بستن
درخواست مشاوره رایگان

همکاران ما برای کمک به شما آماده هستند.

بهترین پلاگین دوزبانه کردن سایت در وردپرس2020

فهرست مقاله

  در این مقاله از وبلینو با موضوع دوزبانه کردن سایت به بررسی کاربرد افزونه دوزبانه کردن سایت در وردپرس و مزایای آن میپردازیم .

  اگر شما مشغول به کسب و کار اینترنتی که جهت برقراری ارتباط با مخاطب خود، نیاز به ارائه زبان های دیگر غیرفارسی دارید ، میتوانید این امکان را با یک پلاگین یا افزونه ساده میسر کنید .

  اگر جهت توسعه کسب و کار خود از یک سایت کمک گرفته اید به راحتی با نصب پلاگین دوزبانه کردن سایت در وردپرس ، میتوانید از قابلیت های فراوان این پلاگین بهره مند شوید .

  وردپرس پلاگین های بی شماری برای دو زبانه کردن سایت دارد که در این مقاله از تیم طراحی سایت وبلینو ، بهترین پلاگین دوزبانه کردن سایت در وردپرس را به شما معرفی میکنیم.

  دوزبانه کردن سایت

  مزایای داشتن یک سایت چندزبانه

  دوزبانه کردن سایت مزایای زیادی دارد . اگر به فکر توسعه کسب و کار آنلاین خود هستید ، یک استراتژی قدرتمند و هوشمندانه میتواند چندزبانه کردن یک سایت باشد که دایره مخاطبین شما را چندبرابر کند .

  شما با این کار به کاربران خود نشان میدهید که قصد دارید محتوا و خدمات خود را فراتر از مرزها و فرهنگ ها گسترش دهید و به دنبال داشتن یک بازار جهانی هستید .

  بسیاری از کاربران وردپرس از این موضوع اطلاع ندارند که می توانند یک وب سایت وردپرسی با زبان خود ساخته و از آن برای ساخت وب سایت با هر زبان دیگری استفاده کنند. این کار با استفاده از بهترین افزونه های چند زبانه کردن سایت در وردپرس به راحتی امکان پذیر است. حتی می توان به کاربران اجازه استفاده از گوگل ترنسلیت برای ترجمه محتواهای سایت را داد.

  اینکه شما یک سایت جهانی یا International داشته باشید بزرگترین مزیت استفاده از پلاگین دوزبانه کردن سایت است .

  دوزبانه کردن سایت

  اینترنشنال بودن سایت به این معناست که وب سایت شما که کانال ارتباطی کسب و کار یا محصول و خدمات شما با مشتریان است توسط افراد مختلفی از تمام کشورها با فرهنگ ها و تمدن های متفاوت دیده میشود .

  از جمله مزایای دوزبانه کردن سایت عبارتند از :

  • جهانی شدن سایت
  • دسترسی به بازار بزرگ جهانی
  • افزایش امتیاز سئوی سایت شما
  • افزایش اعتباز سایت و سازمان شما
  • افزایش بازدیدکنندگان سایت گسترش سریع مخاطبین سایت
  • گسترش کسب و کار خارج از مرزها

  پلاگین دوزبانه کردن سایت

  افزونه های دوزبانه کردن سایت در وردپرس دو دسته هستند :

  1. پلاگین های دوزبانه کردن سایت با ترجمه دستی
  2. پلاگین های دوزبانه کردن سایت با ترجمه خودکار

  افزونه های دوزبانه کردن سایت با ترجمه دستی به شما این امکان را میدهد که به طور دستی محتوای سایت را به زبان دیگری تغییر دهید . در این افزونه ها خودتان باید محتوای سایت را به زبان موردنظر ترجمه کنید و این افزونه ها امکان سوئیچ کردن بین زبان ها را برای کاربران ایجاد میکنند .

  کیفیت ترجمه در این پلاگین های دوزبانه کردن سایت از ابزارهای ترجمه آنلاینمثل گوگل ترنسلیت بالاتر است .

  دوزبانه کردن سایت

  پلاگین هایی که در دوزبانه کردن سایت به صورت خودکار عمل میکنند ،در واقع به سرویس هایی دسترسی دارند که محتوای سایت شما را اتوماتیک ترجمه میکنند و معمولا از ابزارهای آنلاین مانند گوگل ترنسلیت استفاده می کنند . در این نوع پلاگین ها کیفیت ترجمه بالا نیست .

  اتفاق خوب ای است که پلاگین هایی برای دوزبانه کردن سایت در وردپرس وجود دارند که به صورت ترکیبی از دو پلاگین قبلی عمل می کنند .

  این پلاگین ها به شما امکان استفاده از هر دو روش را در دوزبانه کردن سایت می دهد . شما می توانید پلاگین دوزبانه کردن سایت خود را برحسب نیازتان انتخاب کنید .

  در ادامه مقاله بهترین پلاگین دوزبانه کردن سایت را به شما معرفی میکنیم.

  بهترین افزونه دوزبانه کردن سایت دروردپرس کدام است ؟

  در این بخش از ویژگی های چند پلاگین برتر دوزبانه کردن سایت در وردپرس صحبت میکنیم و شما بر حسب نیازتان میتوانید یکی از آنها را به کاربگیرید .

  پلاگین دوزبانه کردن سایت به صورت خودکار: Weglot

  یکی از بهترین افزونه هایی که میتوانید برای دوزبانه کردن سایت خود و حتی چند زبانه کردن آن مورد استفاده قرار دهید پلاگین Weglot است .

  ابتدا باید سایت وردپرسی خود را به سرویس مبتنی بر ابر Weglot وصل کنید. سپس Weglot تمام سایت شما را با استفاده از ابزارهای آنلاین، ترجمه می کند. شما می توانید ترجمه های ماشینی را در رابط کاربری ابری Weglot به صورت دستی ویرایش کنید یا از متخصصان حرفه ای برای این کار کمک بگیرید.

  افزونه Weglot تمام سایت شما شامل جزئیات کوچکی مانند توضیحات و عناوین متای افزونه Yoast SEO را ترجمه کرده و یک ساختار URL سئو دوستانه ایجاد می کند که ربات های گوگل بتوانند به راحتی در آن خزیده و ایندکس کنند.

  دوزبانه کردن سایت

  از جمله مزایای این پلاگین دوزبانه کردن سایت عبارتند از :

  • ساده ترین ترجمه را برای محتوای سایت شما انجام میدهد.
  • رابط کاربری ساده
  • نصب و راه اندازی این پلاگین دوزبانه کردن سایت بسیار آسان است .
  • ترجمه محتوای سایت در زمانی کوتاه کمتر از چند دقیقه انجام میشود .

  تنها نقطه ضعف این افزونه قیمت نسبتاً بالای آن است. افزونه Weglot یک پلن رایگان محدود دارد که به شما اجازه ترجمه حداکثر 2000 کلمه را به یک زبان می دهد.

  پلاگین دوزبانه کردن سایت به صورتدستی و خودکار : WPML

  یکی از معروف ترین و کاربردی ترین افزونه های دوزبانه کردن سایت همچنین چند زبانه کردن و ترجمه وردپرس ، پلاگین WPML است .

  این پلاگین پرمیوم عرضه شده و نسخه رایگان ندارد اما با داشتن قابلیت ها و کیفیت ترجمه ارزش هزینه کردن دارد .

  دو زبانه کردن سایت

  هنگامی که زبان مورد نظر خود را مشخص کردید، افزونه WPML به شما اجازه می دهد محتوای خود را با استفاده از یک ویرایشگر ساده side-by-side ترجمه کنید.

  این افزونه دوزبانه کردن سایت امکان ترجمه برای تمام بخش های سایت از جمله : متن قالب و ابزارک ، طرح های صفحه ساز و .. را به شما می دهد .

  این افزونه دوزبانه کردن سایت یک نسخه ترجمه کامل از سایت شما را تهیه کرده و گوگل میتواند به طور کامل آن را ایندکس کند .

  مزیت اصلی این افزونه این است که تمام محتواهای ترجمه شده شما سئو دوستانه است.

  ویژگی های این افزونه دوزبانه کردن سایت عبارتند از :

  • در هر دو نسخه سایت شما وبلاگ و CMS چند زبانه وجود دارد .
  • ترجمه کامل و حرفه ای محتوای سایت
  • سازگار با قالب های وردپرسی
  • پشتیبانی خوب

  در افزونه WPML تمرکز بر ترجمه محتواهای سایت به صورت دستی است اما می توان از ترجمه خودکار نیز استفاده کرد. یکی از ویژگی های بسیار مفید افزونه WPML مدیریت ترجمه آن است. با استفاده از این ویژگی شما می توانید از یک مترجم برای ترجمه محتواهای سایت خود استفاده کنید یا مستقیم از پیشخوان وردپرس به سرویس های ترجمه آنلاین متصل شوید.

  تنها ایرادی که میتوان بر این افزونه دوزبانه کردن سایت گرفت رایگان نبودن آن است و برای نسخه وردپرس 3.9 به بالا به کار گرفته می شود .

  در این مقاله از تیم وبلینو دو تا از بهترین افزونه ای ددوزبانه کردن سایت معرفی شد . امید است مورد توجه شما قرار گرفته باشد .

  میتوانید جهت مشاوره و درخواست طراحی سایت با تیم وبلینو در ارتباط باشید .

  دو زبانه کردن سایت

  برای دانلود پلاگین های دوزبانه کردن سایت میتوانید به سایت وردپرس مراجعه کنید .

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  چهارده − 1 =