بستن
درخواست مشاوره رایگان

همکاران ما برای کمک به شما آماده هستند.

ثبت سایت در سرچ کنسول2020

فهرست مقاله

  در این مقاله از وبلینو با عنوان ” ثبت سایت در سرچ کنسول2020 ” به معرفی نرم افزار قدرتمندی در گوگل میپردازیم که شما را در صعود به صفحات اول گوگل کمک می کند .

  اگر از طریق راه اندازی و طراحی سایت قصد توسعه فعالیت و کسب و کار آنلاین خود را دارید قطعا فقط راه اندازی سایت کافی نیست .

  ثبت سایت در سرچ کنسول

  سایت شما در حوزه فعالیتتان با رقبای بی شماری روبروست که کسب و کار شما را نیازمند مزیت های رقابتی می کند و سایت شما باید توسط گوگل به اندازه قابل توجهی شناخته شود .

  برای اینکه سایت شما در صف فرآیند شناسایی گوگل قرار بگیرد باید آن را ثبت کنید و به گوگل اعلام کنید سایتی با ویژگی هایی مختص خودتان و در حوزه کاری مورد نظرتان مشغول به فعالیت است .

  ابزاری که برای این کار به شما کمک میکند “سرچ گوگل کنسول” است که در ادامه این مقاله از تیم طراحی سایت وبلینو در مورد آن صحبت میکنیم .

  سرچ کنسول گوگل چیست ؟

  سرچ کنسول گوگل یک نرم افزار رایگان و حرفه ای است که توسط شرکت گوگل وارد بازار جهانی شده است . این نرمافزار مجموعه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهد که ابزار کار آمدی برای سنجش سایت شما محسوب می شود .

  ثبت سایت در سرچ کنسول گام ضروری اول برای کسب موفقیت در گوگل و رسیدن به نتیجه مطلوب است .

  شناخت معیارهای سنجش سرچ کنسول به عنوان یک موتور جستجو لازم است . سایت گوگل سرچ کنسول با ابزارهای کارآمدی که دارد یک تحلیل گر قدرتمند برای ارائه آمارهای دقیق درباره سایت شماست .

  با استفاده از این نرم افزار میتوانید اطلاعات دقیقی از جایگاه سایت خود در موتورهای جستجو بدست آورید و ارورهای سایت ، بررسی لینک های خارجی یا داخلی و … را مشاهده کنید .

  ثبت سایت در سرچ کنسول2020

  با کمک اطلاعاتی که از سرچ کنسول درمورد موقعیت سایتتان دریافت میکنید میتوانید ایرادات سایت را بررسی کرده و سریع تر سئوی سایت را افزایش دهید .

  در این نرم افزار رفتار کاربران شما قابل مشاهده و بررسی است و کلمات کلیدی ای که توسط کاربران جستجو شده را مشاهده کنید .

  خبر خوب اینکه سرچ کنسول گوگل برای اپلیکیشن ها و نرم افزارهای موبایل نیز کارایی دارد . همچنین این نرم افزار با ارسال اعلان های مهم ، امکان مدیریت بهتر سایتتان را به شما میدهد .

  تاثیرسرچ کنسول گوگل در سئوی سایت

  ثبت سایت در سرچ کنسول یک گام ضروری برای تمام صاحبان مشاغل اینترنتی است . اگر شما قصد توسعه کسب و کار خود و افزایش کاربران سایت خود را دارید باید در نتایج جستجوی گوگل خوب دیده شوید .

  اینکه گوگل سایت شما را در مدت زمان کوتاهی بشناسد باید برای معرفی سایت خود به گوگل و بهینه سازی سایت خود آموزش ببینید .

  استفاده از نرم افزار سرچ گوگل کار ساده ای است و نیازی به دانشکدنویسی یا زبان های برنامه نویسی ندارد . ساده ترین و مهم ترین کاری که بعد از ثبت سایت خود باید انجام دهید این است که با استفاده از اطلاعاتی که سرچ کنسول درباره سایتتان به شما میدهد ساختار سایت خود را ببرسی و اصلاح کنید و به طور ویژه روی سئوی آن کار کنید .

  مراحل بهبود وب سایت در سرچ کنسول

  برای اینکه بعد از ثبت سایت خود در سرچ کنسول گوگل بتوانید سایت خود را بهبود بخشید و ایرادات آن را رفع کنید باید به ترتیب زیر عمل کنید :

  • سایت خود را در نرم افزار سرچ کنسول گوگل ثبت کنید
  • مالکیت وب سایت خود راتایید کنید
  • راهنمای سرچ کنسول گوگل را برای آشنایی با نحوه استفاده از آن مطالعه کنید
  • با نوع کار موتورهای جستجو آشنا شوید
  • استراتژی خود برای بهینه سازی سایت و رتبه آن در موتورهای جستجو را مشخص کنید
  • روی افزایش امتیاز سئوی سایت کار کنید
  • بازخوردهایی که از سرچ کنسول گوگل در مورد ایرادات سایت دارید را بررسی کنید
  • تعیین استراتژی های دوره ای برای رفع ایرادات سایت

  دو روشثبت سایت در سرچ کنسول سایت

  در ادامه این مقاله از وبلینو تیم آموزشی گام به گام از ثبت سایت در سرچ گوگل کنسول ارائه میدهیم .

  مرحله اول :

  در ابتدای کار باید وارد حسایب گوگل خود شوید . لینک ” https://search.google.com/search-console/about ” را در مرورگر وارد کنید و روی دکمه ” Start Now ” کلیک کنید .

  ثبت سایت در سرچ کنسول2020

  مرحله دوم :

  همان طور که در تصویر زیر می بینید دو روش ثبت سایت در سرچ کنسول وجود دارد .

  روش اول : Domain است که از DNS ها برای تایید مالکیت دامنه استفاده می کند که جدیدترینروش است.

  به طور کلی گرفتن یک تأییدیه که شامل همه زیردامنه ها است. همانند weblino.com و همه پروتکل‌ها همانند http و یا https

  ثبت سایت در سرچ کنسول2020

  روش دوم: url prefix که از یک سری کدها و فایل ها برای تایید مالکیت سایت استفاده میکند .

  در این روش تأییدیه جداگانه ای برای هر آدرس، شامل آدرس‌هایی با پیشوند دقیق، مانند پیشوندهای www در سایت و پروتکل http و یا https

  در این روش دامنه سایت را وارد کنید و روی دکمه ” continue” کلیک کنید .اگر سایت شما از چند پروتکل پشتیبانی میکند مثلا (http,https)، باید هر پروتکل را جداگانه در سرچ کنسول ثبت نمایید.

  بعد وارد صفحه ” Verify ownership ” میشوید که باید تاییدیه سایت را بگیرید به این معنا که ثابت شود که شما مالک سایت هستید و زمانی اینکار میسر است که شما یکی از کاربران سایت باشید .

  در این صفحه طبق تصویر زیر دو روش برای گرفتن تاییدیه از سرچ کنسول در اختیار شماست . در روش اول ” download the file ” شما فایلی که روبروی این گزینه قرار دارد را دانلود میکنید .

  منظور از اصطلاح Property در سرچ کنسول سایت شماست .

  ثبت سایت در سرچ کنسول2020

  برای ثبت سایت در سرچ کنسول شما هم می‌توانید همه پیشوندهای دامنه را یک جا ثبت کنید (روش جدید Domain) و یا هر قسمت را جداگانه تایید کنید (روش URL prefix). در روش جدید یعنی روش Domain که در نسخه تازه سرچ کنسول اومده مثلا فقط کافی است یک بار mizfa.com را تأیید کنید و سپس بعد از آن این دامنه با پیشوندهای مختلف مثل www.mizfa.com و یا https://mizfa.com و غیره می‌تواند در کنسول جستجوی گوگل مورد استفاده قرار گیرد. ولی در روش URL Prefix باید هر پیشوند را جداگانه نزد گوگل کدش را تایید کرد.

  شاید بپرسید پیشوندهای دامنه یعنی چه؟ به هر کدام از آدرس های دامنه mizfa.com که در پایین مشاهده می‌کنید یک پیشوند (URL prefix) می‌گویند، مثلا پیشوند https و یا www و …

  در این مقاله از تیم طراحی سایت وبلینو قصد داشتیم فقط به طور مختصر مفهوم و کاربرد سرچ کنسول گوگل را به شما ارائه دهیم . امید واریم مورد توجه شما دوست عزیز قرار گرفته باشد .

  ثبت سایت در سرچ کنسول2020

  بیشتر بخوانید …

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بیست − نه =