بستن
درخواست مشاوره رایگان

همکاران ما برای کمک به شما آماده هستند.

انتخاب رنگ سایت براساس روانشناسی رنگها 2020

فهرست مقاله

  قطعا اولین نمایه ای که از سایت برای کاربران مورد توجه است رنگ سایت است . نوع گرافیک سایت ، رنگ بندی ،چیدمان صحیح المان ها از موارد مهمی است که در جذب و نگه داشتن مخاطب در سایت شما بسیار تاثیرگذار است .

  رنگ سایت

  یکی از چالش ها و اصول اولیه طراحی سایت ، انتخاب تم های رنگی برای آن است . برای انتخاب یک رنگ مناسب و جذاب برای سایت ، گذشته از سلایق شخصی ، دارای اصول و روش هایی هست که مهم ترین آن انتخاب رنگ اصلی مربوط به لوگو و برند صاحب وب سایت است.

  انتخاب رنگ اصلی برای لوگو ، رنگ سازمانی شما محسوب میشود ، و احساسات مختلفی در بازدید کننده سایت شما ایجاد میکند . رنگ برند شما در ذهن مخاطب نقش می بندد و احساس شوق ، قدرت ، ظرافت یا هیجان را در مخاطب ایجاد می کند .

  اگر در حال حاضر مشغول به شروع یک فعالیت یا راه اندازی یک کسب وکار هستید و لوگویی برای آن طراحی کردید ، یکی از بهترین راه های انتخاب تم رنگ سایت استفاده از رنگ برجسته لوگوی شماست .

  اگر هنوز رنگ مشخصی در ذهن ندارید در ادامه مقاله با تیم طراحی سایت و اپلیکیشن وبلینو همراه باشید تا شما را با دنیای روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت و اصول رنگ بندی سایت آشنا کنیم.

  رنگ سایت

  چگونه یک رنگ مناسب برای وب سایت خود انتخاب کنیم

  شرکت های بزرگی که در برندینگ حرف اول را می زنند ، رنگ برجسته لوگو و رنگ سازمانی سایت خود را تصادفی انتخاب نمی کنند . رنگ ها تاثیر روانی بسیار بالایی بر مخاطب دارند و باید بر اساس اصول برندینگ و بازاریابی انتخاب شوند .

  رنگ ها در جذب مشتری انقدر قدرتمند هستند که می توانند بر تعداد بازدید کنندگان سایت یا خریداران شما بیفزایند یا تصمیم آنها را برای خردی از شما تغییر دهند .

  روانشناسی رنگ

  هر رنگ بر گروه متفاوتی از خریداران تاثیرگذار است . اگر شما فلسفه و روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت را بدانید ، در انتخاب رنگ سایت و لوگو میتوانید بسیار عالی عمل کنید . روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت یک روش بسیار کارآمد برای یک انتخاب بهینه می باشد . رنگ سایت باید براساس احساسی که قصد دارید به مخاطبان خود وارد کنید انتخاب شود در جهت هدف سازمانی شما باشد .

  مثلا رنگ های آبی ، نارنجی و مشکی سبب جذب مشتریان هیجانی می شود و برای فروشگاه ها و رستوران ها مناسب است .

  رنگ های آبی نفتی و سبز کله غازی سبب جذب خریداران با بودجه کارآمد است و برای بانک ها و فروشگاه های بزرگ مناسب است .

  رنگ های آبی و صورتی روشن برای خریداران عامه مثلا مشتریان فروشگاه لباس مناسب است .

  نماد رنگ ها در طراحی سایت

  طیف رنگی سبز

  رنگ سایت

  این رنگ سایت نشان دهنده ثروت ، آرامش ، سلامتی و طبیعت است . این طیف سبک ترین رنگ برای آرامش چشم است و به عنوان رنگ سایت اثر ارامش بخش دارد . رنگ سبز دومین رنگ مورد علاقه افراد است .

  طیف رنگی زرد

  این رنگ سایت نشان دهنده نیروی جوانی ،خوش بینی و سرخوشی است . زرد سبب جلب نظر مخاطب سایت می شود ولی در استفاده از آن به عنوان رنگ سایت زیاده رو نکنید چون پردازش آن فشار بیشتری به چشم می آورد .

  رنگ سایت

  طیف رنگی نارنجی

  این رنگ سایت نشان دهنده شور و شوق ، صمیمیت و خلاقیت است . این رنگ افراد را ترغیب می کند تا دست به اقدام بزنند . این رنگ سایت سبب ایجاد هیجان در مخاطب می شود .

  رنگ سایت

  طیف رنگی قرمز

  این رنگ سایت نشانه احساسات تند و شدید ، اضطرار ف جنب و جوش ، هیجان و خطر است . معمولا برای ایجاد هیجان و اضطرار در خریداران و فوریت اقدام آنها موثر است . این رنگ سایت بیشتر برای رستوران ها و فروشگاه های مواد غذایی کاربرد دارد .

  رنگ سایت

  طیف رنگ صورتی

  این رنگ سایت نشان دهنده زنانگی، جذابیت ، پاکی و معصومی ، باروری و حس های عاشقانه است . استفاده از صورتی در رنگ سایت عموما برای ارائه خدمات ویژه بانوان مناسب است .

  رنگ سایت

  طیف رنگی بنفش

  این رنگ سایت انتقال حس سلطنت و ثروت ، موفقیت و دانایی است . استفاده از بنفش در رنگ سایت برای معرفی محصولات زیبایی و ضد پیری بر مخاطب تاثیر زیادی دارد . این رنگ آرامش بخش بوده و برای آژانس های هواپیمایی ، بیمارستانها و کلینیک ها هم مناسب است.

  طیف رنگی آبی

  این رنگ سایت حس امنیت ، آرامش ، دوستی و اعتماد را منتقل می کند . معمولا برای سایت های تجاری ، موسسات مالی و اعتباری و بانک ها مناسب است . طبق تحقیقات اولین رنگ مورد علاقه افرا رنگ آبی روشن است .

  رنگ سایت

  طیف رنگ طوسی

  این رنگ سایت سادگی ، آرامش ، آینده نگری است . انتقال احساس در این رنگ بسیار پایین است و برای مراکز صنعتی ، تکنولوژی و انتقال حس مهارت بالا به افراد است.

  رنگ سایت

  طیف رنگ مشکی

  این رنگ سایت نشان دهنده قدرت ، ثروت و کمال است و یک رنگ لوکس محسوب می شود . این رنگ حس قدرت و حرفه ای بودن یک سازمان را منتقل می کند .

  رنگ سایت

  توضیحات بالا بسیار به شما کمک میکند که رنگ لوگو و رنگ سازمانی سایت خود را بر اساس هدف فعالیت خود و هویت برند خود به مخاطب منتقل کنید .

  اگر در انتخاب رنگ سایت خود مردد هستید باید هدف سازمان خود را مجدد بررسی کنید . برای خود مشخص کنید که قرار است مخاطبان خود را از چه قشری و از چه گروه شخصیتی و اجتماعی جذب کنید و رنگ سایت خود را بر مبنای آن انتخاب کنید .

  نمایی از روانشناسی رنگ ها در لوگوی شرکت ها

  تفاوت جنسیت افراد در ترجیح رنگ ها

  همان طور که رنگ ها بر افراد مختلف تاثیرات متفاوتی دارد ، جنسیت افراد در این مورد هم بسیار تاثیرگذار است . شما باید مخاطب خود را از میان افراد مختلف انتخاب کنید و اینکه درصد بیشتر مخاطبین شما زنان هستند یا مردان ؟

  طبق تحقیقاتی که انجام شده و قاعده کلی که وجود دارد ، مردان بیشتر از زنان میتوانند رنگ های خنثی را بپذیرند مانند سفید ، خاکستری و مشکی.

  درمورد رنگ های تیره و روشن معمولا واکنش هردو جنس یکشان است ولی در انتخاب رنگ های درخشان ، گرم یا ملایم کشش این دو جنس متفاوت است . مردان بیشتر جذب رنگ های تند و گرم و زنان جذب رنگ های ملایم می شوند .

  به صورت کلی زنان به ترتیب از رنگ های نارنجی ، قهوه ای ، خاکستری و زرد تنفر دارند و به رنگ های آبی ، بنفش ، سبز و قرمز علاقه مندند .

  مردان به ترتیب از رنگ های قهوه ای ، نارنجی ، بنفش و زرد تنفر دارند و به رنگ های آبی ، سبز، سیاه و قرمز علاقه مندند .

  مواردی که به طوری کلی درباره انتخاب رنگ سایت در این مقاله از وبلینو تیم گفته شد ، کلیت اصول رنگ بندی سایت است ولی افراد ممکن است کاملا سلیقه ای و متفاوت عمل کنند .

  شما می توانید از رنگ های ترکیبی با داشتن یک رنگ غالب استفاده کنید تا طیف بزرگ تری از مخاطبان را حفظ کنید .

  تیم طراحی سایت وبلینو با سالها تجربه در حوزه طراحی سایت و نر افزارهای موبایل مفتخر است که اطلاعات ارزنده ای را در اختیار شما قرار دهد . شما میتوانید با مراجعه به سایت وبلینو تیم نمونه کارهای ما را در طراحی سایت و نوع گرافیک و همچنین خدمات ما در حوزه دیجیتال مارکتینگ را مشاهده کنید .

  رنگ سایت

  بیشتر بخوانید …

  می توانید افزونه های دلخواهتان را از سایت وردپرس دانلود کنید .

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دو + هفت =