بستن
درخواست مشاوره رایگان

همکاران ما برای کمک به شما آماده هستند.

اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی 2020

فهرست مقاله

  اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی 2020

  آیا فکر کردید اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی چیه؟

  اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی

  قطعا اگر رویای بزرگی در سر دارید برای رسیدن به اون باید اولین قدم رو بردارید . اینکه اولین قدم ما در شروع هر کاری چی باشه اتفاق مهمیه که باید درست انتخاب بشه.

  در حوزه کسب و کار ، مطمِئنا تا شما ایده ای برای شروع نداشته باشید هیچ ساختاری شکل نمیگیره .

  اگر شما قصد داشته باشید در حوزه اینترنتی کسب و کارتون رو شروع کنید ، ابتدا باید یک ایده برای یک کار تجاری یا ارائه خدمات داشته باشید و نوع محصول و خدمت مورد ارائه رو تعیین کنید و منابع کسب درآمد رو مشخص کنید .

  البته اگر ایده ای برای شروع ندارید ، اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی  میتونه استفاده از ایده هایی باشه که الان در حال اجراست . هیچ اشکالی نداره که شما از ایده های تکراری استفاده کنید ، نکته اینجاست که باید در اجرای اونها تفاوت ایجاد کنید .

  به این صورت که  سایت ها و کسب و کار های آنلاین در حوزه مربوطه رو بررسی کنید و ایرادات کار و نقاط قوت و ضعف اونها رو بشناسید . ایده هاتون در اجرای بهتر اونها خودش رو نشون بده . شما در واقع میتونید یک مزیت رقابتی ایجاد کنید و این اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی شما باشه . و سعی کنید نظر مشتریان درخواست کننده اون کالا یا خدمت رو به خودتون جلب کنید .

  کسب و کار اینترنتی چیست ؟

  برای اینکه اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی رو بدونیم اول باید بفهمیم حوزه کسب و کار اینترنتی به چه معناست .

  زمانیکه شما کسب و کار خودتون رو از فضای یک فروشگاه و خرید و فروش حضوری به فضای آنلاین میارید و کالا و خدمات رو در قالب یک سایت یا اپلیکیشن به مشتریان ارائه میدیددر واقع یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کردید .

  به این نکته توجه داشته باشید که هر نوع فعالیتی کسب و کار اینترنتی محسوب نمیشه. چس به اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی خودتون دقت کنید . 

  و بهتره که بتونید انواع کسب و کارهای اینترنتی رو از هم تفکیک کنید تا زمان با ارزشتون رو هدر ندید . دو نوع از سایت ها ی کلیلکی و هرمی هستند که ظاهرا به صورت اینترنتی کسب درآمد عالی دارند اما شما رو وارد یک دور باطل میکنند که در نهایت مجبورید از این مسیر خارج بشید .

  سایت های کلیکی : یکی از تکنیک های کسب درآمد در دنیای اینترنت از طریق دیدن تبلیغات آنلاین هست. ممکنه فکر کنید اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی برای شما ، کسب  درآمد از این نوع سایت ها باشه .

  بسیاری از تبلیغ دهنده ها از این روش برای افزایش تعداد بازدید سایت خودشون و افزایش تعداد اعضا بصورت کاملا آگاهانه استفاده میکنند که تاثیر مثبتی هم روی بهبود سئوی سایتشون داره و برای سایت تبلیغ دهنده و کسی که روی اون تبلیغ کلیک میکنه یک منفعت دو طرفه داره.

  کاربران با معرفی دوستانشون به این سایت ها درآمد کسب کنند.

  در واقع شما در یک سایت کلیکی با ساختن یک لینک معرفی یا Referral Link و در اختیار گذاشتن اون برای یک فرد دیگر، بصورت رایگان به عنوان عضو جدید سایت روی تبلیغات کلیک میکنید .

  کاربر اول از تمام سود فرد جدید کسب درآمد میکنه و فرد جدید هم همان میزان سود رو با ساخت یک لینک معرفی و در اختیار گذاشتن برای یک فرد دیگه کسب میکنهو این چرخه به همین صورت ادامه داره که مشابه عضو گیری در سایت های هرمی هست .

  این سایت ها دارای پشتیبانی قابل اعتمادی برای پرداخت پول به شما نیستند و ممکنه شما رو در سراب کسب درآمد بندازن و بعد از مدتی متوجه بشید که حتی هزینه اشتراک اینترنتیتون رو هم کسب نکردید.

  سایت های هرمی : اکثر شما از ماهیت شرکت های هرمی  اطلاع دارید  که اصلا به عنوان اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی به  شما  نوصیه نمیشه .این شرکت ها با طبقه بندی افراد و سطح درآمد اونها از طریق عض گیری به کسب درآمد مشغولند که معمولا اصل سود به نفر اول این هرم میرسه   و افراد پایین تر فقط زمانشون رو صرف میکنند و این سود رو به صورت خودکار به نفر اول منتقل میکنند .

  مزایای کسب و کار اینترنتی چیست ؟

  برای افرادی که قصد دارند یک استارت آپ داشته باشند و اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی رو بردارندف و یا با سرمایه ی مختصر شروع به کار کنند قطعا کسب و کارهای آنلاین مزیت های بسیاری داره ، که اگر اونها رو بدونید شما هم اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی رو برمیدارید .

  اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی

  • شما میتونید تمام ایده های جدید که به ذهنتون میرسه رو از طریق کسب و کار آنلاین اجرا کنید  و اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی رو بردارید.
  • ارتباط شما با مشتریان در سراسر دنیا به راحتی و با چند کلیک انجام میشه و میتونید پشتیبانی قوی برای تجارت خودتون ایجاد کنید .
  • با شروع یک کسب و کار اینترنتی نیازی نیست شما برای یک مکان فیزیکی هزینه کنید و با خرید هاست و دامنه به راحتی میتونید صاحب یک کسب و کار اینترنتی بشید و میتونید حتی از منزل خودتون یک تجارت آنلاین رو مدیریت کنید .
  • شما میتونید در هر ساعت از شبانه روز مشغول فعالیت در اینترنت باشید و نیازی نیست حاضر مثل یک کارمند در ساعت مشخصی پشت میزتون باشید .
  • باید قبل از شروع خلاء های بازار رو بشناسید و ببنید چه چیزی بیشتر مورد نیاز هست که کمبود اون دیده میشه از نوع محصول گرفته تا نوع ارائه خدمات و روش اجرای اونها و …
  • شما میتونید به صورت دورکاری و از هر مکانی با اینترنتی کسب و کارتون رو مدیریت کنید .
  • شما میتونید برای محصولات و خدماتتون و وب سایتتون هم تبلیغات آنلاین انجام بدید و نیازی به صرف کاغذ و تبلیغات فیزیکی نیست که نسبتا با هزینه بسیار پایین تر و در زمان کوتاه تری انجام میشه .
  • وب سایت شما به صورت تمام وقت و 24 ساعته آماده فروش محصول و ارائه خدمات به مشتریان هست.
  • برای شروع به سرمایه گذاری زیادی نیاز ندارید.
  • هر زمان که نیاز ببینیدتغییر کسب و کار شما هزینه زیادی براتون نداره.
  • بازار شما تا حد جهانی قابلیت رشد داره و محدودیت زمانی و مکانی نداره.
  • اصلاح اشتباهات احتمالی در فضای آنلاین کار سختی نیست ، پس نگران نباشید .

  معایب کسب و کار اینترنتی چیست ؟

  برای اینکه اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنت رو بردارید باید به محدودیت های اون هم آشنا بشید . قطعا هر نوع کسب و کاری خالی از اشکال نیست و معایب و موانع خودش رو داره که کسب و کارهای اینترنتی هم از این مسئله مستثنی نیستند .

  برخی از معایب کسب و کارهای اینترنتی عبارتند از :

  • اکثر کسب و کار های حوزه تجارت الکترونیک به صورت اینترنتی اداره میشن و فاقد فروشگاه فیزیکی هستند و نمیتونن حضوری با مشتریان در ارتباط باشند .
  • عدم ارتباط حضوری شما با مشتریان و نمایش محصولات و معرفی خدمات به صورت آنلاین ، تلاش بیشتری برای جلب اعتماد مشتری نیاز داره .
  • قطعا در دنیای اینترنت و مشاغل الکترونیک هم برای شما رقیب وجود داره و شما باید در کسب و کارتون تفاوت ایجاد کنید و با تنوع در محصولات و نوع خدمات و کیفیت بالاتر و قیمت مناسب تر نسبت به رقبا ، سهم بازار تون رو حفظ کنید .
  • هرچند شما میتونید اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی رو چه فیزیکی و چه آنلاین با یک سرمایه اولیه شروع کنید ، برای رشد و توسعه اون به سرمایه گذاری های مجدد نیاز دارید .
  • ایجاد یک کسب و کار اینترنتی و ایجاد وب سایت ، ایجادبرند ، جلب اعتماد مشتریان و کسب محبوبیت در بازار ، قطعا به بروز رسانی اطلاعات نیاز داره و شما باید دائما در حال یادگیری باشید .

  نکاتی که باید قبل از ایجاد یک کسب و کار اینترنتی بدانید 

   قبل از اینکه اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی رو تعیین کنید باید نکاتی رو مد نظر داشته باشید .

  • نکته 1 : د رابتدای مسیر راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی شما باید اول خودتون رو بهتر بشناسید و از ویژگی های شخصیتی و توانمندی های خودتون آگاه باشید و بدونید دقیقا در چه حوزه ای میخواید تجارت آنلاین خودتون رو راه اندازی کنید .  شاید در نگاه اول به نظرتون زیاد مهم نیاد ولی قطعا هر فردی نسبت به دیگری یک شاخصه ارزشمند ، یک نقطه قوت  و امکانات مقتضی شرایط  ، برای شروع داره که باید اون رو در خودتون جستجو کنید .
  • نکته 2 : باید مهارت ها و تخصص هایی که خودتون برای شروع اونها رو دارید در نظر بگیرید حتی اگر خیلی به نظرتون ساده بیان و بعد اونها رو ارتقا بدید تا اینکه بخواید در شروع کار گروهی از افراد با تخصص های مورد نیاز تشکیل بدید ، این میتونه در مراحل بعدی گسترش کسب و کار شما اتفاق بیفته . شما به سادگی میتونید یک مهارت ساده رو برای آموزش در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام به اشتراک بزارید .
  • نکته 3 :  شما باید بازار هدفتون رو مشخص کنید و در نظر داشته باشید محصول رو برای چه گروه از افراد جامعه با چه فرهنگ و الگوی مصرفی تولید میکنید یا میفروشید .
  • نکته 4 : شما باید تمام مراحل توسعه کسب و کارتون رو برنامه ریزی و هدف گذاری کنید و جزء به جزء تعیین کنید که در ابتدا با چه محصول یا خدماتی قصد دارید کسب درآمد کنید ، تولیداتتون قرار هست به شکلی باشه و چطور عرضه بشه و با چه استراتژی اونها رو بفروشید .
  • نکته 5 : شما باید  علاوه بر بازار هدف مشتریانتون ، باید بازار رقابتی که در اون  مشغول به تجارت هستید رو آنالیز کنید و سطح خودتون رو نسبت به  رقبا بسنجید و استراتژی های جدید رو تعیین کنید .

  شما میونید با استفاده  از سایت الکسا alexa رتبه سایت خودتون رو نسبت به  رقبا ببینید .

  انواع مدل های کسب و کارهای اینترنتی 

  اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی

  اگر اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی خودتون رو صحیح و به موقع شروع کنید میتونید  در خوزه های زیادی کسب درآمد داشته  باشید . ایده های زیادی برای شروع وحود داره که در زیر به برخی از اونها اشاره میکنیم .

  • کسب درآمد از دانش و تخصص خودتون  

  اکثر افراد در حوزه های مختلف دارای مهارت ، تخصص  یا اطلاعات خاصی هستند که افراد دیگر به اونها نیاز دارند . این اطلاعات میتونه در قالب PDF ، ویدئو ، صوتو فایل های دیگر آموزشی به صورت آنلاین به عنوان محصولات  مجازی یا کالاهای هنری بفروشید .

  • درآمد زایی از طریق تولید محتوا

  اگر  به تهیه مقاله علاقه مندید یا در اون مهارت دارید و از ادبیات خوبی هم برخوردارید  میتونید با سایت هایی که به تولید محتوا نیاز دارند مشارکت داشته باشید و کسب درآمد کنید .

  •  درآمد از یک فروشگاه اینترنتی تخصصی

  هر محصول یا خدمت مشتریان و مخاطبین خاص خودشون رو دارند . شما میتونید با تمرکز روی فقط یکی از اونها بعد از مدتی در میان سایت های ارائه دهنده شناخته شده بشید، و سهم بازار اون محصول یا خدمت رو بصورت انحصاری دست بگیرید. 

  • کسب درآمد از انتشار اخبار

  اگر روزانه اخبار مجلات ، روزنامه ها ، تلویزیون ، شبکه های اجتماعی  و … رو دنبال کنید کیتونید یک سایت خبری ویژه و کارآمد راه اندازی کنید . در صورت فعالیت مستمر بعد از مدتی تعداد بازدید کنندگان سایت شما افزایش پیدا میکنند و سایت شما میتونید به عنوان یک مرجع تبلیغات رو بپذیرید و درآمدتون رو افزایش بدید .

  • واسطه اینترنتی فروش 

  شما میتونید به عنوان یک واسطه فروش برای سایت های دیگر باشید  وحق کمیسیون دریافت کنید . به این روش شما هزینه های تولید و نگهداری محصول رو ندارید .

  • فروش  ظراحی  و کسب درآمد از برند خودتون

  برند سازی یکی از راه های پر درآمد از طریق اینترنت هست . اگر به  طراحی تصاویر علاقه دارید . سایت هایی هستند که از چاپ تصاویر خاص استقبال میکنند . شما میتونید تصاویر خاصی رو برای چاپ بر روی پوشاک ، اشیاء ف ظروف ف پوستر ،تقویم ها و کتاب ها و … طراجی کنید و از این طریق کسب درآمد کنید .

   شما میتونید طراحی های خودتون رو در سایت هایی مثل Teespring ، ZAzzel ، Lulu ، cafepress ، fhv بارگذاری کنید و شرکت هایی که از طرح شما استقبال کنند اون رو چاپ میکنند و ره  همین سادگی اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی خودتون رو بردارید.

  • خرید و فروش دامنه و هاست 

   از اونجایی که فروش دامنه و هاست به  زمان و سرمایه زیادی نیاز نداره ، بسیاری از افراد از این طریق درآمد خوبی کسب میکنند . شما میتونید یم دامنه رو ارزانتر بخرید و مجدد اون رو با قیمت بالاتری بفروشید.

  • فروش تم های وردپرسی 

  با افزایش حضور افراد در دنیای اینترنت ، تقاضا برای انواع تم ها و قالب های وردپرسی رو به افزایش هستند . اگر از دانش کدنویسی HTML و  CSS  برخوردارید میتونید با طراحی قالب وب سایت و فروش اونها در سایت های ارائه تم ها ، در آمد خوبی کسب کنید .

   

  از انواع بازارهای اینترنتی برای فروش قالب میتونید به  ThemeForest و  TemplateMonester مراجعه کنید .

  • فروش عکس و تصاویر هنری

  اگر به کار عکاسی علاقه مندید ، میتونید با فروش اینترنتی عکس هایی که تهیه کردید به کسب درآمد بپردازید . این کار به نسبت ساده هست و متقاضیان زیادی داره  و میتونه اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی شما باشه .

   در این مقاله  سعی شد نکات کاربردی و ارزشمندی برای برداشتن اولین قدم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی ، خدمتتون ارائه بشه . امیدوارم که مورد توجهتون قرار گرفته باشه .

   بیشتر بخوانید 

   

   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  17 − 3 =