بستن
درخواست مشاوره رایگان

همکاران ما برای کمک به شما آماده هستند.

4مرحله طراحی لندینگ پیج

فهرست مقاله

  برای شروع طراحی لندینگ پیج باید با اصول اولیه لندینگ پیج آشنا شویم

  در مقاله امروز از تیم طراحی وب با وبلینو قصد داریم تا درباره طراحی لندینگ پیج با شما صحبت کرده و اطلاعاتی که توسط متخصصان UI-UX وبلینو تیم جمع آوری شده است را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. همراه ما باشید.

  لندینگ پیج

  لندینگ پیج چیست؟

  لندینگ پیج یک صفحه از سایت است که نقطه فرود بازدید کنندگان و کاربران است. یکی از راه های جذب کردن کاربران در لندینگ پیج ها استفاده از بنر های تبلیغاتی است. این کار باعث میشود تا صفحات Landing Page را در سایت‌های خود یا سایت‌های دیگر پخش کنید تا بتوانید نقطه فرودی را در سایت خود ایجاد کنید.

  یکی دیگر از روش های جذب کاربران استفاده از اپلیکیشن تلگرام است. میتوانید به وسیله کانال های تلگرام کاربران را به صفحات طراحی شده ارجاع دهید.

  لندینگ پیج یک صفحه در در وب‌سایت موردنظر شما است که در آنجا می‌توانید از راه اطلاعات تماس کاربران و بازدیدکنندگان درامد کسب و کار و تجارت خود را افزایش دهید. بازاریابان می‌توانند این اطلاعات تماس را به وسیله یک فرم یعنی جایی که کاربران اطلاعات خود را که شامل نام، آدرس، ایمیل و عنوان میباشد را وارد می‌کنند ذخیره کنند.

  ساخت لندینگ پیج در وردپرس

  ساخت لندینگ پیج در وردپرس

  بدیهی است که شما با استفاده از وردپرس میتوانید هر نوع سایتی که موردنظرتان است را طراحی کنید. در وردپرس افزونه های زیادی وجود دارد که یک سری از آن افزونه ها، افزونه های صفحه ساز هستنید که مناسب لندینگ پیج ها میباشد. کاربران به کمک این افزونه ها بدون نیاز به برنامه نویسی میتوانند صفحات فرود یا لندینگ پیج بسازند.

  برای نصب افزونه مورد نیازتان باید افزونه ویژال کامپوزر را دانلود کنید و پس از نصب افزونه از قسمت برگه ها بر روی افزودن برگه ها کلیک کنید و یک برگه خالی برای وردپرس بسازید. سپس از قسمت ویژگی های برگه ها یک قالب تمام عرض برای برگه انتخاب کنید. برای این کار باید صفحه را روی FullWidth قرار دهید.

  سپس روی دکمه ابی رنگ ویژوال کامپوزر کلیک کرده تا صفحه ای برای شما فعال شود. در این حالت این امکان برای شما وجود دارد تا بدون به وجود امدن هیچ اختلالی برگه هایی با استفاده از المنت‌های ویژوال کامپوزر طراحی کنید.

  لندینگ پیج آماده

  لندینگ پیج آماده صفحه ای است که کاربران از دو جهت از ان استفاده میکنند. از یک جهت ممکن است صفحه های لندینگ پیج اماده برای منظور خاص و برای معرفی خدمات طراحی و ساخته شوند. از طرفی دیگر امکان دارد صفحات لندینگ پیج آماده به منظور اینکه کاربر از یک صفحه به صفحه هدف هدایت شوند طراحی شود.

  قالب آماده لندینگ پیج

  قالب اماده لندینگ پیج

  قالب آماده لندینگ پیج زمانی که شما اشنایی با دانش کد نویسی ندارید و بودجه محدودی دارید به شما کمک میکند. برای دسترسی به قالب های اماده لندینگ پیج میتوانید از وب سایت هایی که وظیفه ان ها عرضه قالب های اماده است استفاده کنید.

  قالب های آماده لندینگ پیج دارای خدمات محدودی هستند و کاربران فقط میتوانند از امکاناتی که در ان وجود دارد استفاده کنند و نمیتوانند انچه مدنظرشان است را در ان پیاده سازی کنند.

  برای استفاده از قالب های آماده لندینگ پیج شما می توانید از سایت هایی که فعالیت اصلی آن ها به فروش رساندن لندینگ پیج های آماده هستند استفاده کنید که در ادامه چند نمونه از این سایت ها را به شما معرفی خواهیم کرد. لندینگ پیج های آماده دارای خدمات محدودی هستند. محدود از این نظر که شما فقط می توانید از امکاناتی که برای این صفحات تعریف شده است استفاده کنید و نمی توانید هر آن چه مد نظر شما است را پیاده سازی کنید.rocketlanders، templatemonster و wordpress نمونه ای از سایت هایی هستند که به صورت اختصاصی در زمینه تولید قالب های لندینگ پیج آماده فعالیت دارند.

  مراحل اول لندینگ پیچ

  اولین مرحله از طراحی لندینگ پیج پیدا کردن جامعه مخاطب و جرنی کاربر و محتوا ارائه شده به کاربر می باشد.

  بهترین روش برای این مورد کشیدن تمامی مراحل به صورت وایرفریم هستش که چندین روش برای این کار وجود دارد

  • کشیدن طراح اولیه بر روی کاغذ
  • استفاده از نرم افزار Adobe XD
  • استفاده از نرم افزار Sketch
  • استفاده از نرم افزار Figma
  • استفاده از نرم افزار Affinity

  مرحله دوم طراحی لندینگ پیج

  لندینگ پیج

  مرحله دوم طراحی لندینگ پیج استفاده از ایده هایی برای طراحی UI , UX می باشد که همونطور این قسمت هم کامل قبلا در موردش صحبت کرده بودیم. UI چیست؟ UX چیست؟

  برای این قسمت میتونیم از سایت های فعال در حوزه نیز کمک بگیریم

  بهترین سایت ها برای ایده برداری UI , UX

  مرحله سوم طراحی لندینگ پیج

  مرحله سوم و شاید مهم ترین مرحله محتوا قابل استفاده در لندینگ پیج میباشد.

  محتوا لندینگ باید به طور خلاصه در مورد محصول یا خدماتی که دارید ارائه میکنید توضیح بده و در عین صداقت باید تمامی نقاط قوت محصول یا سرویس شما توضیح داده باشه که کاربر با خواندن محتوا لندینگ شما کاملا متوجه سرویس یا محصول شما بشود.

  مرحله چهارم طراحی لندینگ پیج

  لندینگ پیج

  مرحله چهارم طراحی لندینگ پیج استفاده از کال تو اکشن یا فرم ها می باشد.

  شما زمانی که طراحی لندینگ پیج انجام میدید باید از کال تو اکشن ها و یا فرم های لید استفاده کنید که بتوانید از کاربری که داخل لندینگ پیج اومده نهایت استفاده رو بکنید

  CTA یا کال تو اکشن چیست ؟ اگر درباره‌ی بازاریابی محتوا و به ‌طور خاص، تولید محتوا مطالعه کرده باشید حتماً تا به حال چشمتون به کلمه‌ی CTA یا کال تو اکشن خورده .

  تمام اقدامات تبلیغاتی که به شکل مستقیم یا غیرمستقیم انجام میشه، در نهایت برای این هست که مخاطب اقدام موردنظر ما روانجام بده. این اقدام میتونه انواع CTA مثل خرید از فروشگاه، خرید از سایت، ثبت در یک رویداد، پرکردن یک فرم یا هر مورد دیگری باشه.

  بنابراین علاوه بر ارائه محتوای جذاب و متقاعدکننده، باید کاری کنیم که کاربربا یک فراخوانی مناسب از سمت ما اقدامی که مد نظر ماست رو انجام بده .
  در واقع شما با استفاده ازانواع CTA، یا یک نوع از کال تو اکشن (Call To Action) خیلی عالی می‌تونید میزان فروش محصولات یا دانلود اپلیکیشن خودتون رو توسعه بدید.

  طراحی لندینگ پیچ به دودسته تقسیم بندی می شود.

  لندینگ پیج ها Lead Gen

  در این مدل طراحی لندینگ پیج هدف دریافت اطلاعات ار کاربران می باشد. مانند شماره موبایل و یا ایمیل که با این کار می توانید اطلاعاتی از جامعه مخاطب خود پیدا کنید و بعدا از طریق روش های مارکتینگی آنها را به مشتریان خود تبدیل کنید و در این قسمت معمولا در قبال دریافت اطلاعات از کاربری خدماتی نیز در اختیار کاربران قرار میدهند

  • دانلود کتاب
  • اشتراک محدود از وب سایت
  • دسترسی به ویدیو ها و آموزش ها
  • و…

  لندینگ پیج Click-through

   لندینگ پیج

  در این مدل لندینگ پیج هدف از طراحی لندینگ پیج متقاعد کردن کاربر برای مشاهده بقیه صفحات می باشد و برای معرفی محصول و یا خدمت در یک لندینگ پیج اطلاعات رو در اختیار کاربر و قرار میدهد و کاربر رو بعد مشاهده لندینگ به صفحه محصول و یا خدمات منتقل می کند .

   

  خوب تا اینجا با هم در مورد طراحی لندینگ پیج صحبت کردم و فهمیدیم مراحل طراحی لندینگ پیج به چه شکلی هستش

  حالا معمولا طراحی لندینگ سختی های خودشو داره و برای کاربرانی که میخوان خودشون طراحی لندینگ انجام بدن کمی مسلئه سخت میشه

  حالا ما پیشنهادی که معمولا میدیم به دوستان استفاده از افزونه المنتور وردپرس هستش. افزونه المنتور یکی از برترین افزونه های صفحه ساز برای وردپرس بوده که می توانید با استفاده از آن می توانید صفحات لندینگ خود را به زیبایی طراحی کنید. ما در وبلینو آموزش افزونه المنتور برای طراحی لندینگ پیج را هم در پست های قبلی مجله آموزشی قرار داده بودیم که می توانید از آن نیز استفاده کنید.

  آموزش المنتور وردپرس به صورت کامل 2020

   

  آموزش المنتور – ویژگی های المنتور

  • قابلیت طراحی و ایجاد انواع صفحات در وردپرس
  • قابلیت ایجاد صفحه موردنظر در وردپرس به صورت حرفه‌ای
  • بهینه بودن افزونه و سرعت بالای آن
  • قابلیت طراحی به صورت زنده
  • وجود چندین قالب آماده‌ی حرفه‌ای
  • قابلیت ایجاد انواع صفحات واکنش‌گرا و ریسپانسیو
  • قابلیت تهیه نسخه‌ پشتیبان از ویرایش‌های قبلی
  • قابلیت ایجاد صفحه در دست ساخت
  • سازگار با ووکامرس
  • پشتیبانی از زبان فارسی
  • وجود ۳۰ آیتم مختلف برای استفاده در صفحات

  نمونه های طراحی لندینگ پیج

  طراحی لندینگ پیج
  طراحی لندینگ پیج
  طراحی لندینگ پیج

  اگر در ارتباط با لندینگ پیج اطلاعی ندارید می توانید از مقاله لندینگ پیج چیست؟ ۶ کاربرد لندینگ پیج که در مجله آموزشی وبلینو قرار گرفته است نیز دیدن فرمایید.

  امیدواریم تا مقاله فوق مورد توجه شما قرار گرفته باشد. خوشحال خواهیم شد اگر با نظرات سازنده خود تیم طراحی سایت وبلینو را در تولید مقالات و آموزش های با کیفیت یاری نمایید.

  هزینه طراحی لندینگ پیج

  هزینه تمامی خدمات طراحی گرافیکی بستگی به سابقه و توانایی طراح آن دارد. نمونه کار های تیم وبلینو نشان دهنده تخصص و تجربه طراحان تیم ماست.

  باید برای طراحی لندینگ پیج و همه ی ویژگی های آن از طراحی گرافیکی و جلوه بصری تا عنوان و متن و فراخوان عملی، اصول طراحی آن رعایت شود که رعایت این اصول به مهارت و تجربه خاصی بستگی دارد.

  اگر به هزینه طراحی لندینگ پیج برایتان اهمیت دارد و کارایی آن برای شما مهم است با خیال آسوده طراحی لندینگ پیج خود را به تیم مجرب وبلینو بسپارید.

  برای اطلاع دقیق از هزینه طراحی لندینگ پیج با پشتیبانان ما که به صورت 24 ساعته در خدمت شما هستند تماس بگیرید یا در اینجا کلیک کنید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  پنج × چهار =