بستن
درخواست مشاوره رایگان

همکاران ما برای کمک به شما آماده هستند.

لندینگ پیج چیست؟ 6 کاربرد لندینگ پیج

فهرست مقاله

  در این مقاله قصد داریم بهتون آموزش بدیم که لندینگ پیج چیست؟

  یکی از ابزارهای مهم در بازاریابی اینترنتی استفاده از لندینگ پیج یا همان صفحه فرود می باشد. و برای اهداف خاصی استفاده می شود. از جمله این کاربردها می توان به فروش فوری محصولات یا یک محصول خاص، ثبت نام کاربران برای جمع کردن اطلاعات مشتری، پر کردن یک فرم خاص و… اشاره کرد.

  به هنگام طراحی و ساخت یک لندینگ پیج باید یک هدف خاص کسب و کار مشتری را در نظر بگیریم و طبق همان هدف خاص برنامه ریزی بکنیم.

  مهم ترین شاخصه یک صفحه لندینگ خوب بهینه شدن این صفحه تا حد ممکن می باشد که انتظار شما از مخاطب برآورده شود. درنظر بگیرید تمام هزینه هایی که برای تبلیغات و بازاریابی مشتری می کنید متمرکز بر افزایش بازدید و ماندگاری مشتری درلندینگ پیج می باشد.

  داشتن خطاهای بزرگ در لندینگ پیج می تواند به ثمر رسیدن کمپین و تبلیغات شما آسیب برساند. برای اینکه این اتفاق نیوفتد بایستی در طراحی قالب لندینگ بسیاری از طرح های موفق را بررسی نمایید .

  لندینگ پیج چیست؟
  نمونه تصویر فرم ورود

  یکی از مهم ترین کارهایی که برای بالا بردن کیفیت کمپین های تبلیغاتی می توان کرد طراحی استاندارد رابط کاربری لندینگ پیج است. یک طراح خوب لندینگ میتواند راه سخت و پر چالش به نتیجه رسیدن کمپین تبلیغاتی را آسان و کوتاه کند.

  لندینگ پیج چیست؟ بیشتر بدانیم

  بهتر است که لندینگ پیج شما با وب سایت شما متمایز باشد. برای مثال زمانی که میخوایم یک محصول خاص را به فروش برسانیم بهتر است یک لندینگ پیج جداگانه از وب سایت را برای آن بسازیم و شروع به تبلیغات کلیکی و بنری بکنیم تا بتونیم محصول خودمون رو با سرعت بالاتر به فروش برسانیم.

  برخی از کارشناسان دیجیتال مارکتینگ ممعتقداند صفحه لندینگ شما باید کاملا متمایز با صفحات داخلی و ساختار کلی سایت شما باشد وحتی منو و دکمه ایی به صفحات درونی وب سایت شما نداشته باشد تا حواس کاربر را از هدفی که در لندینگ خود دنبال میکنید پرت نکند.

  بیشترین لندینگی که استفاده می شود برای تبلیغات کلیکی می باشد. این تبلیغ می تواند تبلیغات کلیکی در گوگل و یا بنری در سایت های مختلف می باشد که درواقع لندینگ، صفحه ایی است که افراد پس از کلیک روی تبلیغ شما در آن صفحه فرود می آیند.

  لندینگ پیج چیست؟
  نمونه ای از یک لندینگ مخصوص رستوران

  کاربردهای لندینگ پیج چیست؟

  • لندینگ پیج چیست؟ کمپین تبلیغاتی: اگر کمپینی تبلیغاتی برای زمانی خاص برنامه‌ریزی کرده‌اید، یا پیشنهادی ویژه مثل تخفیف برای جشنواره و یا می‌خواهید برای زمانی مشخص و محدود یک نرم افزار را به رایگان در اختیار کاربران خود قرار دهید . صفحه‌ای که برای پروموشن یا تبلیغات می خواهید استفاده کنید باید لندینگ پیجی باشد که دقیقا برای به ثمر نشستن هدف کمپین طراحی و ساخته داشته باشد.
  • لندینگ پیج چیست؟ تماس با ما: صفحه تماس با ما میتونه یکی از جذاب ترین صفحات وب سایت برای ارتباط سریع با مشتری ها باشد. برای بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها صفحه تماس با ما یکی از مهم‌ترین صفحات وبسایت است. استفاده از لندینگ پیج با طراحی استاندارد و مناسب برای بهینه کردن رابط کاربری حتما در دستور کار داشته باشید.
  • لندینگ پیج چیست؟ تبلیغات گوگل و یا بنری: گاهی اوقات شما برای اینکه در صفحات گوگل دیده بشید بهتر است از تبلیغات بنری استفاده بکنید که لازمه بهتردیده شدن ساخت یک لندینگ پیج حرفه ایی میباشد. صفحه‌ای که به شما کمک می‌کند بازگشت سرمایه بالایی را از کمپین تبلیغاتی داشته باشید و توجه کاربران به موضوع و یا کمپینی خاص جلب کنید.
  • لندینگ پیج چیست؟ محتوای بازاریابی ایمیلی: صفحات فرود یا لندینگ در ایمیل مارکتینگ بیشتر برای دسته از کاربران کاربرد دارد که آشنایی اولیه با کسب و کار شما دارند. به کمک این ابزار شما می‌توانید این بخش از کاربران را به کسب و کار خود برگردانید و با ارائه یک یک کتاب الکترونیکی، مقاله‌ای تحقیقاتی در حوزه مرتبط، یک دوره یا کارگاه آموزشی آنان را ترغیب به بازگشت کنید.
  • لندینگ پیج چیست؟ دموی رایگان: اگر بخش یا کل خدمات خود را بصورت محدود رایگان ارائه می‌دهید می‌توانید با صفحه لندینگ خود روی این موضوع تأکید کنید و توجه کاربر را به آن جلب کنید.
  • لندینگ پیج چیست؟ صفحه محصول: برای اینکه بتوانیم یک محصول خاص را به مدت محدود با راندمان بالا به فروش برسانیم بهتر است یک صفحه لندینگ پیج عالی ساخته تا بتونیم تمرکز فروش را روی این محصول بالا ببریم. متمرکز کردن توجه کاربر شما به یک محصول خاص راهی بسیار عالی برای بالا بردن شانس به فروش رفتن آن است. موفق ترین فروشگاه‌های آنلاین صفحه لندینگی مجزا برای هر محصول یا گروهی از آنها دارند.

  آیا صفحه فرود میتواند همان صفحه اصلی سایت ما باشد؟

  باید گفت که هیچ وقت نمیتونیم بگیم که لندینگ پیج همان صفحه اصلی می باشد، چون لندینگ پیج به عللی که در بالا صحبت کردیم استفاده میشود . این در صورتی می باشد که صفحه اصلی وب سایت ما دائمی می باشد و به منظورهای دیگر هم استفاده می شود.

  لندینگ پیج چیست؟ چرا لندینگ پیج را میسازیم؟

  خب تا اینجا تقریبا متوجه شدیم که لندینگ پیج چیست و چه کاربردهایی دارد. حالا نوبت به این رسیده که بیشتر درباره اهداف استفاده از لندینگ پیج صحبت بکنیم.

  • فروش محصول خاص : شما می توانید در چنین صفحاتی محصولی هدف خودتون را با درصد فروش بالاتر به فروش برسونید. به عنوان مثال شما یک فروشگاه اینترنتی محصولات لبنی دارید و قصد فروش یک محصول خاص مثل عسل طبیعی را دارید و برای این منظور یک لندینگ پیج خاص طراحی میکنیم و برای آن به عنوان مثال تبلیغات کلیکی گوگل را استفاده میکنیم که بتونیم تو ی مدت محدود تعداد زیادی از این محصول را به فروش برسانیم.
  • فروش یا ارائه یک خدمت خاص: با یک مثال میخوام این موضوع رو براتون روشن کنم. به عنوان مثال شما می خواهید یک کد تخفیف برای فروش هاست به مدت محدود برای کاربران خودتون یا کاربران جدید بزارید. به این منظور یک لندینگ پیج زیبا و کاربر پسند طراحی میکنیم و کد تخفیف و دسترسی به محل خرید هاست رو برای مشتری خود آماده می کنیم.
  • جمع کردن اطلاعت مشتری برای هدف گزاری دراز مدت: بعضی اوقات شما برای جمع آوری اطلاعات مشتری ها برای تبلیغات گروهی مثل ایمیل مارکتینگ یا تبلیغات پیامکی ، می توانید یک سری خدمات رایگان برای کاربران بزارید و بواسطه ساخت یک فرم اطلاعاتی از قبیل نام و نام خانوادگی، شماره تلفن، ایمیل و … را جمع آوری نمایید. از جمله خدمات میتوان به ارائه یک کتاب الکترونیکی رایگان اشاره کرد.
  • ارتباط بیشتر با مشتری های بالقوه: این صفحات ترکیبی از ایجاد سرنخ وفروش بین سایت با مشتری های بالقوه می باشد. این صفحات به شما این امکان را می دهد که کاربران بالقوه ایی که با محصولات یا خدمات شما آشنایی اولیه دارند و به آن علاقمند هستند را جذب کرده وآنان را به مشتری تبدیل کنید و اصطلاحا آنها را به سمت قیف فروش هدایت بکنید.

  نتیجه گیری

  لندینگ پیج ها یک هدف خاص را دنبال می کنند.

  تا جای ممکن از لینک های خارجی در صفحه فرود خود کمتر استفاده نمایید تا حواس کاربر را از موضوع اصلی پرت ننماید. که اصطلاحا به این حالت میگند لینک دزدی و باعث خروج کاربر از لندینگ پیج شما می شود.

  لندینگ پیج ها معمولا مستقل از بقیه وب سایت هستند و برای مقاصد بازاریابی دیجیتال ساخته می شوند

  برای مشاوره، طراحی و ساخت لندینگ پیج می تونید با کارشناسان وبلینو تماس حاصل نمایید .

  بیشتر بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  یک + 12 =