کردید.
  تأثیر گوگل پلاس هنوز از بین نرفته است ولی کمتر از گذشته شده با این وجود فقط کافی است در گوگل پلاس مطالب سایتتان را به اشتراک بگذارید و این موضوع را امتحان کنید.
  در پروفایل های گوگل پلاس می توانید هر تعداد لایک ، کامنت و اشتراک گذاری داشته باشید. این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که گوگل پلاس شبکه اجتماعی خود گوگل و زیر نظر گوگل است پس مطمئن باشید به آن اهمیت ویژه ای خواهد داد.

  تاثیر  Facebook بر سئو سایت

  شما  با یک بار تست کردن فیس بوک میتوانید تاثیر مثبت آن را بر سئوی سایت ببینید. شما  میتوانید برای حساب کاربری تجاری خود  از این  ابزار قدرمند استفاده کنید و مطالب خود را در این  صفحه  قرار دهید . اشتراک گذاری  در صفحه  شخصی یا انتشار ویدئو در صفحه  شخصی یا تجاری و انتشار مستقیم آن در فیس بوک و همچنین  لینک گرفتن  از یوتیوب بر سئوی سایت  بسیار تاثیرگذار است .

  پیشنهاد وبلینو تیم این  است که  ویدئوی خود را در یوتیوب انتشار دهید  و در فیس بوک به اشتراک بگذارید .این کار Index  و سئوی سایت شما را  افزایش می دهد .

  چطور سئوی وبسایت را با شبکه های اجتماعی بالا بکشید
  چطور سئوی وبسایت را با شبکه های اجتماعی بالا بکشید

  تاثیر  Twitter بر سئو سایت

  توییتر نیز ابزار مفیدی است ولی پیشنهاد می شود در کنار گزینه های دیگر شده  استفاده  شود چون تاثیر توییتر به اندازه  شبکه های دیگر نیست.

  برای اینکه بتوانید بازخورد خوبی از توییتر بگیرید  باید مطمئن شوید که مطالب شما توسط کاربرانتانبه تعداد بالایی به  اشتراک گذاشته می شود . در این  شبکه اجتماعی باید کاملا فعال عمل کنید .

  تاثیر  Linkedin بر سئو سایت

  لینکدین محیط بسیار مناسبی برای مقالات شماست. انتشار مقاله در لینکدین بسیار موثر است و بعد از مدت کوتاهی بازخوردهای بسیار عالی دریافت خواهید کرد .

  تاثیر  Instagram بر سئو سایت

  اینستاگرام  علارغم  فضای کافی برای یک تعامل جهانی تاثیر زیادی بر سئوی سایت ندارد مگر اینکه برای بهبود کسب و کارتان  حتما یک پیج تجاری یا business page بسازید . از طریق شبکه  میتوانید به  سرعت  برندتان را به افراد زیادی معرفی کنید  ولی برای افزایش سئوی سایت   به اندازه  شبکه های اجتماعی دیگر تاثیر گذار نیست .

  تاثیر  Telegram بر سئو سایت

  از نظر تاثیرگذاری بر سئوی سایت  تلگرام  هم  مثل اینستاگرام ابزار زیاد قدرتمندی نیست ولی یک محتوای خوب متنی یا صوتی و تصویری و تصاویر جذاب  در یک کانال تلگرام میتواند کاربر تلگرام  را به دنبال کردن ادامه مطلب ترغیب کند و بازدید کنندگان  سایت را  به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

  در این مقاله از وبلینو تلاش کریدیم که به طور کامل تاثیر و قدرت شبکه های اجتماعی را در افزایش رتبه سایت و امتیاز سئو و همچنین افزایش بازدیدکنندگان سایت را شرح دهیم.

  وبلینو تیم با تجربه ای موفق و متفاوت در حوزه طراحی سایت و نرم افزارهای موبایل و همچنین فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ شما را به بازدید از مقالات آموزشی و نمونه کارها دعوت میکند .

  بیشتر بخوانید ….

  جهت دسترسی به انواع پلاگین ها میتوانید به سایت وردپرس مراجعه کنید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  پنج + یازده =