بستن
درخواست مشاوره رایگان

همکاران ما برای کمک به شما آماده هستند.

آموزش کار با وردپرس 2021

فهرست مقاله
  آموزش کار با وردپرس

  پنل مدیریت وردپرس 2020

  درشروع آموزش کار با وردپرس، خبر خوب اینکه کار با وردپرس بسیار ساده هست .

  اولین مطلبی که خدمتتون گفته میشه نحوه کار با قسمت پنل مدیریتی وردپرس هست.سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارای یک پنل مدیریتی بسیار قدرتمند با امکانات ویژه و کافی برای طراحی یک سایت بهینه و کارآمد هست. در آموزش کار با وردپرس به این پنل، ” پیشخوان وردپرس” هم گفته میشه که در اون امکانات متعددی برای ساخت یه سایت در زمانی کوتاه قرار داره.

  این صفحه دارای یک نوارپنل مشکی رنگ عمودی درسمت راست هست که کلیه آپشن های مورد نیاز شما رودر خودش داره و به سادگی میتونید از تمام بخش های اون استفاده کنید.

  آموزش کار با وردپرس

  شما با ورود به پیشخوان با نحوه کار با وردپرس آشنا میشید , میتونید تمام فعالیت هایی که مد نظر دارید در سایت خود ایجاد و ویرایش کنید. برای مثال می تونید برای نصب قالب، افزونه ها، ایجاد یک نوشته، ویرایش نوشته و پاسخگویی به کاربران خود و…. اقدام کنید.

  نحوه‌ی ورود به پیشخوان وردپرس

  در این بخش از آموزش کار با وردپرس، نحوه ورود به صفحه پیشخوان شرح داده میشه.

  مرورگرGoogle Chrome رو باز کنید وآدرس سایت یا دامین خودتون رو در اون وارد کنید و به انتهای دامنه ” /wp-admin ” رواضافه کنید.

  آموزش کار با وردپرس

  برای مثال :آدرس سایت وبلینو (https://weblino.com/wp-admin) پس از وارد کردن این آدرس در مرورگرصفحه ای به نام صفحه login برای شما نمایش داده میشه که باید در اون شناسه و رمز عبورتون که قبلا ساختید رو وارد کنید.

  شناسه ی شما، همون “username” و رمز عبورتون “password” هست که در مراحل ثبت نام وردپرس، انتخاب کردید. با ورود این اطلاعات پس ازکلیک کردن روی دکمه ورود، صفحه پیشخوان مشابه تصویر زیر برای شما نمایش داده خواهد شد .

  آموزش کار با وردپرس

  نحوه کار با گزینه های پنل مدیریتی وردپرس

  در این بخش از آموزش کار با وردپرس به نحوه کار با گزینه های موجود در پنل مدیریتی میپدازیم.

  صفحه ای که در تصویر میبینید، همون پنل مدیریتی ورپرس هست که شما میتونید تمام فعالیت های خودتون رواز طریق اون ایجاد و بر روی سایت قرار بدید.

  در همین صفحه ی اصلی، اطلاعاتی در اختیار شما قرار می گیره که مشابه یک اخبار کوتاه از فعالیت های انجام شده هست . تمامی این موارد رو می توانید مخفی کنید و یا به همین صورت که در تصویر مشاهده می کنید باقی بمونن.

  آموزش کار با وردپرس

  به سمت راست پیشخوان توجه کنید. این منوی عمودی مشکی رنگ، تمام گزینه هایی که در پنل مدیریتی وردپرس موجود هست رو نمایش میده. این قسمت دارای آپشن های متفاوت و متنوعی هست که امکانات لازم برای ورود یا ویرایش اطلاعات جدید رو در اختیار شما قرار میده.

  در ادامه آموزش کار با وردپرس به معرفی مختصر هر بخش ازاین پنل می پردازیم و در آینده فایل های آموزشی رو جهت دانلود کامل مطالب در اختیارتون قرار میدیم.

  آموزش کار با وردپرس 2020| پیشخوان وردپرس

  این گزینه مربوط به اطلاعات میزکار وردپرس و گزینه ی به روز رسانی هاست.

  به روز رسانی ها قسمتی هست که هر نسخه ی جدیدی از wordpress ، افزونه ها یا پلاگین ها و یا قالب هایی که منتشرمیشن رواعلام می کنه و از این بخش می تونید جهت به روز رسانی هر کدوم از موارد بالا اقدام کنید.

  آموزش کار با وردپرس

  آموزش کار با وردپرس 2020| نوشته ها در وردپرس

  قسمت نوشته ها شامل گزینه های متعددی از جمله :

  • همه ی نوشته ها “: در این قسمت از آموزش کار با وردپرس، شما می تونید لیستی از تمام نوشته هایی روکه وارد سایت کردید ببینید و اونها رو ویرایش کنید. اگر موس رو روی عنوان هر کدوم از نوشته ها حرکت بدید آپشن های ویرایشی مربوط به همون نوشته فعال میشه که شامل (ویرایش، ویرایش سریع،زباله دان و پیش نمایش) هست و میتونید هر زمانکه نیاز شد روی نوشته تغییرات دلخواهتون رو اعمال کنید.
  • افزودن نوشته ” : از این قسمت از آموزش کار با وردپرس میتونید با کلیک بر روی گزینه ی “ افزودن نوشته ” موجود در منوی مشکی رنگ یا دکمه مربوطه در بالای صفحه نوشته جدیدی ایجاد کنید.
  • دسته ها “: شما میتونید برای نوشته هاتون دسته بندی تعریف کنید و زمانی که صفحه ویرایش متن یا افزودن متن رو باز میکنید در ستون سمت چپ بخش نوشته ها در دسترس هست و بسته به محتوای متنی که در حال ساخت آن هستسد مستوانید باکس مربوط به آن را تیک بزنید تا در دسته بندی مربوطه در سایت نمایش داده بشه.
  • برچسب ها ” : از این قسمت از آموزش کار با وردپرس شما میتونید با توجه به محتوا و موضوع نوشته کلماتکلیدس و مرتبط با موضوع اصلی نوشته که در متن تکرار شده را در قسمت برچسب ها وارد کنید. زمانی که کاربر این کلمات را سرچ کند سایت شما نمایش داده میشود . در صورتی که از کلمات متناسب و بجایی استفاده کنید سایت شما در اولین صفحه گوگل و در صدر قرار میگیرد و امتیاز سئو شما رو بالا میبره.

  برای مثال : شما قصد دارید یک محتوای متنی رو جهت معرفی یک محصول وارد سایت کنید، اگرروی گزینه نوشته ها کلیک کنید لیست تمام نوشته های وارد شده در سایتتون رو میبینید و اگر موس را روی هر کدوم از نوشته ها حرکت بدید اپشن های ویرایش مربوط به همون نوشته برای شما فعال میشه که شامل :

  • ویرایش ( برای ویرایش جزئیات کل نوشته) ،
  • ویرایش سریع ( ویرایش نوشته با امکانات کلی ترو سریع تر)،
  • زباله دان ( برای حذف نوشته )،
  • پیش نمایش (جهت نمایش نمای نوشته وارد شده)
  آموزش کار با وردپرس

  در ادامه ی آموزش کار با وردپرس، نحوه کار با صفحه مربوط به ایجاد و ویرایش متن توضیح داده میشه.

  برای اضافه کردن یک مطلب جدید، میتونید هم در قسمت بالای همین صفحه یا در زیر منوی نوشته ها روی گزینه افزودن نوشته کلیک کنید و صفحه مربوط به ساخت متن رو باز کنید .

  در این صفحه از صفحه سازهای مختلفی استفاده میشه که بسته به نوع قالب نصب شده روی ورد پرس، درخود قالب موجود هست یا باید به صورت افزونه نصب بشه . شما از صفحه ساز های مختلفی میتونید استفاده کنید به عنوان مثال :

  • WPBakery Page Builder (وی پی بیکری)
  • Divi Builder (دی وی بیلدر)
  • Beaver Builder (بیور بیلدر)
  • Elementor (المنتور)
  • Themify Builder (دمی فای بیلدر)
  • visual composer (ویژوال کامپوزر)

  که پرکاربردترین اونها المنتور و ویژوال کامپوسر هستند.

  درآموزش کار با وردپرس در آینده مقاله هایی در ارتباط با اموزش این دو صفحه ساز تقدیم حضورتون میشه.

  آموزش کار با وردپرس

  صفحه سازی که در تصویر مشاهده میکنید، صفحه ساز المنتور هست که بلاک های ایجاد متن رو در دسترستون قرار میگیره ، اگرموس رو روی هر بلاک ( عنوان متن یا شروع به نوشتن…..) حرکت بدین امکانات ویرایشی هر بلاک برای شما فعال میشه. اگر بعد از تایپ متن در هر بلاک دکمه اینتر را بزنید به صورت خودکار بلاک متن بعدی به صورت خام و خالی برای شما ایجاد میشه.

  اگر روی بلاک ورود متن کلیک کنید و متن را وارد کنید علامت یک (+) را در حاشیه بلاک میبینید که اپشن های ویرایش را در اختیار شما قرار میده که میتونید متن رو به صورت لیست دربیارید، متن رو پررنگ تر کنید، فاصله ایجاد کنید، از خطوط جداکننده و تصویر استفاده کنید و …. .

  از ستون سمت چپ هم برای تنظیمات بیشترروی متن مثل تغییر رنگ متن، تغییر اندازه متن و … استفاده کنید .

  آموزش کار با وردپرس

  آموزش کار با وردپرس 2020| رسانه در وردپرس

  در آموزش کار با وردپرس این قسمت، مربوط به فایل های صوتی، تصویری و یا ویدئویی هست که در سایت بارگذاری می کنید. در این بخش می تونید تمام فایل هاتون رو ببینید ،ویرایش کنید یا فایل جدید اضافه کنید.

  با کلیک روی قسمت “افزودن” از بخش رسانه ها در منوی مشکی رنگ یا از بالای همین صفحه میتونید فایل های صوتی،تصویری و ویدئو رو اضافه کنید . میتونید از سیستم خودتون بارگذاری کنید یا فایل هایی رو که قبلا مورد استفاده قرار گرفتند رو مجدد از این صفحه انتخاب کنید.

  سه گزینه ای که کنار هم قرار گرفتند :

  • ” همه موارد رسانه ای” تمام فایل های استفاده شده در سایت را به شما نمایش میده که میتونید مجدد ازاونها استفاده کنید .
  • “همه تاریخ ها” فابل هارو بر اساس دسته بندی طبق تاریخ وارد شده در سایت بهتون نمایش میده.
  • “انتخاب دسته جمعی” تمام فایل های موجود رو انتخاب و میتونید اونها رو از سایت حذف کنید.

  آموزش کار با وردپرس 2020| برگه ها در وردپرس

  در آموزش کار با وردپرس برگه ها، یکی از مهمترین قسمت های پنل مدیریتی معرفی میشن که برای ایجاد بسیاری از اطلاعات باید ازامکانات این قسمت استفاده کنید.

  مشابه توضیحاتی که در بخش “نوشته ها” داده شد، شما میتونید از قسمت “برگه ها” در منوی مشکی رنگ یا از بالای همین صفحه یک برگه جدید یا یک صفحه ویرایشی جدید برای ایجاد مطلب باز کنید. لیست تمام برگه هایی که در سایت ایجاد کردید رو میتونید ببینید و با حرکت موس روی عنوان هر نوشته میتونید از آپشن های اون (ویرایش،ویرایش سریع و زباله دان و پیش نمایش) استفاده کنید.

  تفاوتی که این قسمت با بخش “نوشته ها ” داره در ماهیت خود ” برگه” هست . “برگه” یک صفحه کامل و مجزا هست که از مجموعه ای از اطلاعات مختلف تشکیل شده مثل چندین نوشته خبری یا تبلیغاتی و …، تصاویر ثابت و متحرک و..، ویدئو،دکمه ها ، فهرست و … که در مجموع یک برگه رو جهت ایجاد یک بخش ویژه از سایت میسازند.

  برای مثال صفحات اصلی سایت هر کدوم یک برگه هستند .

  همچنین تمام صفحاتی که احتیاج به کدهای کوتاه شده ی وردپرس (شورت کد) دارند توسط برگه ها ایجاد میشن .بسیاری موارد دیگر و..

  آموزش کار با وردپرس

  آموزش کار با وردپرس 2020| دیدگاه‌ها در وردپرس

  در آموزش کار با وردپرس بخش دید گاه ها از لحاظ ایجاد کانال ارتباطی با مخاطبین سایتتون، بخش مهمی برای مدیریت سایت محسوب میشه . در این قسمت کاربران نظرات یا سوالات خودشون رو ثبت میکنن و شما میتونید اونها رو مدیریت کنید ، حذف کنید یا پاسخ بدید. میتونید با تیک زدن چک باکس های سمت راست هر نظر اون رو انتخاب و از لیتست حذف کنید و اجازه نمایش اون رو در سایت ندید.

  آموزش کار با وردپرس

  آموزش کار با وردپرس 2020| نمایش در وردپرس

  در آموزش کار با وردپرس بخش نمایشیک بخش اساسی جهت ایجاد یک گرافیک جذاب برای سایت هست.

  بخش نمایش، شامل قسمت های:

  پوسته ها، سفارشی سازی، ابزارک ها، فهرست ها، سربرگ، پس زمینه و ویرایشگر هست. از این قسمت به بطورکلی برای مدیریت ظاهر و گرافیک سایت استفاده میشه.

  برای مثال میتونید قالب و پوسته های وردپرسی رو انتخاب و بارگذاری کنید. تصویر پس زمینه و سربرگ رو انتخاب و ویرایش کنید. رنگ بخش های مختلف قالب رو تعیین کنید و یا به صورت کامل با ویرایش قالب، تغییرات اساسی در ظاهر سایت ایجاد کنید.

  در ادامه آموزش کار با وردپرس در آینده ویدئو های کاملی جهت اموزش این بخش ها برای شما تهیه میکنیم.

  در این قالب بخش ” نمایش گزینه “پوسته ها” سفارشی سازی” و ” ویرایشگر پوسته” رو در تصویر زیر میبینید.

  آموزش کار با وردپرس

  با کلیک روی بخش “پوسته ها” صفحه مربوط به ایجاد تغییرات روی پوسته اصلی قالب باز میشه، در بالای صفحه دکمه ” افزودن ” رو برای بارگذاری پوسته جدید دارید و در پایین صفحه دکمه های ” سفارشی سازی ” و ” فهرست ها ” که در منوی مشکی رنگ در بخش نمایش هم قابل دسترسی هستند.

  آموزش کار با وردپرس
  آموزش کار با وردپرس

  با کلیک روی دکمه ” افزودن” صفحه موجود در تصویر زیر باز میشه که لیستی از پوسته های قالب رو بهتون نمایش میده که به دلخواه انتخاب کنید ، از بالای صفحه میتونید پوسته جدیدی رو بارگذاری کنید و از باکس سمت چپ نام پوسته مورد نظرتون رو سرچ کنید .

  آموزش کار با وردپرس

  تصویر زیر بخش مربوط به سفارشی سازی ظاهر قالب رو براتون باز میکنه که همون طور که گفته شد هم از دکمه پایین صفحه “پوسته ها” و هم از بخش منوی مشکی رنگ بخش”نمایش” در دسترستون قرار گرفته.

  درآموزش کار با وردپرس بخش ” سفارشی سازی ” شامل : پوسته فعال، هویت سایت،فهرست ها،تنظیمات برگه خانه، CSS اضافی میشه. روی هرگزینه کلیلک کنید امکانات مربوط به اون گزینه باز میشه و از نمایه فلش سمت راست میتونید مجدد به این فهرست برگردید .

  آموزش کار با وردپرس

  در ادامه مقاله آموزش کار با وردپرس به توضیح قسمت های دیگر پنل مدیریت میپردازیم تا کمک شایانی جهت ارتقاء درک سما از سیستم مدیریت محتوای وردپرس باشد. با وبلینو همراه باشید.

  آموزش کار با وردپرس

  ستون سمت راست در تصویر شامل بخش های:

  • پوسته فعال : میتونید پوسته فعلی که روی سایت در حال نمایش هست رو تغییر بدید.
  • هویت سایت : در آموزش کار با وردپرسک ” هویت سایت ” اولین عنوانی هست که کاربر از سایت شما میبینه. در این فیلد میتونید عنوان سایت رو وارد و ویرایش کنید و تعریف کوتاهی در مورد نوع فعالیت سایت در نظر بگیرید و تصویری رو به عنوان نمایه برای سایتتون در نظر بگیرید که در کنار دامنه (آدرس سایتتون) در مرورگر نمایش داده میشه.
  • فهرست ها : در آموزش کار با وردپرس “فهرست ها ” بخش مهمی هستند که میتونید تمام دسته بندی های محتوای سایت رو به صورت لیست نمایش بدید و کاربر با کلیک روی مورد دلخواه به بخش مربوطه هدایت میشه. شامل تمام فهرست های موجود در سایتتون هست که هنگام وارد کردن اونها در “نوشته ها” و “برگه ها” دسته بندی اونها رو از قبل تعیین کردید و در این قسمت میتونید به لیست اونها اضافه یا کم کنید و منوی مربوط به نمایش هر کدوم رو مشخص کنید.
  آموزش کار با وردپرس
  • تنظیمات برگه خانه : در آموزش کار با وردپرس در این قسمت میتونید تعیین کنید کدوم مطالب در صفحه اصلی شما نمایش داده بشه برای مثال جدید ترین نوشته ها به صورت خودکار در صفحه اصلی قرار بگیرند.
  • CSS اضافی : در آموزش کار با وردپرس بخشی در نظر گرفته شده که میتونید کدهای HTML , CSS قالب رو نسبت به نیازتون تغییر بدید. دراین قسمت فضایی در دسترس شما قرار میگیره که میتونید تغییرات رو اعمال کنید که باید تا حدودی به دانش کدنویسی آشنا باشید.

  آموزش کار با وردپرس 2020| فهرست های وردپرس

  درادامه تکمیل آموزش کار با وردپرس به توضیح بخش ” فهرست ” میپردازیم . تصویر زیر بخش مربوط به فهرست قالب هست که همون طور که گفته شد هم از دکمه پایین صفحه “پوسته ها” و هم از بخش منوی مشکی رنگ بخش”نمایش” در دسترس هست.

  از این صفحه میتونید فهرست یامنو بسازید. ابتدا باید از قسمت بالا سمت چپ صفحه روی دکمه تنظیمات صفحه کلیک کنید و بخشی که در نظر دارید از اطلاعات اون فهرست بسازید رو انتخاب کنید.

  هر قسمت که تیک انتخاب رو فعال کنید در باکس راست نمایش داده میشه . در تصویر بخش برگه ها،نوشته ها،پیوندهای دلخواه و دسته ها برای ساختن فهرست انتخاب شدن که اگر روی نشانگر سمت چپ هر کدوم کلیک کنید اطلاعات وارد شده ی هر کدوم نمایش داده میشه.

  در تصویر زیر اطلاعات مربوط به نوار ” برگه ها ” نمایش داده شده که از توسط چک باکس سمت راست انتخاب های مورد نظر رو انجام بدید و روی گزینه افزودن به به فهرست کلیک کنید تا به لیست سمت چپ که با آکولاد علامت گذاری شده اضافه بشه.

  در “نام فهرست” اسم فهرست درحال ساخت رو تعیین کنید و در ” تنظیمات فهرست” در پایین هم عنوان منوهای ساخته شده نمایش داده میشه که باید تیک مربوط به فهرست در حال نمایش رو فعال کنید.

  شما میتونید با Drag and Drop (کشیدن و رها کردن هر عنصر) عناوین لیست رو به بالا یا پایین جابجا کنید و با کلیک روی هر عنوان اپشن حذف اون عنوان از لیست براتون فعال میشه.

  همچنین میتونین فهرست رو به صورت آبشاری تنظیم کنید به این صورت که یک عنوان رو به سمت چپ کشیده و موس را نگه دارید تا در جای خود فیکس شودو رها کنید و منو و زیر منو بسازید.

  در انتها روی هر دو دکمه بالا و پایین ” ذخیره فهرست” کلیک کنید.

  آموزش کار با وردپرس

  آموزش کار با وردپرس 2020| افزونه‌ها در وردپرس

  یکی از مواردی که در آموزش کار با وردپرس روی اون تاکید داریم بخش ” افزونه ها ” در پنل مدیریتی صفحه پیشخوان هست. هر سایتی برای تکمیل شدن محتوا و بخش گرافیک علاوه برامکاناتی که خود وردپرس در دسترس طراح سایت قرار میده به امکانات اضافه و مکملی هم نیاز داره تا بتونه با کمک اوها خدمات بهتر وحرفه ای تری رو ارائه بده.

  اگر شما با برنامه نویسی آشنایی دارید و به PHP، HTML، CSS و JS مسلط هستید می تونید تقریبا هر چیرزی برای سایت خود نیاز دارید، با کد نویسی ایجاد کنید.اما اگر هیچ آشنایی با برنامه نویسی ندارید باز هم می تونید تمام امکان های مورد نظرتون رو با کمک افزونه ها به سایتتون اضافه کنید.

  همان طور که در تصویر زیر میبینید بخش ” افزونه ها ” شامل :

  • افزونه های نصب شده : در آموزش کار با وردپرس ، این قسمت تمام افزونه هایی که روی سایت نصب شده رو به شما نمایش میده که در تصویر زیر لیست تمام افزونه های موجود در سایت دیده میشه که میتونید با تیک زدن چک باکس سمت راست .عنوان هر افزونه اون رو انتخاب کنید و از آپشن ” فعال نمایی” و پاک کردن” استفاده کنید. با تیک زدن چک باکس سمت راست ” افزونه ” که زیر دکمه ” کارهای دسته جمعی” قرار گرفته میتونسد تمام افزونه های موجود رو انتخاب و روی این دکمه کلیک کرده ،ویرایش مورد نظرتون رو انتخاب کنید و روی دکمه ” اجرا” کلیک کنید و تغییرات رو رو تمام افزونه ها به صورت همزمان داشته باشید.

  از باکس سمت چپ صفحه برای جستجوی افزونه جدید استفاده کنید .

  • افزودن : از منوی مشکی رنگ و از بالای صفحه میتونید با کلیک روی “افزودن” افزونه ی جدیدی که از قبل دانلود کردید بارگذاری کنید. فابل در این قسمت بصورت خودکار از حات فشرده خازج میشه و میتونید به راحتی نصبش کنید.
  • ویرایشگر افزونه : در آموزش کار با وردپرس از این بخش میتونید کد های HTML-CSS افزونه مورد نظرتون رو تغییر بدید.

  با افزونه ها شما میتونید بدون نیاز به حتی یک خط کد نویسی، امکاناتی روبه سایت خودتون اضافه کنید.

  تقریبا برای ایجاد هر امکانی در سایت، افزونه ای در منبع افزونه های وردپرس موجود هست که می تونید با استفاده از اون تغییرات مورد نظرتون رو در سایت ایجاد کنید.

  آموزش کار با وردپرس 2020| کاربران وردپرس

  در آموزش کار با وردپرس بخشی به نام کاربران طراحی شده که برای طراحان سایت و افرادی که قرار هست رو سایت تغییر ایجاد کنند دسترسی یا مجوز ایجاد میکنه. تمام کاربران سایت یعنی افرادی که دسترسی به پنل مدیریت سایت دارند و با توجه به نقشی که اون فرد در نظر گرفته در سطح مشخصی اجازه اعمال تغییرات رو سایت رو داره که شامل نقش های: مدیر، ویرایشگر، نویسنده و کاربران معمولی در این قسمت ثبت میشن و اطلاعات کامل این افراد با عنوان شناسنامه موجود در این بخش موجود هست و شما می تونید این بخش رو مدیریت کنید.

  همان طور که در تصویر بالا میبینید بخش “کاربران ” شامل :

  • همه کاربران : لیست تمام افراد در نقش های مختلف با میزان دسترسی های متفاوت برای اعمال تغییرات در سایت در این قسمت قبال مشاهده هست که میتونید اطلاعات مربوط به هر کاربر رو ویرایش کنید یا دسترسی اون فرد رو از لیست حذف کنید . با کلیک روی ” نام کاربری” که زیر دکمه “کارهای دسته جمعی ” قرار گرفته میتونید تمام کاربران رو انتخاب کنید ، ویرایش مد نظرتون رو انتخاب کنید و روی دکمه “اجرا” کلیک کرده و تغییرات رو همزمان روی تمام حساب های کاربری اعمال کنید. میتونید با تیک زدن چک باکس سمت راست نام هر کاربر، تغییرات رو فقط برای یک کاربر مشخص در نظر بگیرید و با کلیک روی دکمه”تغییر نقش به …” در بالای صفحه میزان دسترسی یک کاربر رو تعیین کنید.
  • افزودن : با کلیک روی “افزودن” در منوی مشکی رنگ یا دکمه مربوط موجود در بالای صفحه صفحه جدیدی برای ورود اطلاعات یک کاربر جدید وارد کنید . فیلدهای مشخص شده رو پر کنید ، تصویری برای کاربر در نظر بگیرید .سیستم به طور خودکار رمزی روبه عنوان پسورد جهت ورود به سایت برای کاربرایجاد میکنه.
  • شناسنامه من : در این قسمت میتونید اطلاعات خودتون رو ببینید و بارها و بارها اون رو ویرایش کنید.

  آموزش کار با وردپرس 2020| ابزارها در وردپرس

  در این مقاله با عنوان آموزش کار با وردپرس، قسمت های مختلفی ازپنل وردپرس رو بررسی کردیم و نحوه کار با هر قسمت ارائه شد. شاید خیلی از علاقمندان به وردپرس که تازه وارد عرصه طراحی سایت شدند با این بخش کارنکرده باشن.

  شما با کمک این بخش میتونید اطلاعات رو از قسمت های مختلف وب مخابره کنید بدون اینکه گوگل برای شما امتیاز منفی در نظر بگیره و اطلاعاتی رو به سایت وارد یا از اون خارج کنید.

  این بخش شامل :

  • ابزارهای در دسترس
  • درون ریزی
  • برون ریزی
  • سلامت سایت
  • برون بری داده شخصی
  • پاکسازی اطلاعات شخصی
  • External image replace
  • ” ابزارهای در دسترس ” این بخش از پنل ورد پرس این امکان رو بهتون میده که بتونید مطالب سایت های دیگه رو در سایت خودتون منتشر کنیدبدون اینکه این نوع کپی کردن از نظرموتورهای جستجوگربرای سایت شما امتیاز منفی داشته باشه. درواقع با استفاده از معرفی لینک (url) سایت منبع، موتور های جستجوگر رو از کپی بودن مطلب آگاه میکنید.

  در آموزش کار با وردپرس اگر بخواهیم به زبان ساده بخش ابزارها رو توضیح بدیم، ابزارها در وردپرس این امکان رو در اختیار ما قرار میده که فایل های xml ای که مورد نیازمون هست و برای اطلاعات قالب ها ( دموی قالب ) به کار رفته رو داخل سایت خودمون بارگذاری کنیم یا اینکه اطلاعاتی رو به خارج از سایت مخابره کنیم .

  برای مثال شما دو سایت مجزا برای خودتون طراحی کردید و قصد دارید قسمتی از اطلاعات یکی از سایت ها رو به دیگری منتقل کنید مثلا قصد دارید یکی از مقاله ها (بلاگ) رو عینا منتقل کنید در این صورت باید یک خروجی XML ( یک نوع زبان برنامه نویسی مشابه HTML هست ) از اطلاعات مورد نظر سایت اولتون بگیرید و در سایت دوم وارد یا به اصطلاح ایمپورت کنید.

  تعریف XML

  ” در دنیای رایانه‌ها فایل‌هایی با پسوند XML. وجود دارند که عبارت XML مخفف « Extensible Markup Language » و به معنای «زبان نشانه‌گذاری گسترش‌پذیر» هست. XMLها در واقع فایل‌هایی هستند که از متن خالص تشکیل شدند و شامل برچسب‌های سفارشی (Tag) هستند که ساختار و ویژگی‌های اسناد دیگر رو مشخص می‌کنند.”

  آموزش کار با وردپرس
  • درون ریزی یا mokhabere hamyarwp ” در آموزش کار با وردپرس شما با استفاده از ابزاردرون ریزی می تونید اطلاعات سایتتون رو در درون ریزی یا به اصطلاح import کنید. برای درون ریزی محتوای قالب سایت که شامل : ” نوشته ها” ” برگه ها ” ” دیدگاه ها ” ” فیلدهای سفارشی ” ” دسته ها ” و” برچسب ها ” باید ازقسمت منوی مشکی رنگ روی گزینه ” ابزارها ” و بعد ” درون ریزی ” کلیک کنید تا صفحه مربوطه باز بشه.
  آموزش کار با وردپرس

  روی گزینه ی ” wordpress ” کلیک کنید و” افزونه ی WordPress Importer ” رو نصب و فعال کنید تا اطلاعات شما رو درون ریزی کنه .

  اگر روی دکمه choose file کلیک کنید صفحه دسترسی به تمام فایل هاتون باز میشه و میتونید اطلاعات دلخواه رو برای درون ریزی انتخاب کنید . با اینکار همیشه می تونید قالب هایی که دانلود می کنید رو مشابه ” دمو” کنید.

  آموزش کار با وردپرس

  فایل هایی که درون ریزی میکنید باید حتما از اونها خروجی xml بگیرید و در قسمت مربوطه وارد یا import کنید.

  • برون بری یا export hamyarwp ” در آموزش کار با وردپرس شما با کمک این ابزار میتونید اطلاعات دلخواهتون رو از سایتتون خارج کنید. میتونید با تیک زدن هر قسمت، محتوایی رو که میخواید خارج کنید رو مشخص کنید تا فایل رو با خروجیxml به شما تحویل بده.
  آموزش کار با وردپرس

  با فعال کردن تیک هر گزینه، فیلدهای تعیین محتوای همون گزینه باز میشه برای مثال در تصویر زیرگزینه ” برگه ها ” انتخاب شده که میتونید تعیین کنید ” برگه ها ” ی مربوط به کدام کاربران (نویسندگان) ، از چه تاریخی، و چه تعداد… برون بری شود.

  آموزش کار با وردپرس
  • سلامت سایت ” در آموزش کار با وردپرس این قسمت پیشنهاداتی رو بابت بهینه سازی بیشتر سایت در اختیاتون قرار میده . در واقع این قسمت شبیه یم رباط عمل میکنه و بخش هایی از سایتتون که نیاز به تغییرات داره یا بخش هایی رو که مشکلی درشون مشاهده نکرده بهتون نمایش میده.
  آموزش کار با وردپرس
  • ” برون بری داده شخصی یا Export Personal Data “ در آموزش کار با وردپرس این بخش اطلاعاتی مثل user name ، password ، تاریخی که حساب کاربری یا اکانت ایجاد شده، نام نمایشی، نام مستعار،عکس های آپلود شده …. و در کل اطلاعات مرتبط به پیشخوان وردپرس رو نمایش میده. زمانی که روی گزینه برون بری داده های شخصی کلیک کنید صفحه موجود در تصویر زیر نمایش داده میشه.در این صفحه از شما یک ایمیل درخواست میشه که باید از ایمیل های کاربران سایت استفاده کنید . بعد از اینکه ایمیل رو در فیلد بالای صفحه وارد کردید، یک ایمیل هم از طرف سایت به آدرس ایمیل وارد شده ارسال میشه که حاوی یک درخواست برای گرفتن اطلاعات شماست که ” آیا آن را تایید می کنید؟ ” بعد از این مرحله ایمیل کابر سایت به قسمت لیست درخواست کننده اضافه میشه . اگر موس رو روی این قسمت حرکت بدید گزینه ” دانلود داده های شخصی” برای شما نمایش داده میشه ، روی دکمه دانلود کلیک کنید. با کلیک بر روی این دکمه فایلی در قالب زیپ برای شما دانلود میشه که یک فایل با پسوند Html دراون قرار گرفته . این فایل در واقع گزارشی از فعالیت ها و اطلاعات وارد شده توسط کاربر مربوطه هست. بعد از دریافت فایل، وضعیت اون به شکل تکمیل شده درمیاد و زمان ثبت فایل هم نمایش داده میشه.
  آموزش کار با وردپرس
  • پاکسازی اطلاعات شخصی یا Erase Personal Data ” این صفحه مشابه ” برون بری داده شخصی ” هست . در آموزش کار با وردپرس از این بخش میتونید تمام اطلاعات ایمیلی که وارد کردین رو پاک کنید. بعد از وارد کردن ایمیل مجدد به لیست ” درخواست کننده ” منتقل میشید که با حرکت موس روی این قسمت می تونید دکمه ” حذف داده های شخصی ” رو کلیک و اطلاعات ایمیل وارد شده رو پاک کنید.
  آموزش کار با وردپرس

  نکته : لینک های دانلود فقط تا 24 ساعت در دسترس هستند و بعد از اون به طور خودکارغیر فعال میشن.

  • External image replace ” در آموزش کار با وردپرس این قسمت در واقع یک افزونه در مخزن وردپرس هست و برای بروز رسانی تصاویر کتابخانه چند رسانه ای در وردپرس کاربرد داره.

  تصاویر درساخت سایت های وردپرسی نقش پایه ای دارد . گاهی نیاز هست بعد از مدت زمانی بروزرسانی تصاویر و جایگزینی انها رو انجام بدید. به دلیل زمان بر بودن این تغییرات، طراحان وب با این اتفاق مشکل دارند که این افزونه کمک شایانی به این مشکل میکند.

  با نصب این افزونه، می تونید در کمترین زمان ممکن تصاویر قدیمی وبسایت رو با تصاویر جدید جایگزین کنید.

  عملیات بروز رسانی :

  فایل های مدنظرتون برای بروز رسانی رو تعیین کنید.
  در صفحه فایل مورد نظر روی دکمه ” Replace Image ” کلیک کنید تا فایل جدید آپلود و جایگزین فایل قدیمی بشه.بعد از جایگزینی فایل قدیمی با فایل جدید، نام فایل هم تغییرمیکنه.

  جایگزینی:

  زمانی که فایل های جدید رو جایگزین فیل های قدیمی کردید، فایل قدیمی از کتابخانه چند رسانه ای حذف میشه.

  اگر بعد از ذخیره کردن تغییرات روی سایت نمایش داده نشد باید کش مرورگرتون رو پاک کنید. برای این کار میتونید کلید ctrl+F5 رو نگه دارید .

  آموزش کار با وردپرس 2020| تنظیمات وردپرس

  در آموزش کار با وردپرس همیشه تاکید میشه که بخش تنظیمات از مهمترین قسمت ها در پیشخوان وردپرس هست و بسیاری از تنظیمات امنیتی در این بخش مدیریت میشه.

  این بخش شامل آپشن های کامل و مفصلی هست که شامل گزینه های زیر هست :

  • عمومی
  • نوشتن
  • خواندن
  • گفتگو
  • رسانه
  • پیوندهای یکتا
  • حریم خصوصی و…

  در پایان تصاویر مربوط به صفحه هر کدوم از این گزینه ها رو قرار دادیم .

  بخش تنظیمات پنل میریتی وردپرس
  بخش عمومی تنظیمات
  بخش تنظیمات نوشتن
  بخش تنظیمات خواندن
  بخش تنظیمات گفتگو
  بخش تنظیمات رسانه
  بخش تنظیمات پیوندهای یکتا
  بخش تنظیمات حریم خصوصی

  در ادامه مقاله آموزش کار با وردپرس رو از بخش پنل مدیریتی شروع کردیم و سعی بر این بود جهت درک بهتر، مطالب به صورت جزئی وبا بیانی ساده تقدیمتون بشه .

  سوالات متدوال

  • چرا باید وردپرس رو آموزش ببینم؟

  با یادگیری وردپرس به راحتی بدون اینکه به کدنویسی آشنا باشید میتونید در کوتاه ترین زمان وبا کمترین هزینه یک وب سایت طراحی کنید و اون رو توسعه بدید و کسب درآمد کنید.

  • آموزش وردپرس چقدر زمان نیاز داره؟

  وردپرس یک سیستم مدیریت محتواست که کار با اون بسیار سادست و کافیه زمانی رو برای تسلط روی آپشن های پنل مدیریت بزارید.

  • آموزش وردپرس چقدر هزینه نیاز داره؟

  شما میتونید یادگیری وردپرس را از طریق آموزش های رایگانی که در سایت های مختلف گذاشته شده شروع کنید که کمترین هزینه رو داره یا فیلم های آموزشی موجود در بازار رو تهیه کنید. بهترین هزینه ای که برای آموزش باید بپردازید تمرین مکرر هست.

  • سایت های وردپرسی چه مزیتی دارند؟

  سایت های وردپرسی بسیار ارزان هستند ومیتونید با هزینه کمی درخواست ساخت یک سایت وردپرسی رو به طراح سایت بدید. زمان کمی برای ساخت سایت از طریق وردپرس نیاز هست و در عرض چند روز میتونید سایتتون رو بالا بیارید. تنوع قالب و افزونه های ورد پرس زیاد هست ومیتونید هر نوع تغییری که مد نظرتون هست رو با کمک افزونه ها رو سایت اجرایی کنید. همچنین بسیاری از پلاگین ها در وردپرس رایگان ارائه میشن.

  بیشتر بخوانید …

  تیم وبلینو مفتخر است که تلاشی مضاعف برای ارائه مقالاتی کارآمد جهت بخش آموزشی دارد.در صدد هستیم در آینده فایل های ویدئویی کاملی در همین زمینه برای شما عزیزان آماده کنیم.

  با وبلینو همراه باشید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  3 × دو =