بستن
درخواست مشاوره رایگان

همکاران ما برای کمک به شما آماده هستند.

پلاگین های برتر سئو در سال 2020

فهرست مقاله

  برای تولید یک محتوای بهینه داخل سایت های وردپرسی . باید از  پلاگین های برتر سئو  استفاده کرد که متناسب با الگوریتم های گوگل متن شما را تحلیل میکنند. و کمک می کند با توجه به کلمه ی مورد نظر یک محتوا(متن ،عکس، لینک و…) خوب تولید کنید. البته خوشبختانه بسیاری از  پلاگین های برتر سئو رایگان هستند .در این مقاله پنج تا از بهترین پلاگین ها  با ویژگی هایشان معرفی می شود. و در آخر بهترین راه حل موجود از نظر وبلینو را مطرح می کنیم   .

  پلاگین های برتر سئو

  مسئله ی بهبود سئو به تنهایی می تواند فرآیندی پیچیده باشد. حتی برای افراد با تجربه!  فرض کنید باید صفحات و پست هایی با مخاطب بالا تولید کنید. ساختار های سایت که دارای مشکلات فنی هستند شناسایی کنید .

  لینک های معیوب را پیدا کنید و خیلی موارد دیگر که باید همواره مد نظر قرار بگیرند. در نظر گرفتن همه ی این موارد با استفاده از ابزار حرفه ای (پلاگین های سئو ) بسیار ساده تر  شده. و به ارتقای سایت شما در کمترین زمان  کمک می کند .

  در ادامه این مقاله به بررسی 5 پلاگین برتر  سئو می پردازیم.

  پلاگین های برتر برای سئو

  • yoast SEO
  • Rank math
  • SEO framework
  • SEO press
  • SEO squirrly

  حال به بررسی دقیق هر کدام از این پلاگین ها می پردازیم.

  پلاگین های برتر سئو
  پلاگین های برتر سئو

  yoast SEO (یوآست سئو)

  بعضی ها این پلاگین را پادشاه پلاگین های سئو می دانند ! که البته با توجه به تعداد رای 5 ستاره ای که دارد، لقب شایسته ایست .بدون شک این این پلاگین یکی از  پلاگین های برتر سئو است .

  شرکت یوآست با بروز رسانی های جذاب و ساخت رابط کاربری زیبا و امکاناتی در دسترس که استفاده از آن برای کاربران تازه کار بسیار ساده است. همواره طرفداران وردپرس را شگفت زده می کند .
  نسخه رایگان این پلاگین امکان تایین یک کلمه ی کلیدی و بررسی متن متناسب با آن، بررسی ساختار متن شامل تیتر ها طول متن لینکهای داخلی و خارجی و حتی تناسب در اندازه کلمات و بررسی خوانایی متن دارد.
  اما این همه ی ماجرا نیست.یوآست دارای وبسایت منحصر بفردی است. که در آن می توان از پشتیبانی ویژه بهره مند شد. همچنین در این سایت انجمن های مختلفی وجود دارد .که کاربران سوالات سئویی خودرا به اشتراک می گذارند. و مشکلات همدیگر را بر طرف می کنند.

  وبلاگ این سایت دارای آموزش های ویژه برای افراد تازه وارد و همچنین حرفه ای ها دارد. این ویژگی هارا می توانید در صفحه ی یوآست مشاهده کنید.

  همچنین می تواند با دسترسی به نسخه پرمیوم به امکانات پیشرفته تر دست یافت. شامل اضافه کردن 5 کلمه ی کلیدی، گرفتن پیش نمایش برای فیسبوک و توییتر و پیشنهاد لینک هایی برای هدایت کاربران به دیگر صفحات سایت دست یافت.

  ویژگی ها

  • یک کلمه ی کلیدی تایپ کنید و ببینید متن شما برای آن چقدر بهینه است .
  • برای بهینه سازی متن و ساختار پیشنهاد هایی برای شما مطرح می شود .
  • می توانید ظاهر دقیق سایت خودرا در صفحه ی جستجوی گوگل برای رایانه و موبایل ببینید و برای آن تیتر مناسب تعریف کنید.
  • خوانا بودن متن شما مورد بررسی قرار می گیرد و توصیه هایی برای تنظیم صحیح طول پاراگراف ها ،سایز نوشته ها و یا اضافه کردن لیست ها  ارائه می شود.
  • تکرار های بی مورد یا اشتباه در متن شناسایی می شود همچنین صفحات  یا پست های تکراری را مشخص می کند .
  • دارای منابع و پشتیبانی قوی می باشد .
  • پلاگین هر دو هفته بروز رسانی می شود .
  • پشتیبانی از زبان فارسی و ارائه ی توصیه ها به زبان فارسی .
  • در دسترس بودن نشخه پرمیوم بصورت رایگان. (نسخه پرمیوم این پلاگین را می توانید بصورت رایگان دانلود کنید)

  با خواندن این مطلب شاید گمان کنید که پلاگین مطلوب خودرا پیدا کرده اید. ولی این پلاگین دارای مشکلاتی نیز می باشد.شاید این پلاگین پیشنهاد اول خیلی ها باشد. اما در عمل برای بررسی تغییرات اعمال شده باید صفحه را بارگذاری مجدد کنید.

  همچنین این پلاگین با برخی ادیتور ها از جمله ادیتور معروف المنتور بطور مستقیم عمل نمی کند. و برای گرفتن نتایج خود باید بطور مداوم از ادیتور خارج شده و صفحه را بارگذاری مجدد(Reload) کنید .تا ببینید آیا تغییرات اعمالی شما اثر گذار بوده یا خیر .

  همچنین برای متن های فارسی در برخی موارد دچار مشکل  می شود. و با توجه به نیاز به بارگذاری مجدد صفحه در ادیتور های مختلف دچار خطا میگردد. و تغییرات اعمالی شمارا تشخیص نمی دهد.

  البته این مشکل برای زبان فارسی ممکن است در پلاگین های دیگر نیز اتفاق بیافتد .با این حال این پلاگین بدون شک یکی از بهترین پلاگین های موجود است.

  پلاگین های برتر سئو
  پلاگین های برتر سئو

  Rank math(رنک مت)

         رنک مت ابزار چندکاره ی سئو در وردپرس است.  این پلاگین هرچیز که شما برای کنترل کامل سئوی یک صفحه نیاز دارید .در اختیارتان می گذارد و جزء پلاگین های برتر سئو می باشد.

  رنک مت ویژگی های  پلاگین های مختلفی که احتمالا شما برای بهبود سئو  در سایت خود استفاده می کنید را  همزمان دارد. و آنهارا در یک محیط ساده برای استفاده ارائه می کند . در عین حال این پلاگین نسبت به امکاناتی که دارد بسیار کم حجم است.

          در رنک مت اعمال تغییرات در صفحات و پست ها بصورت آنی (On page) بررسی می شود. و بلافاصله نتیجه تغییر اعمالی مشاهده می شود که نسبت به یوآست برتری قابل توجه ایست.

  همچنین این پلاگین با ادیتور های مختلف از جمله المنتور سازگاری کامل  دارد .با رنک مت(Rank math) از محیط داخل ادیتور می توان بلافاصله نتیجه تغییرات را دید.  همچنین برخی تنظیمات شامل no index , no follow , no archive   را می توان اعمال کرد .

  این پلاگین بخوبی با google search console مرتبط می شود .و اطلاعات بسیار مهمی را در همان محیط پیشخوان وردپرس (WordPress Dashboard) در اختیار شما قرار میدهد . اطلاعاتی شامل؛ کلمات کلیدی که شما در آن مشغول رقابت هستید ، تعداد impression  که سایت شما در یافت می کند و ارور هایی که گوگل از سایت شما می گیرد در اختیار شما قرار می گیرد .

  جدا از این رنک مت دارای امکان رویت ارور  404( error 404 monitoring)  ،هدایت به صفحه جدید(local seo  ، xml site map ،(Redirecting ،سئوی عکس اتوماتیک ، پیشنهاد لینک های داخلی و بسیاری ویژگی های دیگر  می باشد.

  ویژگی ها

  ·        رنک مت(Rank math)  پاسخگوی همه ی نیاز های سئوی شماست.

  ·         هر پست / صفحه / محصول  از فیلتری با 40 فاکتور حساسیت سئو عبور می کند.

  ·         رابط کاربری بسیار مرتب و امکانات قابل فهم است(از یوآست پیچیده تر است).

  ·         امکان افزودن Alt و تگ عنوان به تصاویر.

  ·         مانیتور 404 که نشان می دهد کاربر ها در کدام صفحات با ارور 404 مواجه شده اند.

  ·         دارای امکان هدایت کاربر ها از صفحه ی 404 به صفحه ی جدید با محتوا.

  ·         نقشه سایت xml که بعد از هر تغییر از سایت شما پینگ می گیرد.

  ·         دارای snippet های فراوان شامل مقالات ،محصولات ،دستور العمل ها ، اتفاقات ،ویدیو،کسب و کار محلی و …

  ·         Breadcrumb ها نیز بخشی از پلاگین هستند، در نتیجه نیاز به پلاگین اضافه تری ندارید.

  ·         گراف باز و پشتیبانی از کارت توییتر نیز در دسترس است.

  ·         نسخه رایگان آن تا 5 کلمه را پشتیبانی می کند.

  ·         هنگام نصب اطلاعات را از پلاگین قبلی وارد می کند و نیاز به انجام تنظیمات مجدد نیست.

  پلاگین های برتر سئو
  پلاگین های برتر سئو

  SEO press

  در ادامه بررسی پلاگین های برتر سئو به سئو پرس می پردازیم .این پلاگین یک سئو پلاگین رایگان است که هیچ تبلیغاتی ندارد بسیار ساده ،سریع و قدرتمند است و به شما اجازه تغییر متا تگ ها پست ها صفحات و ضوابط را میدهد .

   می توانید نقشه سایت xml  و html بسازید، مخاطبین سایت خود را با google analytics دنبال کنید  و تگ های سایت را بهینه کنید. متن خودرا آنالیز کنید تا از نظر سئو ساختار بهتری داشته باشد و از بیش از 75 ویژگی متنوع  برای بهینه سازی پلاگین استفاده کنید.

  ویژگی ها

  • سئوی کسب و کار محلی

  • بهینه سازی bread crumb برای سئو و دسترسی

  • بهینه با افزونه woocommerce

  • نقشه سایت برای ویدیو و google news

  • Google Structured Data Types برای محصولات، مقالات ،اتفاقات ،کسب و کار های محلی،دستورالعمل ها ،بازخورد ها ،درس ها و ویدیو ها.

  • لینک های جانبی

  • افزونه google page speed v5 برای بررسی سریع کیفیت صفحات سایت شما

  • هدایت کاربر و مانیتورینگ 404

  • اطلاعات google analytics  بر روی داشبورد شما

  پلاگین های برتر سئو
  پلاگین های برتر سئو

  the SEO framework

  یکی دیگر از پلاگین های برتر سئو سئو فریم ورک است. در این پلاگین تنظیمات سئو با چند تب کنترل می شوند. یکی از آنها با رنگی کردن متن نشان می دهد که پست شما آماده ارسال است یا خیر.

  با استفاده از این راهنمای رنگی شما بسرعت متوجه می شوید که کجای سایت نیاز به بهینه سازی سئویی دارد.  همانطور که متوجه شدید محیط کاربری برای تازه وارد ها بسیار مناسب است.

  برای کاربر های حرفه ای نیز API در دسترس است. این پلاگین رایگان است و با استفاده از برخی افزونه های کمکی عملکرد مناسبی دارد .

  ویژگی ها

  • سئوی محلی

  • ادغام با AMP

  • بالابردن مقاله

  • مانیتورینگ سئو و up time

  • حالت ناشناس

  • هدایت مجدد

  • Comment caching for spammers

  این پلاگین چیزی به شما نمی فروشد بلکه بیشتر امکانات یوآست را همراه با افزونه های رایگان در اختیار شما قرار میدهد .

  سیستم رنگی این پلاگین  محیط کاربری بسیار ساده ای را برای شما فراهم می کند که با دقت بسیار زیاد بخش های مختلف پست شمارا برای بهینه بودن در گوگل تحلیل می کند .

  دارای افزونه سئوی محلی(local SEO) است و شرکت هایی که قصد رشد کسب و کار محلی خودرا دارند می توانند اطلاعات مهمی پیرامون کسب و کار های در منطقه ی خود کسب کنند .

  دارای بخش comment spamming  که هرگونه نیاز به پلاگین اضافی در این زمینه را از بین می برد.

  اکثر تنظیمات سئویی از پیش صورت گرفته و نیاز به تغییرات کمی دارد .

  در شرایطی که پلاگین های دیگر بر روی کلمات کلیدی تمرکز دارند؛ این پلاگین بر سئوی موضوعی متمرکز است .

  پلاگین های برتر سئو
  پلاگین های برتر سئو

  all in one SEO pack

           اگر درباره ی پلاگین های برتر سئو تحقیق کنید قطعا با این پلاگین برخورد خواهید کرد. چرا که یکی از معروف ترین پلاگین های موجود برای وردپرس است و 27 میلیون دانلود داشته است .

  محیط کاربری این پلاگین نسبتا پیچیده و دشوار است و برخلاف پلاگین های قبلی بسیاری از تنظیمات آن از داشبورد صورت می گیرد که کار را سخت می کند .

  شاید این سوال برای شما مطرح شده باشد که با این توصیفات دلیل این تعداد دانلود چیست ؟

  یکی از دلایل اصلی وجود این پلاگین قبل از  پلاگین های دیگر است که منجر به  استفاده از آن از گذشته و همچنین وجود آموزش ها و توضیحات مختلف برای آن می باشد .

  هرچند امروزه کمتر کسی از این پلاگین استفاده می کند ولی وبلینو به بررسی برخی ویژگی های آن می پردازد.

  ویژگی ها

  • افزونه سئوی تصویر

  • پشتیبانی از پلاگین woocommerce

  • سئو دسته بندی هت،تگ ها و طبقه بندی ها

  • متا تگ در فضای مجازی برای دسته بندی ها، تگ ها و طبقه بندی ها

  • پشتی بانی از google tag manager

  • پشتیبانی از گوگل بصورت پیشرفته

  • افزونه سئو برای ویدئو

  • کنترل بر ویژگی های نمایشی

  • عدم نمایش تبلیغات

  پلاگین های برتر سئو

  پلاگین های برتر سئو

  squirrely SEO

  این افزونه برای کسانی که تخصصی در سئو ندارند طراحی شده است و می تواند یکی از پلاگین های برتر سئو باشد . پیشنهادات بهینه سازی را به نحوی میدهد که کمترین نیاز به استفاده از بخش های پیچیده داشته باشد.

  این پلاگین پیشنهادات را به شیوه ای متفاوت از سایر پلاگین ها مطرح می کند. آغاز کار با انتخاب تیتر مقاله شما اتفاق می افتد؛سپس کلمات مطلوب را  وارد می کنید

  در نتیجه هنگامی تایپ کردن چراغ های سبزی برای شما  در همان لحظه روشن می شود .گویا همواره شخصی در کنار شماست و ایرادات کار  را گوشزد می کند .

  ویژگی ها

  • بهینه سازی همزمان هنگام نوشتن صورت می گیرد .

  • تنظیمات مربوط به پلاگین قبلی را حفظ می کند .

  • ابزاری برای آنالیز رقابتی دارد .

  • شامل گزارشاتی است که قابلیت ارسال مجدد دارد.

  کدام یک از پلاگین های برتر سئو را انتخاب کنم؟

  تا به حال با اصلی ترین پلاگین های برتر سئو  آشنا شدید و احتمالا در  گفتگو ها در زمینه ی سئو اسم جدیدی نیست که با آن مواجه شوید حتی شاید چند مورد بیش از  بقیه بدانید!

  اما سوالی که اکنون مطرح می شود این است با وجود این پلاگین ها کدام پلاگین را انتخاب کنیم ؟

  واقیت این است که هر کدام از این پلاگین ها دارای ویژگی های منحصر بفردی هستند که آنها را از سایرین متمایز می کند و متناسب با میزان تسلط ،میزان کار،متن ،کسب و کار خود و یا مخاطبینی که دارید می توانید یکی از پلاگین های برتر سئو را انتخاب کنید.

  پیشنهاد وبلینو

  در  میان پلاگین های برتر سئو  در حال حاضر  yoast و Rank math بهترین گزینه های موجودند. البته وبلینو Rank math  را توصیه می کند.

  اما تقریبا همه ی کسانی که در ضمینه سئو کار می کنند حداقل یکبار با yoast  کار کرده اند و در بسیاری از سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد .

  پیشنهاد ویژه وبلینو در استفاده از پلاگین های برتر اینست که اگر تا به حال با پلاگین های برتر سئو کار نکرده اید ابتدا کار را با yoast شروع کنید چرا که به خوبی فارسی شده و محیط کاربری آن بسیار ساده است وخیلی زود متوجه خواهید شد که چه کار هایی باید انجام دهید .

  بعد از کسب تسلط نسبی به مفاهیم سئو و اقداماتی که باید صورت پذیرد به راحتی می توانید به پلاگین Rank math  کوچ کنید چرا که این پلاگین قابلیت وارد کردن (import) اطلاعات از yoast در چند ثانیه را دارد .

  حالا شما هم به ابزار معمول تسلط دارید و هم یک ابزار حرفه ای برای خودتان دارید .در آخر باید اشاره کرد که با هر دوی این پلاگین ها می توان فرآیند بهبود سئو را کامل کرد و اگر در یک جمله بگوییم با Rank math  راحت تر می توان این کار را انجام داد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هفت − چهار =