بستن
درخواست مشاوره رایگان

همکاران ما برای کمک به شما آماده هستند.

منظور از قالب وردپرس چیست؟ و قالب وردپرس چگونه کار می کند؟

فهرست مقاله

  در این راهنما در مورد این موضوع که قالب وردپرس چیست و نحوه ی استفاده از آنها به منظور سفارشی سازی و تغییر سایت خود می پردازیم .سپس بررسی می کنیم که چگونه می توان یک قالب مناسب را انتخاب کرد .و همچنین چگونه می توان یک قالب وردپرس را نصب کرد.

  قالب وردپرس چیست؟
  قالب وردپرس چیست؟

  به عنوان یک کاربر تازه وارد در دنیای سایت های وردپرس احتمالا شوق زیادی برای تغییر دادن سایت وردپرس خود دارید .و حتی ممکن است یک تصویر دهنی از سایت تکمیل شده ی خود مجسم کرده باشید.

  هر چند محدودیت در طراحی بااستفاده از برنامه نویسی احتمالا برای شما مشکل ساز خواهد شد. اما در اینجا ما به شما قالب وردپرس را معرفی می کنیم .که ویژگی ها و امکانات بسیار زیادی را در اختیار کاربر قرار می دهد .

  وجود قالب وردپرس نه تنها سرعت ساخت سایت را برای شما افزایش می دهد . بلکه شما می توانید ببینید خروجی نهایی قالب وردپرس چیست و تصمیم بگیرید که آیا این خروجی برای شما مناسب است یا نیاز به قالب دیگری دارید.

  همچنین این قالب ها به شما امکان تغییر در ظاهر سایت بدون نیاز به دانش برنامه نویسی را می دهند .اگر بخواهید پیش تر بروید و پارا از این هم فراتر بگذارید بسیاری از این قالب ها دارای ادیتور ها یی مانند المنتور ،ویژوآل کامپوزر ،کینگ کامپوزر و دیگر ادیتور ها هستند که امکان سفارشی سازی نوشته در سطح هر المان را به شما می دهد.

  آموزش المنتور توسط تیم وبلینو

  محتوای قالب وردپرس چیست؟

  یک قالب وردپرس از تعدادی فایل تشکیل شده که شامل فایل های گرافیکی ساختار صفحات و کد های کامپیوتری به منظور طراحی سایت می باشد این فایل ها هستند که مشخص می کنند قالب وردپرس چیست و به چه شکلی می باشد .

  ظاهر سایت شما توسط این فایل ها ساخته می شود قالب وردپرس می تواند مواردی مانند ساختار سیابت شمارا بسازد و یا در عرض چند دقیقه هایپر لینک های سایت شمارا رنگی کند .

  بطور کلی می توان قالب رامانند یک پوسته بر روی سایت در نظر گرفت شاید به همین دلیل است که به آن پوسته وردپرس نیز می گویند .اما باید بدانیم که قالب ها در سایت بسیار مهم تر از صرفا یک پوسته خالی هستند.

  یک قالب علاوه بر نمایش بخش های مختلف وب سیات شما نظم خاصی به ساختار آن می دهد .اگر یک قالب وردپرس به خوبی نوشته شده باشد می تواند بخش های مختلف سایت شمارا به خوبی از هم جدا کند .

  در نتیجه انتخاب یک قالب مناسب برای طراحی سایت وردپرس بسیار مهم است چرا که دقیقا متناسب با نیاز شما یک قالب می تواند از بهترین قالب دنیا به نا کار آمد ترین قالب تبدیل شود .

  برای مثال تصور کنید که شما نیاز به یک وبسایت دارید که علاوه بر نمایش مجموعه و کسب و کار شما و معرفی آن باید یک فروشگاه نیز به همراه داشته باشد.

  این وظیفه قالب وردپرس است که بخش اصلی سایت را از فروشگاه بخوبی جدا کند و یک قالب خوب به شما امکان سفارشی سازی همه ی این بخش ها بصورت جداگانه را می دهد

  در مثالی دیگر تصور کنید شما تمایل به استفاده از یک سایت با دو یا چند زبان را دارید در این صورت استفاده از یک قالب با پشتیبانی چند زبانه بسیار خوب و همچنین پشتیبانی از زبان فارسی که جهت نوشتار متفاوتی نیز دارد الزامی است

  اما مهمترین معیار انتخاب قالب وردپرس چیست؟ از نظر وبلینو با توجه به اینکه در کشور ما استفاده از قالب های انگلیسی بطور مستقیم ممکن نیست چرا که این قالب ها از نظر ساختاری چپ چین هستند و زبان فارسی راست چین است

  انتخاب یک قالب وردپرس که به خوبی ترجمه شده باشد بسیار مهم است.بسیاری قالب ها هستند که در زبان های دیگر به خوبی عمل می کنند ولی برای زبان فارسی نیازمند تغییرات زیادی هستند .

  دلیل انتخاب یا تغییر قالب وردپرس چیست؟

  دلایل زیادی ممکن است وجود داشته باشد که شما بخواهید قالب وردپرس خودرا تغییر دهید برای مثال ارتقاء ظاهر سایت به منظور بهبود ظاهر سایت شما باید یک قالب با امکانات سفارشی سازی بسیار را استفاده کنید

  اگر در زمینه برنامه نویسی فاقد تجربه هستید برخی قالب های وردپرس از نظر امکانات سفارشی سازی بسیار غنی هستند.

  با توجه به عملکردی که از قالب وردپرس خود توقع دارید ممکن است یک قالب بصورت خاص برای کار مورد نظر شما طراحی شده باشد.

  همچنین برخی قالب های وردپرسی همراه خود پلاگین هایی را نیز دارند که این امکانات را توسعه می دهد

  ویژگی های قالب وردپرس چیست؟

  بطور خلاصه می توان قالب هارا به دسته بندی های مختلف تقسیم کرد که دو تا از مهمترین آنها عبارت اند از:

  • چند منظوره بودن و خاص منظوره بودن قالب ها
  • قالب های رایگان و قالب های فروشی وردپرس و قالب اختصاصی

  معنای خاص منظوره بودن قالب وردپرس چیست؟

  برخی از این قالب ها برای کاربرد در چند زمینه خاص طراحی شده اند برای مثال قالب های گردشگری ،مهاجرتی،شرکتی،درمانگاهی،فروشگاهی،وبلاگ و بسیاری قالب دیگر که می توانید انواع آن را در نمونه کار های وبلینو مشاهده نمایید.

  این قالب ها برای صنعت و کاربرد خاصی طراحی شده اند هرچند که اجازه ی ویرایش کردن آنهارا داریم اما معمولا امکانات آن برای یک منظور خاص طراحی شده

  صفحات و پلاگین های این سایت ها قالبا دارای هدف مشخصی هستند و مرتبط با موضوع مورد نظر طراحی شدند و افزونه ها نیز امکانات مرتبط را فعال می کنند .

  از همین رو امکانات سفارشی سازی آنها خیلی گسترده نمی باشد و اگر تمایل داشته باشید آنهارا سفارشی سازی کنید به احتمال زیاد باید تمام سایت را ازابتدا باز طراحی کنید.

  با این حال این قالب ها به طراح امکانات مناسبی می دهد تا برای یک هدف خاص در کمترین زمان سایت طراحی کند .

  چند منظوره بودن قالب وردپرس چیست؟

  در مقابل قالب های خاص منظوره قالب های چند منظوره وجود دارند که طیف وسیعی از کسب و کار هارا هدف قرار می دهند .این قالب ها معمولا دارای پلاگین های متنوع و صفحات از پیش طراحی شده گوناگون هستند

  معمولا تعداد صفحات و تنوع طراحی بسیار زیاد است و حتی می توانند تا ده صفحه ی اول از پیش طراحی شده داشته باشند .
  برخی از این قالب های وردپرسی به حدی متنوع هستند که برای کاربرد های گوناگون دارای دمو های متنوع هستند و شما می توانید دمو مورد نظر خود را از کل قالب نصب کنید

  شاید با بررسی موارد فوق به این نتیجه رسیده باشید که قالب های چند منظوره امکانات مناسب تری در اختیار شما قرار می دهند ولی واقیت این است که انتخاب میان این دو مورد بسته به سایت مورد نظر متفاوت است .

  شاید قالب های چند منظوره گزینه های بیشتری در اختیار بگذارند اما معمولا حجیم اند و نیاز به بهینه سازی های مازاد دارند همچنین معمولا یکی از این امکانات مطلوب و مورد نظر شماست .

  در عین حال برخی قالب های خاص منظوره بطور کامل نیاز شمارا پوشش می دهند و در کمترین زمان سایت مطلوب شمارا در اختیارتان قرار میدهند .

  پس تصمیم در این باره که بهترین نوع قالب وردپرس چیست؟ ساده نمی باشد و معمولا باید امکانات قالب های مختلف متناسب با نیاز شما بررسی شده و بهترین آنها برای کسب و کار شما انتخاب شود.

  یکی دیگر از عوامل موثر در انتخاب قالب مناسب هزینه مد نظر شماست .

   

  قالب رایگان وردپرس

  پیش از اینکه اقدام به هزینه برای تهیه قالب وردپرس خود بنمایید باید بدانید که قالب های وردپرس رایگان زیادی وجود دارند که بعضا عملکرد مناسبی دارند و شما می توانید بدون نیاز به پرداخت هزینه از آنها استفاده کنید .

  اکثر قالب هایی که در سایت وردپرس یافت می شوند باید از یکسری فیلتر های خاصی عبور کنند و مورد بررسی قرار گینرد در نتیجه همه ی آنها دارای یک کیفیت تضمین شده اولیه هستند .

  در نتیجه می توان به آنها اعتماد کرد اما مسئله ای که وجود دارد این قالب ها عمدتا فاقد پشتیبانی هستند و هیچگونه تضمینی برای عملکرد ها ی خاص به شما نمی دهند و اگر به مشکلی بر بخورند خودتان باید بفهمید که مشکل قالب وردپرس چیست همچنین بروز رسانی نمی شوند

  از طرف دیگر بستر آنها بسیار ساده و محدود هستند و زمان زیادی برای طراحی آنها صرف نشده .

  در عین حال ممکن است که برای استفاده از پلاگین های مختلف دچار مشکل شوید چرا که برخی از آنها از نظر عملکردی دچار تضاد با پوسته هستند حال اگر بخواهید بدانید که مشکل قالب وردپرس چیست باید خودتان دست بکار شوید چرا که هیچگونه پشتیبانی به شما ارائه نمی شود

  البته این مشکل ممکن است در قالب های پولی نیز اتفاق بیافتد اما برای برطرف کردن آن می توانید از سازنده قالب راهنمایی و کمک بگیرید .

  مسئله مهم دیگر امنیت است .قالب هایی که بروز رسانی خاصی ندارند و یا خیلی دستکاری نشده اند اهداف خوبی برای خرابکاری هستند خصوصا اگر از یک قالب رایگان معروف استفاده کنید .

  به احتمال زیاد قالب شما مورد بررسی هکر ها قرار گرفته هرچند که هیچ سایتی بطور کامل از نظر امنیتی در امان نمی باشد .

  یکی از اصلی ترین مشکلات قالب های رایگان پشتیبانی از زبان انگلیسی و افزونه های فارسی شده است.که همین می تواند محدودیت بزرگی برای استفاده از قالب های رایگان برای کاربران ایرانی باشد

  در نتیجه عمدتا ناچارید صفحات را از ابتدا باز طراحی کنید.

  امکانات نسخه پرمیوم قالب وردپرس چیست؟

  قالب های وردپرسی عمدتا به زبان غیر فارسی هستند اما خوشبختانه در کشور ما شرکت های بسیاری در زمینه ترجمه ی این قالب ها زمان صرف کرده اند و در نتیجه طیف عظیم و متنوعی از آنها برای ما در دسترس است

  این قالب ها دارای طراحی بسیار زیبا و صفحات متنوع و حرفه ای هستند همچنین بسیاری از پلاگین های مورد نیاز آنها از قبل فعال شده و روی سایت قرار گرفته و بطور مداوکم بروز رسانی می شوند و ارتقاء می یابند.

  برای طراحی صفحات دارای ادیتور های پیشرفته هستند .و حتی برخی از آنها ادیتور های اختصاصی دارند .همچنین پشتیبانی مناسبی دارند و شما می توانید در هر زمان سوالاتتان را با آنها مطرح کنید.

  از همه مهم تر هزینه آنها بسیار مناسب و مقرون به صرفه است در عین حال شما می توانید تجربیات طراحان سایت ایرانی را در مورد آنها مطالعه کنید و نظرات کاربران ایرانی را بدانید .

  حال باید دید بهترین قالب وردپرس چیست؟ در واقهع این بسته به نظر شما دارد آیا نیاز به یک سایت ساده و بدون پشتیبانی خاص دارید و یا اینکه سایت شما محل کسب و کار شماست و باید بطور مداوم چک شود.

  اختصاصی بودن قالب وردپرس چیست؟

   

  اکثر قالب های پرمیوم وردپرس توسط طراحان مختلف در شرکت ها ساخته شده اند این قالب ها عمدتا از کیفیت خوبی برخوردارند و در سایت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند

  یکی از مسائلی که برای این قالب ها مطرح است تکراری بودن آنها در برخی سایت های دیگر و مورد بعدی سنگین بودن آنهاست

  به همین منظور شما می توانید قالب های سفارشی خودرا داشته باشید که تنها منحصر به شماست و در کوچکترین جزییات آن می توانید تغییر ایجاد کنید

  در نتیجه سایت شما بسیار سبک و اختصاصی و منحصر بفرد است البته هزینه طراحی این گونه سایت ها به نسبت بالاست و زمان بیشتری نسبت به سایت هایی با قالب آماده از شما می گیرند

  برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون طراحی سایت با قالب اختصاصی می توانید با وبلینو تماس بگیرید

  در ادامه پاسخ به سوال قالب وردپرس چیست؟ به بررسی منابع مناسب برای یافتن این قالب ها می پردازیم

  چگونه یک قالب وردپرس خوب تهیه کنم؟

  واقعیت این است که منابع برای یافتن قالب خوب بسیار زیاد اند .و گاهی همین زیاد بودن منابع منجر به سردرگم شدن کاربر می شود . ابتدا باید ببینیم منظور از قالب خوب چیست؟ چراکه همانطور که اشاره شد بسته به کاربردی که مد نظر ماست خوب بودن یک قالب می تواند متغییر باید .

  اما یکی از منابع بسیار مناسب برای دریافت قالب های وردپرسی بدون شک بخش قالب های خود سایت وردپرس است . که البته عمدتا رایگان و به زبان انگلیسی هستند .

  همچنین در صورتی که سایت وردپرسی نصب شده داشته باشید می توانید از قسمت

  نمایش > پوسته ها این قالب هارا ببینید و روی سایت خود فعال کنید اما بهترین راه انتخاب پوسته مناسب اول از هرچیز این است که به دقت بدانید چه کاربری مد نظر دارید

  و سپس می توانید مدت زمان نسبتا زیادی را صرف شناخت و مطالعه انواع قالب و اینکه امکانات آن قالب وردپرس چیست؟ بنمایید و از میان آنها انتخاب کنید

  یا اینکه از متخصصان با تجربه که سالها با انواع این قالب ها کار کرده اند و شناخت نسبتا خوبی پیرامون آنها دارند مشورت کنید .

  طراحی سایت قالب آماده با وبلینو؟

  متخصصین وبلینو با بیش از 10 سال تجربه در استفاده از انواع قالب می دانند و شناخت طیف وسیعی از آنها بخوبی می دانند نیاز شما در انتخاب قالب وردپرس چیست و آنرا در کمترین زمان پاسخ می دهند.

  بیشتر بخوانید

   

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هجده − پانزده =